Ayın Okulu Ödül Töreni Yapıldı Giresun Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak yapılan Ayın Okulu projesinin ödül töreni Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Eğitim   

Ayın Okulu Ödül Töreni Yapıldı

Ayın Okulu Ödül Töreni Yapıldı Giresun Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak yapılan Ayın Okulu projesinin ödül töreni Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Eklenme tarihi: 14.6.2019 11:43:57

Giresun Merkez Erikliman Mahallesinde bulunan Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde 13 Haziran 2019 Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Vali Sarıfakıoğulları, İlimizin marka şehri olması noktasında el birliğiyle, gönül birliğiyle, bilek birliği ile bu tarz yarışmalarla çalışmaya devam edildiğini belirterek, “Eğer ilimizi daha fazla tanıtmak, daha fazla misafiri ilimizde görmek istiyorsak, mutlaka bu çalışmalarla daha fazla dinamizm katmamız gerekiyor. Bunu da; siz sevgili öğrencilerimiz, sevgili gençlerimizin elbirliğiyle, öğretmenlerimiz ve okul idarelerimizle beraber, il milli eğitim müdürlüğümüzle başarıyorsunuz. O nedenle sizleri ne kadar kutlasak, ne kadar tebrik etsek azdır diye düşünüyorum.

Giresun gerçekten hakkında şiirler yazılısı filmler çekilesi bir şehir. Yine resmedilmesi keyif veren, tarihi verimliliği olan bir şehir. Sizler bunu gerek vazife olarak gerekse tablolarımızla, resimlerimizle nakşederek ifade ettiniz. Bizlere düşen görev de bunları hem sizlere hem bizden sonraki kuşaklara iletmek için yazılı hale getirmektir. Bu ve bundan önce olduğu gibi hep beraber Giresun'un bilinirliğini, verimliliğini arttıracağız. Bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzun da bir nişanesi olarak Bin 200 ün üzerinde öğrencimizin bu faaliyetin birebir içerisinde olması mutluluk verici. Hepinizi onurlandıran bu çalışmalar önümüzdeki yıl ve yıllarda da devam ettireceğiz. Yine Ayın Okulu Projesi kapsamında da rekabet eden öğrencilerimizin gençliğini perçinleyen projelere imza atan arkadaşlarımızı takip ediyoruz. Ama biz biliyoruz ki bütün okullarımız çok başarılı. Yeniliğe, değişime açık. Biz biliyoruz ki hepimizin evlatları, göz bebekleri için, 75 bin ve 76 bin evladımızın daha iyi gelişmesi için çalışıyoruz ve çalışacağız O nedenle ödül alamayanlar niye alamadık diye niye başarılı olamadık diye iç geçirmesinler.  Önümüzdeki yılda bu okullarımız ödüllendirecek.  Çünkü, biz burada bir kapı aralamak istedik. Yüzü başarıya dönük, yine değişme dönüşüme ve rekabete dönük gençler,  çocuklar yetiştirmek adına bir kapı araladık. Bu noktada gayret eden bütün okul yöneticilerimizi bütün öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

“Giresun Temalı Yarışmalar” ve “Ayın Okulu” projesindeki himaye ve desteklerinden dolayı Vali Harun Sarıfakıoğulları’na teşekkür eden Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da; ilimizin tarih ve kültür birikimine katkı yapmak, geçmişle geleceği birleştiren tüm değerlerin saklandığı kültür deryasına birikim ve potansiyel oluşturmak, Giresun’u marka kent yapma vizyonunun, eğitim öğretim kurumlarınca desteklenmesi amacıyla, Giresun Valiliğinin himayesinde geleneksel olarak yapılan “Giresun Temalı Yarışmalar”ın her yıl olduğu gibi bu yılda ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin katıldığını söyledi.

Tosunoğlu, aynı zamanda İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Merkezindeki tüm okulların değerlendirmeye tabi tutulduğu “Ayın Okulu” projesinin ödül töreninin de aynı anda gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Giresun Valiliği’nin himayesinde geleneksel olarak yapılan “Giresun Temalı Yarışmalar” ilkokullarda resim, ortaokullarda derleme ve resim, liselerde ise şiir, fotoğraf ve film senaryosu olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirildi. İl genelinden toplam Bin 216 eserin katıldığı yaraşmada yapılan değerlendirme sonucu 60 eser ödüllendirilmeye ve sergilenmeye layık görüldü. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları ve protokol tarafından verildi.

Aynı zamanda okullardaki hizmet sunum standartlarını tespit etmek, takip etmek ve iyileştirmeye açık alanlarla ilgili çalışma yapmak amacıyla uygulanan “Ayın Okulu” projesinde 5 alanda belirlenen toplam 40 kritere göre yapılan değerlendirilmelerde, 2019 yılı Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında dört farklı eğitim uzmanı tarafından ziyaret edilen okullarda, titizlikle yapılan inceleme ve değerlendirme sonucu her ay için “Ayın Okulu” belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucu seçilen Ayın okullarına ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından verildi.                             

Törende ayrıca; ödül alan şiir, kompozisyon ve yazılardan bazıları eser sahibi öğrencilerimizce seslendirildi.

Ödül törenini takiben, Vali Sarıfakıoğulları ve davetliler, dereceye giren 60 eserin yer aldığı sergiyi gezerek eserler hakkında bilgiler aldı.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Eğitim HABERLERİ
  Tatil Karnesini Nasıl Okumalıyız?   Bulancak Kış Okulu Başvuruları Başl
  Öğretim Üyesi Çağrısına Cevap Geldi   Başkan Şenlikoğlu'na Teşekkür
  Çocukların Dikkatini Artıran Öneril   Enver Yücel BM Danışma Kurulu Üyesi
  Minik Öğrencilere İtfaiye Mesleği T   Bulancak Liseliler Kampı Gerçekleşt
  Burs Verme Rekoru Kırıldı   Okuduğunu Yazanlar Ödüllendirildi
  Onlar da Can, Birlikte Yaşayalım   Drone Okulu Kayıtları Başladı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İslam Sosyal Hayatta Görü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Yıkım Sırası Yayla Evleri
İbrahim BALCIOĞLU

Bu Kadar Yüzsüzlük Olur m
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Tatil Karnesi
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım