15 Temmuz Mücadele Ruhu Yaşayacak 15 Temmuz Millet Direnişinin üçüncü yıldönümünde TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut bir basın açıklaması yayınladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

15 Temmuz Mücadele Ruhu Yaşayacak

15 Temmuz Mücadele Ruhu Yaşayacak 15 Temmuz Millet Direnişinin üçüncü yıldönümünde TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut bir basın açıklaması yayınladı.

Eklenme tarihi: 15.7.2019 12:27:50

Açıklamada “15 Temmuz Darbe Teşebbüsü, terör örgütü FETÖ’nün milletin iradesini gasp etmek, devleti ele geçirmek için planlayıp, uyguladığı bir kalkışma hareketidir. Devlet içindeki ihanet yapılanması FETÖ’nün, 15 Temmuz 2016 tarihinde vatana, millete ve devlete karşı, yaptığı hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz.

Mahkûm oldular

Bir düşman ordusu gibi, sivil insanlara kurşun sıkan, tanklarla ve uçaklarla katliam yapan şer güçler, yargı önünde hesap vermişler ve en ağır şekilde mahkûmiyet almışlardır. Milletimiz, istikbaline ve iradesine sahip çıkmıştır.

Bu kutlu mücadelede yer alanları şükranla yad ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz.

Teyakkuzda Olmalıyız

Milletimizin feraseti, fedakârlığı ve cesaretinin simgesi olan “15 Temmuz Millet direnişi” sonunda devletin içindeki paralel yapı felç edilmiştir. Bazı devletlerin himayesi ile faaliyetlerine yurtdışında devam eden FETÖ terör örgütüne karşı daima birlik ve beraberlik içinde teyakkuz halinde olmalıyız.

Türkiye Bölgesel Güçtür

Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçen, “Fırat Kalkanı” ve “Zeytindalı” askeri harekatlarını başarıyla icra eden ve bütün tehditlere rağmen S-400 hava savunma sistemini alan Türkiye, bölgesinde ve dünyada daha güçlü hale gelmiştir.

15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin üçüncü yılında; dostunu-düşmanını iyi tanıyan, egemenlik haklarını sonuna kadar kullanan ve devlet – millet birliğini sağlayan Türkiye karşısında, haçlı zihniyetiyle hareket edip, milletle hesaplaşma peşinde olanlar, kaybedeceklerdir.

Unutturmamalıyız

15 Temmuz yıldönümlerini, FETÖ’yü ve onunla mücadeleyi unutmamak için değerlendirmeliyiz. 15 Temmuz destanını yazanlar, bu mücadele ruhunu gelecek nesillere de taşımalıdırlar.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, tüm vatandaşlarımızı FETÖ vb. sapkın inançlara, meşruiyeti olmayan akımlara ve sahte mehdiyet iddialarına karşı uyarıyoruz. Doğru bilgi ve sahih inanış için güvenilir kişi ve kurumlardan dini bilgi edinilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz.

 Din ve İnanç İstismarı Önlenmeli

Din, milletimize devlet tarafından doğru öğretilmelidir. Din ve inanç istismarının önlenmesi için başta milli eğitim bakanlığımızı, diyanet işleri başkanlığımızı ve üniversitelerimizi duyarlı olmaya ve sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

Atatürk Havalimanına Davet

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üyeleri ile tüm halkımızı, Vatanımıza, bayrağımıza, mukaddesatımıza göz diken, iç ve dış düşmanlara, ihanet şebekelerine, bütün hile ve tuzaklara karşı, 15 Temmuz yıl dönümü gecesi saat 20.00 de Atatürk Havalimanı’nda Cumhurbaşkanımızla birlikte olmaya davet ediyoruz” denildi.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Piraziz Kaymakamına Veda Yemeği   Celal Eyibil; İyi Birinin Ardından.
  Afetlere Birlikte Hazırlanalım   Başkan Çalışmalar Öncesi İncelemele
  50.Yılında Mevlitli Düğün Yaptılar   Daha Güçlü Kenetlenmeliyiz
  Sadi Toygar'ın Acı Günü   Başkan Kurban Satış Pazarını Ziyare
  İlk Mesaj Başkan Yakar’dan   Aklını Kaybetmiş La Bunlaa
  Benim Belediyem Artık Cebimde   Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamla
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Kurban Bilinci
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Bayramda Devlet Millet Ku
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım