Eyüp’te Yardım Duyguları Depreşti Giresun Deniz Yıldızı Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda gönüllülerini Eyüp’te düzenlediği yardımlaşma yemeğinde buluşturdu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Eyüp’te Yardım Duyguları Depreşti

Eyüp’te Yardım Duyguları Depreşti Giresun Deniz Yıldızı Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda gönüllülerini Eyüp’te düzenlediği yardımlaşma yemeğinde buluşturdu.

Eklenme tarihi: 7.5.2019 10:04:17

Program Dernek Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz’in açış konuşması ile başladı. Deniz konuşmasında derneğin 14 yılda yaptığı faaliyetlerden bahsederek gönüllülere ve destekçilerine teşekkür etti. 14 yılda 64 evin yapılıp teslim edildiğini iki evin de en kısa zamanda teslim edileceğini belirterek “bu yardımlar sizin ve diğer gönüllülerimiz sayesinde oluyor, onun için sizler için hepinizden bir alkış istiyorum” dedi. Deniz daha sonra derneğin yaptığı diğer faaliyetlerden bahsederek “derneğimiz öğrencilerimize burs yardımı yanında eğitim yardımı desteği de veriyor. Gıda yardımı ve hasta kardeşlerimize sağlık ve ilaç desteği de veriyor. Her yıl yüzlerce çocuğumuza giysi yardımı da yaparak onları baştan aşağı giyindiriyoruz. Bu konuda özellikle Giresun Federasyonumuzun yardımlarını ve desteklerini belirtmesek olmaz. Kendilerine de teşekkür ediyoruz” dedi.

Eyüp Belediye Başkanı Deniz Köken de programa katılarak bir konuşma yaptı. Köken konuşmasında biz burada gerçek bir STK çalışması gördük. Bu çalışma özellikle incelenerek diğer dernek ve vakıflara örnek olarak gösterilmelidir. Bu çalışma her türlü övgünün üzerindedir. Bu çorbada bir tuzumuz da bizim olsun; bir ev yapımını da ben üstleniyorum. Burası her zaman sizin gibi derneklere açıktır. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen TBMM İdare Amiri Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da bir konuşma yaparak “Yapılan çalışmaları takdirle izliyorum. Binlerce deniz yıldızından birkaçını kurtarmak için çaba gösteren Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ni tebrik ediyorum. Giresun Federasyonu başkanı olduğum dönemlerde beraber çalışmıştık. Bizden sonra da bu ilişkinin devam ettiğini görüyorum. İnşallah devam da edecektir. Yaklaşan yardımlaşma ve dayanışma ayı Ramazan’da inşallah nefsimizi ve mallarımızı tezkiye ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşalım” dedi.

Programın kapanış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Emine Acar ise büyük bir özveri ile yapılan çalışmalar için emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarına, bağışçılarına ve dernek gönüllülerine teşekkür ederek “Sizler olmasın bu çalışmaları yapmamız mümkün değildir. Sizler hem maddi hem de manevi olarak çalışarak yardıma muhtaç ailelerimize ve gençlerimize yardım etmeye çalışıyoruz. Özellikle ev yaptığımız insanların şu ana kadar yaşadıkları evlere ev demek mümkün değildir. Her türlü insani ihtiyaçtan yoksun olan bu evlerin yerine yaptığımız bu evler onların dünyada cennete kavuşması gibi olmaktadır. Ben başta milletvekilimiz Hasan Turan olmak üzere Eyüp Belediye Başkanımız Deniz Köken ve tüm davetlilere ve beraber çalıştığımız yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve gönüllülerimize teşekkürü bir borç biliyorum, katıldığınız için ve güvenerek yardımlarınızı bize teslim ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Cemal Akkaya’nın sunuculuğu yaptığı programda sanatçı Özkan Karadeniz sahne alarak bölge müziğinden eşsiz örnekler sundu. STK başkan ve yöneticileri, dernek gönüllüleri ve davetlilerin katıldığı yemek Eyüp Belediyesi Nikâh ve Kültür Merkezinde yapıldı. Program sonunda dernek yararına bazı tablolar açık artırma ile satılarak derneğe katkı sağlandı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Gençler Hedefleri 12’den Vurdu   Gençlik Kollarında Görev Değişimi
  Çiftlerin Mutluluğuna Ortak Oluyor   Anne ve Oğlu Son Yolculuğuna Uğurla
  Milli Birliğe Bağlılığımızı Bir Dah   TÜGVA Bulancak’tan 15 Temmuz Çalışm
  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutl   Milletimiz Hainlere Asla Geçit Verm
  15 Temmuz Milli Direniş Destanıdır   M. Ali Karadeniz Hakk'a Yürüdü
  15 Temmuz Mücadele Ruhu Yaşayacak   15 Temmuz’u Unutmayacağız…
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım