İsrail AA Gazze Ofisini Bombaladı Uluslararası basın kuruluşları, İsrail'in, AA'nın Gazze ofisinin de bulunduğu binaya saldırısının bağımsız medyaya ve insanların bilgi edinme hakkına yönelik kötü niyetli faaliyet olarak değerlendirdi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

İsrail AA Gazze Ofisini Bombaladı

İsrail AA Gazze Ofisini Bombaladı Uluslararası basın kuruluşları, İsrail'in, AA'nın Gazze ofisinin de bulunduğu binaya saldırısının bağımsız medyaya ve insanların bilgi edinme hakkına yönelik kötü niyetli faaliyet olarak değerlendirdi.

Eklenme tarihi: 6.5.2019 10:33:32

Asya-Pasifik Haber Ajansları Birliği (OANA) Başkanı ve Azerbaycan'ın resmi haber ajansı AZERTAC'ın Genel Müdürü Aslan Aslanov ile Endonezya Bağımsız Gazeteciler Birliği (AJI) Başkanı Abdul Manan, İsrail'in, Anadolu Ajansının (AA) Gazze ofisinin de bulunduğu binaya saldırısının bağımsız medyaya ve insanların bilgi edinme hakkına yönelik kötü niyetli faaliyet olarak değerlendirdi.

İsrail ordusu Gazze'de AA'nın ofisinin de bulunduğu binayı vurdu

Aslanov, İsrail'in saldırısının ardından AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'ya geçmiş olsun mesajı gönderdi.

"Bu Hadiseyi Kınıyoruz"

İsrail ordusunun, Gazze'ye yönelik hava saldırısında Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı hedef almasını üzüntüyle öğrendiğini bildiren Aslanov, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bu saldırıyı bağımsız medyaya ve insanların bilgi edinme hakkına yönelik kötü niyetli faaliyet olarak değerlendiriyoruz. Toplumu tarafsız ve hızla haberlerle bilgilendirmek amacını gerçekleştirmek için çalışan medya mensuplarının faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik adımlar ifade özgürlüğüne tehdittir. Bu hadiseyi kınıyoruz ve medya temsilcilerine karşı bu tür adımları kabul edilemez buluyoruz."

Asya-Pasifik Haber Ajansları Birliği 1961 yılında UNESCO'nun inisiyatifiyle dünya nüfusunun yarısından fazlasının bulunduğu bir bölgede haber ajansları arasında doğrudan ve serbest haber değişimini sağlamak amacıyla kuruldu.

Anadolu Ajansının 2010-2013 yılları arasında dönem başkanlığını yaptığı birliğin şu anki başkanlığını Azerbaycan'ın resmi haber ajansı AZERTAC yürütmektedir. OANA'nın 35 ülkeden 44 haber ajansı üyesi bulunuyor.

"İsrail’in yaptığı, basın özgürlüğü ilkeleriyle örtüşmüyor"

Endonezya Bağımsız Gazeteciler Birliği (AJI) Başkanı Abdul Manan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze'deki AA ofisinin de bulunduğu binaya yaptığı saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Manan, "İsrail’in yaptığı, basın özgürlüğü ilkeleriyle örtüşmüyor. Uluslararası organizasyonları, bu saldırıyı soruşturmaya davet ediyoruz." dedi. Endonezya'nın en büyük İslami kuruluşlarından Muhammadiyah Cemaati Dış İlişkiler Başkanı Bahtiyar Effendy de AA ofisinin de bulunduğu binaya düzenlenen saldırıyı sadece Filistin destekçilerinin değil basın özgürlüğüne inananların da kınaması gerektiğinin altını çizdi.

Saldırılara rağmen bölgedeki gerçek haberleri dünya toplumunun öğrenmeye devam edeceğinden emin olduğunu belirten Effendy, AA’nın, Gazze’de gerçekte ne olduğunu iletme misyonundan geri çekilmeyeceğini kaydetti.

Ülkenin en büyük Müslüman örgütü olan Nahdlatul Ulema Genel Sekreteri Helmy Faishal Zein de saldırıyı kınayarak Birleşmiş Milletlerin (BM) de olayı soruşturması ve sorumlulara karşı derhal harekete geçilmesi konusunda teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya dün en az 5 roketle hava saldırısı düzenlemiş, saldırıda bina tamamen yıkılmıştı.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Afetlere Birlikte Hazırlanalım   Başkan Çalışmalar Öncesi İncelemele
  50.Yılında Mevlitli Düğün Yaptılar   Daha Güçlü Kenetlenmeliyiz
  Sadi Toygar'ın Acı Günü   Başkan Kurban Satış Pazarını Ziyare
  İlk Mesaj Başkan Yakar’dan   Aklını Kaybetmiş La Bunlaa
  Benim Belediyem Artık Cebimde   Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamla
  Bu Acıya Yürekler Dayanmaz   Turistler Piraziz'e Hayran Kaldı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Kurban Bilinci
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Bayramda Devlet Millet Ku
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım