Giresun’u Turizm Şehri Yapacağız Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu sabah kahvaltısında şehrin önde gelen turizm sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

Giresun’u Turizm Şehri Yapacağız

Giresun’u Turizm Şehri Yapacağız Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu sabah kahvaltısında şehrin önde gelen turizm sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.

Eklenme tarihi: 12.7.2019 15:36:00

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda Başkan Şenlikoğlu şehrin turizm anlamında gelişmesinin herkesin görevi olduğunu söylerken; ‘’Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde ve göreve geldikten sonra turizm bizim dilimizden düşürmediğimiz bir kelime oldu. Sizlerle birlikte şehrimizin turizm bakımından nasıl gelişeceği hakkında fikir alışverişinde bulunmak görüşlerinizi almak istedim. Öncelik olarak turizmin çıkış noktasını tek bir noktada belediyemizde toplamak istiyoruz. Turizmin gelişmesi adına belediye olarak elimizden gelen bütün koşulları sağlayacağımızı bilmenizi istiyorum. Şehrimizin turizm bakımından gelişmesi adına Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ile de bir görüşme gerçekleştirdim. Bakanımız bize kaynak konusunda söz verdi. Kendilerini şehrimize davet ettim, buraya geldiğinde sizleri de davet edip hep birlikte Giresun’umuzun turizm anlamında gelişimi için toplantı yapmak istiyorum. Belediyemiz geçmiş dönemde maddi olarak gerçekten çok kötü yönetilmiş kurumsal kimliğini kaybetmiş. Mali olarak çok kötü bir tabloda olmamıza rağmen yine de kendi imkânlarımız doğrultusunda ve devletimizin desteği ile şehrimizin turizm anlamında gelişmesini istiyoruz. Bu anlamda kendimizde kalede ışıklandırma ve düzenleme, adada ışıklandırma ve belediyemize ait bir tesis açımı, fındık müzesi, gibi çalışmaların alt yapılarını oluşturuyoruz. Giresun kalemizin alt tarafından Zeytinlik Semtinde ikinci bir tarihi mahalle oluşturmak istiyoruz. Sahiller belediyemize devredildikten sonra tır parkının olduğu yere serentiler şehir çarşısı yapmayı planlıyoruz. Geçtiğimiz dönemde yapımına başlanan ancak olduğu gibi bırakılan Gedikkaya Projesi hakkında da arkadaşlarımızla görüşüyoruz, bu projeyi belki biraz değiştirip uygulamayı hedefliyoruz. Yine teleferik projemiz var bu projenin de Giresun’a büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şehrimizin ana girişinde görsel güzelliği geliştirmek adına esnaflarımızla bir toplantı yapacağız bu toplantıda cephe giydirmesi konusunu konuşacağız. Bu projenin de kaynağını yine bakanlığımız karşılayacak. Şehrimiz turizm konusunda gerçekten çok iyi yerlerde olabilir bunun için hepimize sorumluluk düşüyor. Bugün görünen bir tur otobüsü bile şehrimizde park yeri bulamıyor. Biz hepimiz birlik olacağız hep birlikte bu şehri turizm sektöründe ön plana çıkaracağız. Gerçekten tarihi özelliklere sahip yerlerimiz var bunlar geçtiğimiz dönemde insanlara sunulamamış anlatılamamış. Biz belediye olarak önce imkânları sağlayacağız koşulları yaratacağız ardından sizlerden aldığımız fikirlerle şehre turizm anlamında ne yapabilir bunlara bakacağız. İlimize gerçekten katkı sağlayacak projeleri tek tek gerçekleştireceğiz. Ve Giresun’da turizmi bir sektör haline dönüştüreceğiz’’ şeklinde konuştu.

Toplantıya Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve turizm sektörünün temsilcileri haricinde, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Halil Demirel, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, Müze Müdürü Hulusi Güleç, Alt Yapı Hizmetleri Birliği Başkanı Tamer Uzuner, Ticaret ve Sanayi Odası adına Ergin Kılıçaslan, İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erdem Kılavuz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ertan Kuduban ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Süleyman Şahin de katıldı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  Bulancak İdlib'in Yanında   Küçük Tiyatro Severler Oyunu Çok Se
  Öğrencilerden Mama Bağışı   Bayrak Şairi Arif Nihat Asya Unutul
  Şenlikoğlu Evlere Konuk Oldu   Uğur Bilgi Yeni Bir Oyunla Dönüyor
  1. Giresun Kitap Fuarı Başladı   Mustafa Bakırcı'dan İki Değerli Ese
  Nihat Öztürk, Halk Şairi Ünvanı Ald   Fotoğraf Sergisi Açılışı Yoğun İlgi
  Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı   Görgülüoğlu'ndan Çocuklara Yeni Yıl
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İslam Sosyal Hayatta Görü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Yıkım Sırası Yayla Evleri
İbrahim BALCIOĞLU

Bu Kadar Yüzsüzlük Olur m
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Tatil Karnesi
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım