Sanayimiz Şehrimizin Can Damarıdır Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Sanayimiz Şehrimizin Can Damarıdır

Sanayimiz Şehrimizin Can Damarıdır Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Eklenme tarihi: 8.8.2019 10:26:36

Düzenlenen kahvaltı programında Başkan Şenlikoğlu ile beraber Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Jandarma Alay Komutanı Albay Bahaddin Murat Yakın, Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri ve sanayi esnafı katıldı.

Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Muammer Usta, burada yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Sanayi Sitemizin 1972 yılında başlayan inşaatı, 1983 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Kuruluşundan bugüne kadar şehrimize hizmet etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Günümüz şartlarında artık sitemiz yetersiz bir durum almıştır. Gerek altyapısı, gerek üstyapısı, dükkanların yetersiz olması gibi bir çok sorunu artık beraberinde getirmiştir. İnşallah yeni bir sanayi sitesi şehrimize kurulacaktır. Yapılması planlanan güney çevre yolu, o bölgelerde yapılacak oluşumlar ile bu sorun çözüme kavuşacaktır umudundayım. Davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ederim.”

Sanayi sitesinin şehrin can damarı olduğunu belirten Başkan Şenlikoğlu; “Sanayi sitesi çok eski yıllarda o günün koşulları doğrultusunda kurulmuş ve bu zamana kadar şehrimize büyük hizmetleri olmuştur. Ama bugün baktığımızda o günün şartlarında kurulan sanayi sitesi artık ihtiyaçlara cevap verememeye başlamıştır. Zamanla biriken ve ötekileştirilen sorunlar artık gün yüzüne çıkmıştır. Gerek altyapısında gerekse üstyapısında büyük sorunlar meydana gelmektedir. Bizler belediye olarak elimizden gelen tüm imkanlarla sanayi sitesine yardımcı olacağız. Şuanda bir Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı bir ekibimizi buraya görevlendirdik. Sanayinin girişinden çıkışına kadar kombina kanal temizleme aracımız ile tüm altyapısını temizletiyoruz. Yine ilerleyen günlerde de üst yapı olarak bazı çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Şehrimizden çevre yolu geçtiğinde o bölgelerde yeni bir yer için bizimde arayışlarımız olacaktır diyen Başkan Şenlikoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Zaman zaman bir araya geleceğiz ve yönetimdeki arkadaşlarımızla bu konuları ele alarak konuşacağız. Belediyemizin genel durumu ortada. Yaklaşık 5 aylık süre içerisinde 45 milyonluk bir borç ödemesi yaptım. Yapacağımız ve hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Kurmuş olduğumuz proje ekibimiz bunların tüm alt yapılarını araştırıyor. Aynı zamanda da yapılacak projeler için finansal kaynakta araştırıyoruz.”

Vali Harun Sarıfakıoğulları ise konuşmasında şunları ifade etti; “Sanayi sitesi artık şehrin merkezinde faaliyetini devam ettiriyor diyebiliriz. Milli Emlak Müdürlüğü namına konuşuyorum ben. Bizim mevcut cari hazine arazilerimiz sizin emrinizde. Nerede uygun bir alan, uygun bir yer varsa biz vermeye hazırız. Bunu mücavir arazilerle birleştirip, zenginleştirerek sanayi sitesi oluşturmak konusunda gerekli kararlılığı ortaya koyarız. Organize sanayi bölgesi kamulaştırma bedeli en yüksek sanayi bölgelerinden biri. Bu ilin idarecileri ve siyasi önderleri ile beraber yapma kararlılığına sahiptir ziyadesiyle.”

Kahvaltı programının ardından Başkan Şenlikoğlu ve Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Usta, bölgede bir takım incelemelerde bulundu.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Yerel ve Doğal Ürünler Alucra Pazar   ABD ile İlişkilerimiz Endişe Veriyo
  Savunma Sanayiinde Stratejik İşbirl   Latife Hanım Caddesi Asfaltı Yenile
  Dünya Gıda Günü kutlandı   Mobil Ödeme Kolaylığı Gelirleri Art
  Çilek Üretimine Bakan'dan Tebrik Ge   Bulancak Doğalgaza Kavuşuyor!
  İtfaiyeye Tam Donanımlı Araç Alındı   İGİAD Panellerle Ülkeyi Dolaşıyor
  Gençler Döneri Daha Ucuz Yiyecek   Vergide Ayrımcılık Kabul Edilemez
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Kibritin Çöpü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Emekli Generallerin Yerin
Mustafa K. NASUHOĞLU

Son 60 Yılın En Soğuk Eyl
İbrahim BALCIOĞLU

Bir Genel Kurul Böyle Geç
Ahmet ÖZDEMİR

Bir ‘Vakf’ Okuması
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Kanser Çığ Gibi...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım