Çataklılar Hocalarına Sahip Çıktı Doğankent Çatak Köyü Okul Müdürü Ekrem Yamak’ın ceza olarak tayini Çatak Köylüleri kızdırdı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Çataklılar Hocalarına Sahip Çıktı

Çataklılar Hocalarına Sahip Çıktı Doğankent Çatak Köyü Okul Müdürü Ekrem Yamak’ın ceza olarak tayini Çatak Köylüleri kızdırdı.

Eklenme tarihi: 21.5.2019 11:15:02

Konuyla ilgili olarak Çatak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bir basın açıklaması yayınlayarak yapılan haksız uygulamayı tenkit etti. Açıklamada “Köyümüz okuluna, yönetici ve öğretmenlerine yapılan haksızlıklara karşı yapmış olduğumuz paylaşım sonucunda olayların bugünlerde farklı şekillerde algılandığı ya da algı yaratılmak istendiği üzere bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

24 Kasım 2018 Öğretmenler Günü münasebeti ile İlçemizde düzenlenen ödül töreninde köyümüz öğretmenlerine ödül verilmek için davet edilmesine rağmen, verilen bu ödüllere neden layık görülmediği sorusunun cevabını aramak üzere 25 Kasım 2018 tarihinde köyümüz öğretmenlerine haksızlık yapıldığını düşünerek sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptım. Daha sonra konu ile alakalı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü arayarak yapılan bu uygulamanın gerekçesini sorduğumda bu konunun tamamen kaymakamlık inisiyatifinde olduğunu öğrendim. Kaymakamlık makamına gittiğimde Kaymakam beyin olmadığı söylendi. Ve bu şekilde olay kapanmıştı.

Ancak ilgili paylaşımımın üzerinden 6 ay geçtikten sonra 10.05.2019 tarihinde köyümüz okul müdürü Ekrem Yamak beyin ceza aldığını öğrendik. Ekrem Yamak hoca köyümüz için okulumuzda mesleki derslerine giren Fen Bilimleri Öğretmenidir.

Ayrıca Köyümüz okulunda Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Arapça Mesleki Ders Öğretmenleri yoktur. Bu kadar öğretmenlerin eksik olduğu dönemde haksız bir konu üzerinden mesleki ders öğretmenimiz Çatak Köyü İlkokulu’ndan uzaklaştırılmak istenmektedir.

Çevredeki tüm okullardan bazı eğitimciler ödüle layık görülürken Çatak Köyü’nün 3 okulundan 1 tane bile eğitimci ödüle layık görülmemiştir. Bu eğitimciler ödülü hak etmiyor ise neden bezim 137 tane öğrencimiz bu eğitimcilere emanet edilmiştir.

Çatak Köyü’nde bulunan okulumuzda halen doldurulmayan 5 mesleki ders var iken, eğitimin en önemli meslek derslerinden olan Fen Bilimleri branş hocamızda 24 Kasım 2018 Öğretmenler Gününde müdürü olduğu okulunun öğretmenlerine karşı yapılan haksızlığı sorgulaması üzerine ceza olarak gönderilmesinin ne derece doğru olduğunu sorguluyoruz.

Doldurulamayan bu kadar meslek dersi var iken öğretmenlerin çoğu ilçe dışından gelip eğitim verirken, Çatak Köyü’nde ikamet eden öğrencilerinin geleceğini düşünerek mesai saati gözetmeden, hiçbir ek gelir gözetmeden görevini yapan birinin cezalandırılmasının haksızlık olduğuna inanıyoruz. Hayatını 2 tane öksüz çocuğundan sonra okuldaki öğrencilerinin eğitimine adamış, gecenin 10-11’lerine kadar ders verip onları tekrar tek tek evlerine götüren ve yetiştirdiği tüm öğrencilerin ve velilerinin takdirini toplamış bir öğretmenin görevinden uzaklaştırılıp yerine hangi öğretmenin görevlendirileceğini soruyoruz.

Günümüzde okulda halen açıkta olan meslek derslerinin doldurulması gerekirken köye gelen öğretmenler senesini bile doldurmadan tayin alıp giderken ya da aylarca, günlerce rapor alarak görevini yapmaz iken köyde ikamet eden bir eğitimcinin sudan bir sebep ile bu kadar basit şekilde ceza alarak uzaklaştırılması ne derece doğrudur bunu sorguluyoruz.

Sonuç olarak 24 Kasım Öğretmenler gününde onurlu bir mesleğe yapılan haksızlık üzerinden 25 yıllık bir eğitimcinin özellikle öğretmenler günündeki bir uygulamaya atfen öğrencilerinden koparılmasını toplum nezdinde kabul görmediğini ve bu uygulamanın adil olmadığını kamuoyuna saygı ile duyurup, yetkilileri kamu vicdanını gözeterek bu haksızlığı durdurmaya davet ediyoruz” denildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şehadet Bir Çağrıdır, Nesillere Çağ   AA Seçim Sonucu Açıklamaz
  Denize Girerken Dikkatli Olalım   Belediye Otoparklarının Saati Uzatı
  Bektaş Yayla Yolu, Köstebek Yuvası   Şenlikoğlu’ndan Minik Öğrencilere J
  Kadir Geceniz Mübarek Olsun   Şenlikoğlu’ndan Kadir Gecesi Mesajı
  İstanbul’da Köy Tadında Bir İftar   Validen Belediye Başkanlarına Ziyar
  Bir Festival Böyle Geçti   Müftüoğlu Camii Temeli Atıldı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan Okulu Sona Ererke
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Mürsî Rabbine Kavuştu!..
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir