Bulancak’ta Engelsiz Şehir Söyleşisi Yapıldı Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH) kapsamında düzenlenen söyleşi etkinliklerinin sonuncusu Cuma akşamı Bulancak Ziraat Odası konferans salonunda yapıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Bulancak’ta Engelsiz Şehir Söyleşisi Yapıldı

Bulancak’ta Engelsiz Şehir Söyleşisi Yapıldı Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH) kapsamında düzenlenen söyleşi etkinliklerinin sonuncusu Cuma akşamı Bulancak Ziraat Odası konferans salonunda yapıldı.

Eklenme tarihi: 23.9.2019 11:58:28

Bulancak Farkındalık Platformu Başkanı Gökhan Özcan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Engelsiz Şehir” söyleşisi yüksek katılımla gerçekleşirken, söyleşiye Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem, Sosyal Hizmetler Müdürü Selçuk Türkmen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Kılıç, CHP İl Engelliler Komisyonu Üyeleri, Avrupa Hareketlilik Haftası Koordinatörü Zafer Çamaltı, TÜGVA Bulancak Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, Bulancak Gençlik Derneği Başkanı Süleyman Bayrak, mahalle muhtarları ve misafirler katıldı.

Başarılı bir etkinlik haftası sürdürdüklerini ifade eden AHH Koordinatörü Zafer Çamaltı, “2019 yılı teması “Güvenli yürüyüş ve bisiklet kullanımı” olan Avrupa hareketlilik haftasında, şehirlerde yaşayan sağlıklı bireylerin hareketliliğini artırmaya ve alternatif ulaşım tercihlerine yönelik farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Biz Bulancak’ta, fiziksel ve bedensel engelli bireylerinde hareketliliğini artırmaya ve şehirle entegre olmalarına yönelik düşünce ve uygulamaları da merkezimize alarak daha fazla farkındalık oluşturmayı tercih ettik. Etkinlik programımızda yer alan iki söyleşiyi onlara ayırırken, Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’ın talimatlarıyla Bulancak’ta başlatılan “Entegre Bisiklet ve Engelli Yolu” çalışmasını uygulamaya soktuk. Bu hafta vesilesiyle, Bulancak’ın hem sağlıklı hem de engelli bireyler için daha yaşanılır ve daha fazla hareket özgürlüğü sunan/sunacak bir şehir olması yolunda atılacak adımların da önünü açmış, gelecek adına umutlanmış olduk. Bu hafta etkinliklerinin sürdürülmesinde emek ve katkı sağlayan başta Belediye Başkanımız Recep Yakar olmak üzere tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Söyleşinin devamında Bulancak Farkındalık Platformu Başkanı Gökhan Özcan, platform olarak sürdürdükleri faaliyetleri ve engelli bireylerin şehirde karşılaştıkları sorunları sunumlarla dile getirerek, taleplerinin karşılanmasında eskiye göre büyük farklar olduğunu, mevcut uygulamalardaki hata ve eksikliklerinde giderilmesi için gerek belediye gerekse diğer ilgili kurumların destek verdiğini dile getirdi. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yer bulmalarının sevindirici bir gelişme olduğuna da dikkat çeken Özcan, söyleşilerine katılan herkese teşekkür etti.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  9. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri   Gençlere Dini Doğru Öğretmeliyiz
  Milletvekili Öztürk TÜGVA Bulancak'   Başkan Şenlikoğlu, Öğretmenleri Ziy
  İş Ahlakı Masaya Yatırılıyor   Müftü Erişti'den TÜGVA'da Söyleşi
  Bayram Görkemli Kutlanacak   TÜGVAlılar Kızılcahamam'da Kampa Gi
  Başkandan Muhtarlar Günü Mesajı   Yaya Geçidi Nöbeti Tutuldu
  Giresun Günleri Renkli Görüntülere   İtfaiyecilerimiz Önemli Görev Üstle
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Dolandırıcılık
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Siyasette Yeni Aktör: Ali
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
İbrahim BALCIOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Önce Ezan Okundu...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım