Şebinliler İftar Sofrasında Buluştu Şebinkarahisarlılar Yardımlaşa Derneği her sene geleneksel hale getirdiği öğrencilere burs veren hayırseverlere yönelik düzenlediği iftar programı Point Barbaros Hotel’de gerçekleştirildi

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Şebinliler İftar Sofrasında Buluştu

Şebinliler İftar Sofrasında Buluştu Şebinkarahisarlılar Yardımlaşa Derneği her sene geleneksel hale getirdiği öğrencilere burs veren hayırseverlere yönelik düzenlediği iftar programı Point Barbaros Hotel’de gerçekleştirildi

Eklenme tarihi: 17.5.2019 10:49:29

55 yılı aşkın verdiği hizmetlerle Şebinkarahisar´ın adını perçinleyen Şebinkarahisarlılar Yardımlaşa Derneği, bu yıl da 350´yi aşkın öğrenciye maddi imkân tanırken, verdiği burslar ile de pek çok öğrenciye ileriye dönük, emin adımlarla öğrenim almalarını sağlıyor.

Dernek yönetim kurulu üyesi Nuri Bayraktar’ın sunumuyla başlayan ve Şebinkarahisarlıları aynı sofra etrafında buluşturan iftar programı, Çekmeköy Huzur Cami İmam Hatibi Metin Cinbo hocanın okuduğu Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Ellerin semaya açılmasıyla birlikte yapılan duanın ardından oruçlar açıldı.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, davetlileri selamlayarak yaptığı konuşmada derneğin faaliyetleri ile birlikte mali yapısını, burs faaliyetleri, hibe destek katkıları ile hedef faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Başkan Şimşek, eğitime yaptığımız bu katkı, inşallah ülkemize ve memleketimize hizmet olarak geri dönecektir.  Faaliyetlerimiz sadece eğitim yardımları ile sınırlı kalmadı. Şebinkarahisar sevdası ile çıktığımız bu yolda durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde daha çok ihtiyaç sahibi öğrenciye burs vermek için çalışacaklarını belirten Başkan Şimşek burs veren hayırsever iş insanlarına teşekkür etti.

Dernekten burs alarak eğitimini başarılı bir şekilde sürdüren ve % 100 burs ile  Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Mehtap Manay’ın konuşması, derneğin önemine ve kendisinin de ileriki yıllarda derneğe mutlaka hizmet etme arzusu alkışlarla karşılık buldu.

İş Adamı Yaşar Sucu;’’Eğitimin Önemine Bir Kez Daha Anlamış Olduk’’

Burs veren hayırseverler adına konuşan Yaşar Ticaret yönetim kurulu Başkanı Yaşar Sucu, Şebinkarahisar insanları ile doğası ile Türkiye’nin nadide ilçelerinden biridir. Ben de bu yöreye ait, bu yörenin insanı olduğum için gururluyum. Derneğin organizasyonu ile eğitime sağlamış olduğu katkılar vesilesiyle eğitimin öneminin farkına bir kez daha varmış bulunuyoruz.

Bizde hayırseverler olarak bizden sonraki nesillerin daha iyi eğitim alması için üzerimize düşen maddi ve manevi tüm sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüyüz. Bize bu imkanı sağlayan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşa Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum’’,dedi.

Burs Katkı ve Hizmet Ödülleri Verildi

Burs verenlerin adına plaket alan Yaşar Sucu’nun plaketini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Dernek Başkan Mehmet Şimşek verdi. 55 yıllık derneğin gelişmesinde tanınmasında ve iletişim alanında katkılarından dolayı dernek tarafından verilen hizmet ödülü plaketini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar’a verdi.

Doğalgaz Sözü...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin Şebinkarahisar’a doğal gaz geleceğinin sözünü verdiği programda Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Şebinkarahisar Uygulamalı Yüksek Okulunu tercih eden 100 öğrenciye, derneğin katkıları ve hayırseverlerin desteği ile burs vereceğinin sözünü verdi

Yoğun bir katılımın olduğu Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Adıyaman eski valisi Nurullah Kalkancı, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, İstanbul eski milletvekili Ünal Kacır, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Giresun MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal , MHP Sarıyer ilçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Giresun spor Başkanı Sacit Ali Eren, İBB meclis üyesi Bora Kılıç, AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar belediyesi meclis üyeleri Adnan kesmez, Onur Gürsoy, Ümraniye Belediyesi meclis üyesi Orhan Koç, Giresun Federasyon Başkanı Muharrem Memiş ve Kadın Kolları Başkanı Yeliz Gülmüş, Gebze Belediyesi meclis üyesi Erhan Bölük,  Siyami Ersek hastanesi müdürü Kürşat Zengin, Baltalimanı hastanesi müdürü Abdulbaki Pala,  Giresunlu Kamu Çalışanları Derneği Başkanı Remzi Kuru ve yönetim kurulu, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği  Başkanı Altan Güneş, Giresun Federasyonu Başkanı Eski Başkan Mehmet Kuğu ve Kadın Kolları Eski Başkanı Suna Özbayram, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan , Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Av. Yaşar Yücel, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu, KADOSAN Sanayi Sitesi Başkanı Erdal Boyacı,  İstanbul’da faaliyet gösteren Şebinkarahisar köy/mahalle dernek başkanları ile öğrenci burs veren hayırseverler katıldı.Davetlilerin birlikte vakit geçirdiği iftar programına, protokol tarafından yapılan konuşmalarda derneğin ve burs olarak verilen hayırlı hizmetlerin önemine değinildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Ağaçbaşı Otçu Göçü Festivali 6-7 Te   TBB Filistin’de İftar Programı Düze
  Turkcell’den Giresun’da İftar Sofra   Alucralılar İftarda Buluştu
  Doğankentli İşadamından İftar   Yerel Sanatçılar Rüzgarı Geçti
  100. Yıl Coşkuyla Kutlandı   Binlerce Yıllık Geleneği Yaşatıyoru
  Aksu Festivali Programı Açıklandı   Şebinliler İftar Sofrasında Buluştu
  Belediye İftar Çadırına Büyük İlgi   Ramazan Ayı Etkinlikleri Dolu Dolu
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan Okulu Sona Ererke
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Mürsî Rabbine Kavuştu!..
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir