Bektaş Yayla Yolu, Köstebek Yuvası Gibi Bulancak İlçesi’ni Bektaş Yaylası’na bağlayan yolun Karatepe - Hacet Köyü yol ayrımı mevkiindeki çukurlar yüzünden araçlar kaza tehlikesi atlatıyor.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Bektaş Yayla Yolu, Köstebek Yuvası Gibi

Bektaş Yayla Yolu, Köstebek Yuvası Gibi Bulancak İlçesi’ni Bektaş Yaylası’na bağlayan yolun Karatepe - Hacet Köyü yol ayrımı mevkiindeki çukurlar yüzünden araçlar kaza tehlikesi atlatıyor.

Eklenme tarihi: 10.6.2019 13:26:25

Yol boyunca sürücülerin sürekli önüne gelen bu çukurlar araç sürücülerini çileden çıkarıyor. Bektaş Yaylası’nın, Bulancak’ın en çok ziyaret edilen yaylası olması sebebiyle yoğun olarak kullanılan bu yoldaki araçlar çukurlardan kaçmak için adeta cambazlık yapıyor ve kaza tehlikesi ile yüzyüze gelmek durumunda kalıyor. Kaza riskinin yanısıra bu çukurlar yüzünden araçları arızalanan Bulancaklı vatandaşlar, Giresun Özel İdaresi'nin Bektaş Yayla yolunda onarım yapmasını istiyor.

Giresun’un sayılı yaylalarından olan ve vatandaşların özellikle hafta sonları dinlenmek ve piknik yapmak için kullandıkları Bektaş Yaylası’nın Bulancak İlçesi’ne inen yol üzerinde yapılan yama işlemlerinin çözüm olmadığı konuşuluyor. Çukurlarla dolu bu yolun hali, şoförler başta olmak üzere Bektaş Yaylası’nı ziyaret etmek, dinlenmek ve tatil yapmak isteyenlerin tepkisine yol açıyor.

Bulancaklı vatandaşlar; “Bektaş Yayla Şenliği öncesinde göz boyar gibi senede 1 kere yapılan asfalt yamalama işlemi, bölgemizin yoğun yağmur ve kar yağışı alması sebebiyle kısa sürede deforme olarak yeniden yerinden sökülüyor. Bu deformasyonun ardından yollardaki eski çukurlar tekrar ortaya çıkıyor. Köstebek yuvasını andıran bu görüntüler turizm açısından hiç hoş değil. Hem Giresun’a turist gelmesi bekleniyor, hem de yayla yolumuza bakım yapılmıyor.

Giresun’da birçok yayla var. Bu yaylalardan biri olan Kümbet Yaylası; nüfus olarak Bulancak’ın yarısı kadar bile olmayan Dereli İlçesi’ne bağlı bir yayladır. Kümbet Yaylası, tamamen asfaltlanarak otoban görünümündedir. Bu görüntünün Giresun’un en büyük nüfuslu ilçesi Bulancak’tan esirgenmesine bir anlam veremiyoruz. İşin ilginç tarafı ilçe sınırları göz önüne alındığında iki yaylada Dereli İlçe sınırlarında olmasına rağmen; Derelilerin yoğun kullandıkları Kümbet Yaylası’na hizmet verilirken; Bulancak İlçesi’ne oldukça yakın olması sebebiyle büyük çoğunlukla Bulancaklıların kullandığı Bektaş Yaylası’na hizmet verilmemesinin sebebinin açıklanmasını istiyoruz.

Bulancak İlçesi’nden, Bektaş Yaylası’na giden yolda çok fazla sayıda çukur var ve yollar köstebek yuvası gibi. Normal şartlarda 45 dakikada gidilebilen Bektaş Yayla yolu, bu sıkıntılar nedeniyle ancak 2 saatte gidilebiliyor. Yollarımızın hali içler acısı. Arabalarıyla yoldan geçen şoförler, hangi çukurdan kaçacaklarını şaşırıyorlar. Bu yolun düzelmesinin çaresi açılan çıkurlara asfalt yapılması değil; bu yolun altyapısının baştan aşağı değiştirilerek çok yağış alan bu bölgeye uygun bir altyapı oluşturularak bu altyapının üstüne asfalt yapılmasıdır.” diyerek tepki gösterdiler.

Haber: Fatma BULDUK UĞURLU – www.kerasushaber.net

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  95 Yıl Önceki Coşkuyu Yaşıyoruz   Tepeköy Derneği Ziyaretlerde Bulund
  Bulancak’ta Avrupa Hareketlilik Haf   Başkan Çocuk Çadır Kampını Ziyaret
  Komutanlardan Başkan Şenlikoğlu’na   Bulancak Belediyesi Whatsapp İhbar
  Giresun Şehitleri Afyon’da Törenler   30 Ağustos Törenlerle Kutlandı
  Haymana Şehitlerimiz Unutulmadı   İsmail Kahraman’ın Acı Günü
  Başkan Şenlikoğlu’ndan 30 Ağustos M   Tirebolulu Şehit Polise Son Veda!
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Beyin Yıkamak
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Liman Sahasında R
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım