CEO’lar Koçlara Muhtaç... ABD’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı FORTUNE 1000 listesi arasından belirlenen 200 üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleştirilen anket çalışmasına göre, bireysel veya takım koçluğu desteği alan yöneticilerin çalışma hayatında daha verimli olduğu görüldü.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

CEO’lar Koçlara Muhtaç...

CEO’lar Koçlara Muhtaç... ABD’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı FORTUNE 1000 listesi arasından belirlenen 200 üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleştirilen anket çalışmasına göre, bireysel veya takım koçluğu desteği alan yöneticilerin çalışma hayatında daha verimli olduğu görüldü.

Eklenme tarihi: 24.4.2019 11:22:28

Her 3 yöneticiden birinin koçluk desteği aldığını ortaya koyan ankete göre, yöneticilerin %53’ü bu desteğin üretkenliğe doğrudan etkisi olduğunu aktardı. Yöneticilerin %61’i ise koçluk desteğinin iş tatmini konusunda fayda sağladığını belirtirken, %63’ü çalışma hayatındaki ikili ilişkilerdeki çatışmaların koçluk sayesinde engellendiğini dile getirdi.

Anket sonuçlarını değerlendiren Uluslararası Koçlar Federasyonu (ICF) üyesi Fatih Elibol, “Şirket yönetimlerinin profesyonel koçlardan destek alması yalnızca yöneticileri değil çalışanları da doğrudan etkiliyor. Yöneticilerin %67’si takım koçluğu sayesinde ekip çalışmalarının öneminin daha iyi anlaşıldığını belirtiyor. Bu sayede birçok süreçte iş yapış şekli ve metodu kolaylaşırken, yönetim verimliliği artıyor” dedi.

Yöneticiler En Çok Liderlik Yeteneklerini Geliştirmek İçin Koçlardan Destek Alıyor.
Stanford Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre, üst düzey yöneticilerin %37’si liderlik yeteneklerini geliştirmek, %27’si çatışma yönetimini sağlamak ve %23’ü de ekip çalışmalarını daha verimli hale getirmek için koçlardan destek aldığını belirtiyor. Yöneticiler ayrıca, en çok gelişmeye müsait olan yetilerinin çatışma yönetimi ve liderlik olduğunu dile getiriyor. Profesyonel koçlardan destek alan yöneticilerin %48’i iş kalitesini, %44’ü ise kurum bağlılığını artırdığını belirtiyor. Lider koçluğunun, şirket yönetiminde yaşanan değişim ve gelişime büyük katkı sağladığına değinen PCC (Akredite Profesyonel Koç) Fatih Elibol, “Şirketlerin mali, idari ya da sosyal alanlardaki olumsuzlarının faturası yöneticilere kesiliyor. Bu sorumluluk altındaki kişilerin yönetim yeteneklerinin lider koçları sayesinde geliştiğini ve baskı altından başarıyla çıktıklarını görüyoruz” dedi.

“1 Dolarlık Koçluk Yatırımı 8 Dolarlık Getiri Sağlıyor”
Avrupa Birliği Parlamentosu temsilcilerinin yanı sıra İngiltere’de siyasilere yönetim kabiliyetleri ve liderlik konularında destek olan Fatih Elibol, özellikle gelişmiş ülkelerde şirket yöneticilerinin koçlara büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Türkiye’de koçluğun etki ve faydalarının zamanla anlaşıldığını dile getiren Elibol, “Her sporcunun bir antrenörü vardır. Sporculara kıyasla stres ve performans açısından hiç de aşağı kalır yanı olmayan yöneticilerin koçlara karşı güvensiz olmamaları gerekir” dedi. Elibol ayrıca, “Tüm dünyada büyük şirket yöneticileri profesyonel koçlardan destek alıyor. Türkiye’de de iş gereksinimleri ve yeni eğilimler nedeniyle iş dünyasında koçluk, zaruri ihtiyaçlar arasına girdi. Maliyetli bir hizmetmiş gibi görünen koçluk, aslında hem yönetici hem de çalışanlar üzerinde yarattığı etkiyle artı değer oluşturuyor. Koçluk için yapılan 1 dolarlık yatırım 8 dolar olarak, yani 8 katıyla geri dönüyor” dedi.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Yerel ve Doğal Ürünler Alucra Pazar   ABD ile İlişkilerimiz Endişe Veriyo
  Savunma Sanayiinde Stratejik İşbirl   Latife Hanım Caddesi Asfaltı Yenile
  Dünya Gıda Günü kutlandı   Mobil Ödeme Kolaylığı Gelirleri Art
  Çilek Üretimine Bakan'dan Tebrik Ge   Bulancak Doğalgaza Kavuşuyor!
  İtfaiyeye Tam Donanımlı Araç Alındı   İGİAD Panellerle Ülkeyi Dolaşıyor
  Gençler Döneri Daha Ucuz Yiyecek   Vergide Ayrımcılık Kabul Edilemez
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Kibritin Çöpü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Emekli Generallerin Yerin
Mustafa K. NASUHOĞLU

Son 60 Yılın En Soğuk Eyl
İbrahim BALCIOĞLU

Bir Genel Kurul Böyle Geç
Ahmet ÖZDEMİR

Bir ‘Vakf’ Okuması
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Kanser Çığ Gibi...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım