Şenlikoğlu Muhtarlar İle Bir Araya Geldi Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, mahalle muhtarları ve merkez köy muhtarları ile bir araya geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Şenlikoğlu Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Şenlikoğlu Muhtarlar İle Bir Araya Geldi Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, mahalle muhtarları ve merkez köy muhtarları ile bir araya geldi.

Eklenme tarihi: 23.11.2019 12:22:21

Başkan Şenlikoğlu, şehir merkezinde yaşayan fakat ikametgahı ilçeler, beldeler veya köylerde olan vatandaşlarımızın ikametgahlarını 31 Aralık 2019 tarihinden önce merkeze almalarını söyledi. Mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları ile yapılan toplantıda konuşan Başkan Aytekin Şenlikoğlu şunları söyledi; “Muhtarlık görevi özel bir görevdir.  Valilerimiz şehirde devletin temsilcileridir. Yerelde ki hizmetlerde de. Muhtarlıklar aslında bulundukları, köylerde ya da mahallelerde aynı zaman da devleti temsil ederler. Bu anlamda Belediye Başkanlıkları ya da Belediyeler hizmet eksenli yapılar olunca bizim 1. derecede çalışma ortağımız muhtarlardır. Merkez nüfusumuz şehir sınırlarına bağlı nüfusla sınırlı olunca merkezdeki muhtarlarımızla çalışmalarımız biraz daha yoğun oluyor.

Ancak Giresun Belediyesi olarak merkez köylerdeki muhtarlarımıza da elden geldiğince hizmetlerinde katkılar sunmaya çalışıyoruz. Çünkü yapılan katkılar aynı zamanda bütün şehrimize de yapılmış sayılıyor. Zira köy ve şehir ayrımının ulaşım kolaylığı nedeniyle yavaş yavaş coğrafi olarak da ortadan kalktığını görüyoruz. Şehrimizin hizmet kalitesini yükseltmemiz gerekiyor. Şehrimizde hizmetle alakalı ciddi sorunlar vardı. Bunları ortadan kaldırmak için yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. Malum bir seçim geçirdik ve şu an sekiz aydır görevdeyiz. Vatandaşımıza sözler verdik. Şehrimizde hizmetlerle alakalı sıkıntılar vardı, bunları görseller olarak vatandaşlarımızın huzuruna çıkarttık. Dedik ki biz hazırlıklarımızı yapacağız ve beş yıllık süre içerisinde şehrimize hizmet olarak sunacağız. Çalışmalarımıza 1 Nisan’dan itibaren son sürat nasıl başladıysak aynı hızla devam ediyoruz. Elbette ki beklentiler bu anlamda yüksek. Bizler bütün ekonomik sıkıntılara rağmen problemleri aşa aşa devam ediyoruz. Yapmayı planladığımız projelerimiz var bunları hayata geçireceğiz. İlgili kurumlar ve bakanlıklar ile sürekli görüşmeler yaparak temaslarda bulunuyoruz.”

Başkan Şenlikoğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Bu anlamda Şehrimize hizmeti daha yoğun alabilmemiz için şehrimizde yaşayan insanların sayısını daha da artırmak, bilhassa merkezde ikamet etmiş olmalarına ve zamanın büyük çoğunluğunu merkez de geçirmelerine rağmen ikametgâhlarını köye almış vatandaşlarımızın ikametgâhlarını tekrardan şehir merkezine almalarını istiyoruz. Şehrimiz nüfus tabelasında il nüfusumuz 113.761 iken en son yapılan yerel seçimlerde bu sayı 108.675 kişiye düşmüştür. Yani yaklaşık 5.100 kişinin ikametgâhı köy veya ilçelerimize taşınmış. İller bankasından gelen kişi başı 70 TL, yıllık kişi başı ise 840 TL’lik rakam 5.100 kişiyle değerlendirildiğinde 428.4000 TL. Giresun Belediyesi olarak kaybımız oluşmakta. Köydeki muhtarlarımız için söylüyorum. Burada size büyük iş düşüyor. Merkezde duran vatandaşlarımız ikametgâhlarını merkeze alırsa bizde belediyeler olarak İller Bankasından gelen ödenekten daha fazla miktarda yararlanırız.   Şehir merkezimizi diğer şehirlerle yarışır ve hatta daha iyi hale getirmemiz lazım. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Bu konuda sizlerin desteğini bekliyoruz. 31 Aralık 2019 da son bulacak yeniden nüfus sayımı yapılmadan önce, şehir merkezinde yaşayıp ikametgâhları başka yerlerde olan vatandaşlarımızın,  özellikle ilimize daha fazla hizmet yapabilmek için ikametgâhlarını tekrardan şehrimize almalarının istiyoruz.”

Muhtarlar ile yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden, Şerafettin Vurgun, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, MHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Yiğit, birim müdürleri ve misafirler katıldı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Ak Parti İl Başkanından İki Mesaj   Türkiye'den KEİ Üyesi Ülkelere Dost
  Orman İşletme 5 Şeflikle Yeni Binas   Sağlıkçıları Korumak Zorundayız
  Korona Virüs Kanunu Kabul Edildi   İnfaz Yasası Mecliste Kabul Edildi
  Süleyman Soylu Gitti Geldi   Alımlar Objektif Usullerle Yapıldı
  Hizmetler Kesintisiz Devam Edecek   Sosyal Devleti Gündeme Taşındı
  679 Yeni Sağlık Personeli Göreve Ba   Rahmet, Minnet ve Özlemle Anıyoruz
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım