Saadetli Gençler Çanakçı’ya Sahip Çıktı Saadet Partisi Giresun İl Gençlik Kolları Gönüllü Belediyecilik projesi kapsamında Çanakçı ilçesinde, Doğu Karadeniz’deki illerin Gençlik Kolları ile beraber gönüllü hizmet için toplandılar.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Saadetli Gençler Çanakçı’ya Sahip Çıktı

Saadetli Gençler Çanakçı’ya Sahip Çıktı Saadet Partisi Giresun İl Gençlik Kolları Gönüllü Belediyecilik projesi kapsamında Çanakçı ilçesinde, Doğu Karadeniz’deki illerin Gençlik Kolları ile beraber gönüllü hizmet için toplandılar.

Eklenme tarihi: 8.5.2019 10:36:00

Saadet Partisi Giresun İl Gençlik Kollarının öncülük ettiği program için bir açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Pekdemir; “Bilgi, beceri ve yeteneklerini maddi bir kazanç beklemeksizin belediye hizmetleri ve en önemlisi de bu vatan için harcayacak olan gönüllüler olarak bugün Giresun’umuzun Çanakçı İlçesindeyiz. Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize ve Samsun İllerimiz başta olmak üzere, Türkiye'mizi temsilen bugün yapmış olduğumuz "Gönüllü Belediyecilik" adlı projemizle hizmet etmek ve Türkiye'ye bir ses duyurmak için bir arada bulunduk” dedi.

Yerel yönetimlerin, vatandaşların demokratik eğitiminin gelişmesinde ve ulusal düzeyde demokrasinin kurumsallaşmasında elverişli imkânlar sunduğunu söyleyen Pekdemir;  “Çok farklı katılım modellerinin uygulamaya aktarılmasının amacı, yerel seçilmiş organlar ile yerel topluluk arasındaki ilişkinin sürekliliğini sağlamak ve bu sayede temsili demokrasinin açıklarını kapatmaktır. Diğer katılım yöntemleriyle beraber gönüllü katılım, yerel seçilmişlerle vatandaşları bir araya getiren birlikte yönetim anlayışının bir yansımasıdır. Bu çerçevede çalışmanın amacı, belediye kanununda yer alan gönüllü katılımın işlerliğini ortaya koymaktır. Çalışmanın ilk bölümünde yerel düzeyde katılım olgusu ön planda tutulmaktadır. İkinci bölümde gönüllü katılımın kuramsal ve hukuki durumu tespit edilmektedir. Son olarak üçüncü bölümde gönüllü katılımın Çanakçı Belediyesi örneğin de uygulama sonuçları değerlendirmesidir” dedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak birlikten kuvvet doğar anlayışıyla bir araya geldiklerini belirten Hakan Pekdemir; “Bu proje sayesiyle tüm halkımızı ve yöneticilerimizi yerel yönetimlerde daha iyi sonuçlar elde edebilmek, en önemlisi de en güzel hizmeti almak ve sunabilmek için milletle yönetimi kardeş olarak kavuşturmaya davet ediyoruz. Hiç bir menfaat gütmeden organize ettiğimiz bu çalışmamız tüm belediyelere örnek olması temennisindeyiz. El ele vererek yaşadığımız kent için çok önemli hizmetlerde bulunabiliriz. İman varsa imkânımızın da olduğunu unutmamalıyız. Var gücümüzle güzel yarınlar için, şehirlerimiz ve ülkemiz için çalışmalıyız” dedi.

"Gönüllü Belediyecilik" temalı projenin gerçekleştirilmesin de emeği geçen Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım’a teşekkür eden Pekdemir; “Ayrıca Saadet Partisi İl Gençlik Kolları olarak, bizi yalnız bırakmayan Gümüşhane, Trabzon, Rize, Samsun İl Gençlik Kolu Başkanlarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Öztürk Yaptıkları Bütçeyi Savundu   Belediye Meclisi Yılın Son Toplantı
  MÜSİAD Fahri Konsolosları Ağırladı   Ankara'dan Üst Üste Müjdeli Haberle
  Daha Fazla Hizmet ve Yatırım İçin Ç   Ordu-Giresun Havalimanı Full Çalışı
  Ak Parti'de Seçim Süreci Başlıyor   2020 Yılı Bütçesi Komisyonda Kabul
  Başkan Giresun'a Müjdeler Verdi   Saha Çalışmaları Yerinde İnceleniyo
  Şenlikoğlu, Şehrimiz İçin Çalışıyor   Başkan Dolmuş Esnafı İle Bir Araya
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Dolandırıcılık
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Siyasette Yeni Aktör: Ali
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
İbrahim BALCIOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Önce Ezan Okundu...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım