Başkan Alucra STK’larıyla Buluştu Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ve meclis üyeleri İstanbul’da bulunan Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfında köy dernek temsilcileriyle buluştu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Başkan Alucra STK’larıyla Buluştu

Başkan Alucra STK’larıyla Buluştu Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ve meclis üyeleri İstanbul’da bulunan Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfında köy dernek temsilcileriyle buluştu.

Eklenme tarihi: 18.4.2019 11:14:51


Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ve beraberindeki ekip ile mahalli yerel seçimler sonrası Alucra Vakfında köy dernek temsilcilerine teşekkür ziyaretinde bulundu. Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfında gerçekleşen toplantıda Alucra Belediyesinin son durumu ve neler yapılacağı hakkında da bilgiler veren Alucra Belediyesi temsilcileri, biraz zamana ve desteğe ihtiyacı olduklarını ilettiler.

Beyoğlu’nda Başarılı Seçim Süreci Yürüttük

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Süleyman Baba yaptığı konuşmada, "Yerel seçimlerden çok kısa süre önce göreve geldikleri belirterek kısa sürede yerel seçim sürecini tüm köy dernekleri ile birlikte başarılı bir şekilde yönettiklerini, Alucralıların haklarını sonuna kadar savunduklarını, Beyoğlu’nda ikisi Ak Parti, biri CHP diğeri de İYİ Parti olmak üzere 4 meclis üyesi ile temsil hakkı kazandıklarını sözlerine ekledi. Özellikle Beyoğlu Belediyesinde Alucraların önümüzdeki günlerde önemli bir konumlarda olacağının altını çizen Vakıf başkanı, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da iletti. Suat Aybar'ı da tebrik eden Vakıf Başkanı Baba, "Seçimler bitti, Suat bey artık Alucra’nın Başkanıdır önümüze geleceğe bakacağız. Biz Alucra STK'ları olarak en kısa sürede Alucra'da ne yapabiliriz oturup bunları konuşacağız, köy derneklerimizle oluşturduğumuz 52 maddelik bir acil eylem planımız var. Bunu gerek belediye gerekse biz STKlar birlikte oturup masaya yatırıp ilçemize yeni kazanımlar sağlayacağız, bundan sonra her şeyin takipçisi olacağız" dedi.

Alucra Belediyesinin Borcu 41 Milyon TL

Alucra Belediyesi Encümeni Hasan Serttaş yaptığı konuşmada Alucra Belediyesini mazbatalarını alıp devraldıktan sonra yaptıkları hesaplarda 3 Nisan itibariyle borçlarının 41 milyon TL olduğunu açıkladı.

İflas etmiş kazasında 100 TL bile olmayan bir belediye devir aldıklarını söyleyen Serttaş, "Biz ağır bir sorumluluğun altına girdimizi biliyoruz. Allah rızası için bu memlekete bir şeyler yapmak istiyoruz ve de bunu sizlerinde duasıyla başaracağız. Bize güvenen bize bu vekâleti verenleri asla mahcup etmeyeceğiz" dedi.

Çöp Arabasına Mazot Alacak Para Yok!

Hasan Serttaş; "Alucra'da siyaset yapmak çok zor bunu seçim sürecinde bir kez daha gördük. Özellikle İstanbul'dan manevi desteğiyle bizlere katkıları olan herkese tüm hemşerilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Alucra Belediyesi devraldığımız çarşamba günü kendi aramızda istişare ederken belediye çalışanı gelerek çöp arabasına mazot alacak paranın olmadığını öğrendik. İller bankası gönderdiği paranın tamamı krediye kesiliyor. Ekonomik tablo çok ağır. Geçmişe artık bakmıyoruz geleceğimiz için Alucra için var gücümüzle çalışıp hizmet etmek istiyoruz" dedi.

Alucra'nın En Büyük Değeri Birliği ve Dirliğidir

Giresun MHP İl Başkan Yardımcısı Alucralı hemşerimiz Av. Ömer Eşgünoğlu da yaptığı konuşmada; "Alucralı hemşerilerimizin birlik beraberliği siyaset üstüdür. Siyaset Alucra’nın üzerinde bir değer değildir. En büyük değer Alucralının tek vücut olması birlik beraberlik içinde olmasıdır. Birliğimize dirliğimize siyasilerin söylemleri etki etmesin. Alucralılık siyaset üstüdür. Bir ve beraber olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey olmaz. Siyaset hizmet etmek için vardır. Alucra için dün olduğunu gibi bugünde birlik beraberlik içinde çalışacağız. Seçim bitmiştir kazanan Alucra olmuştur. Şu dakikadan sonda ilçemizin değeri olan Nurettin Canikli'nin de Alucra'ya ve Alucra Belediyesinin yanında olmasını bekliyoruz" dedi.

Kadir BEKİROĞLU – http://alucrahaber.com

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Yatay Mimariyi Tercih Edeceğiz   Piraziz Sahilleri Halkındır!
  Ombusdman,Şenlikoğlu’nu Ziyaret Ett   Temmuz Ayı 2.Meclis Toplantısı Yapı
  Liman Tartışmasına Saadet de Katıld   Batlama ve Aksu Vadilerine Yatırım
  Hemşerimiz Yavuz Erkut Büyükşehirde   Öz Sağlık Sendikası Genel Kurulu Ya
  Topal Osman Ağa da Atatürk Düşmanı   Şehrimiz İçin Çok Çalışacağız
  Başkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi   KEİPA Genel Kurulu Bakü’de Yapıldı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım