Ekip Ruhu ve Ortak Akıl İle Hizmet Ediyoruz Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu, Mavi Karadeniz Televizyonu Kültür Vadisi programında seyirci ile buluştu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Ekip Ruhu ve Ortak Akıl İle Hizmet Ediyoruz

Ekip Ruhu ve Ortak Akıl İle Hizmet Ediyoruz Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu, Mavi Karadeniz Televizyonu Kültür Vadisi programında seyirci ile buluştu.

Eklenme tarihi: 29.11.2019 11:26:05

Sadi Toygar ve Metin Ruşen sunumu ve Emre Gürsoy türküleri ile "kültür vadisi ’’ programında Dernek Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu, sosyal, kültürel, tarihi ve ekonomi anlamında dernek faaliyetleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundular.

Sosyal ve Kültürel Faaliyet Rekoru Açıklamaları

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar cemiyetinin yüz akı olan dernekçiliğin şanlı ve tertemiz mazisi ile 55 yılı geride bıraktıklarını yönetim kurulu üyeleri ile bir aile yapısı içinde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde ortak akıl ve ekip ruhu içerisinde derneği geleceğe taşıdıklarını 15 Aralık 1964 yılında kurulan derneğimiz İstanbul’da Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşlarının üst çatısı olduğunu vurgulayarak, Bu dernek 55 yıllık köklü tarihi birlik, beraberliğin de sembolü oldu. Bu birlik, beraberlik bize güç verdi, memleketimize de güç oldu” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının topluma öncülük etme görevinin de olduğuna söyleyen Başkan Mehmet Şimşek, "Şebinkarahisar sevdası hepimizindir, bu sevdaya katkı için birlikte çalışıp birlikte başaracağız. Gönül birliği içinde olduğumuz Şebinkarahisar’a hizmet etmekten büyük gurur ve onur duyuyoruz.

Başkan Mehmet Şimşek, Kaymakam Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı’ya teşekkür ederek, her daim güzide ilçemizin genel ve yerel idarecileri ile diyalog ve iletişim halindeyiz” dedi.

Başkan Mehmet Şimşek, Başkan vekili Ekrem Çiftçi ve Başkan yardımcısı Elvan Turan, Sadi Toygar ve Metin Ruşen’in sorularını yanıtlayarak 2015-2019 çalışma dönemi içinde derneğin mali yapısını, bölge divan toplantıları, öğrenci bursları, kar festivali etkinliği, 19 Mayıs Bahar etkinliği, Giresun Günleri ekinliği, Afyonkarahisar Termal moral eğitim kampı, Afyon Giresun Şehitliği anma programına katılım, Şebinkarahisar’a hibe ve maddi kaynak aktarımları, Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk güç birliği çalışmaları, geleneksel sünnet şöleni etkinliği, iftar ve piknik programları, yeni dernek kültür merkezi projesi, dernek yönetim kurulu komisyon çalışmaları, Derneklerin piknik, gece ve etkinliklerine katılım ve destek, "Vatana Millete Vefa, Hizmet Edenlere ve Şühedaya Mevlit programları, Ankara ziyaretleri, dernek eğitim çalışmaları ve gençlik kolları çalışmaları ile sosyal, kültürel çalışmalar ve yeni projeler ile yeni hedefler hakkında bilgi verdiler.

Başkan Şimşek özetle yaptığı değerlendirmede; ’ Sivil toplum kuruluşlarının toplum için önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek medeniyet, tarih ve kültür şehri Şebinkarahisar’ın Kelkit Vadisinin incisi memleketimizin güzide sivil toplum kuruluşu olan, 55 yıllık köklü tarihi ile Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak, bizler köy/mahalle derneklerimiz ve sivil toplum kuruluşları olarak her zaman ortak akıl ve ortak payda ile memleketimize hizmet etme gayretinde olduk ve olacağız.

Bölge divan toplantıları, insanlarımızın birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesini ve sorunları paylaşma ve hasret giderme ihtiyacını büyük oranda karşılamış ve büyük faydalar sağlamıştır. Bu çalışmalar çerçevesinde sosyal dernekçilik çalışmalarına ağırlık verilmiş, her konuda ciddi bir potansiyele sahip olan Şebinkarahisarlıların bu potansiyelleri en verimli bir şekilde değerlendirilmeye çalışılmıştır. Toplantılar kapsamında tüm katılımcı derneklerimizin sorunları, başkan ve yönetim kurulları ile yapılan görüşmelerle tespit edilerek çözüm önerileri sunulmuştur. Bu toplantıların ev sahipliklerini yapan Köy Derneklerimiz başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz.

Çalışma döneminde geleneksel olarak yapılan yönetim kurulu üyelerini ve üyelerimizin çok etkin şekilde katılımda bulundukları ve çok verimli sonuçlar doğuran, eğitim moral, motivasyon, kaynaşma ve dinlenme kampı 20-21-22 Aralık tarihlerinde Afyonkarahisar Sandıklı Termal Otel’de tekrar yapılacaktır.

Derneğimiz, geleneksel hale getirdiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Şebinkarahisar’daki hemşerilerimizle birlikte kutlama maksadıyla, programlar yapmış ve bu programlar dahilinde ilçemizin, köylerimizin sorunlarının tartışıldığı divan toplantıları yapılmış ve bu toplantılar ışığında çok faydalı faaliyetler icra edilmiştir.

İstanbul Sivil toplum Kuruluşları Platformu olarak, şehrimizin kalkınması ve gelişmesi anlamında istişarelerde bulunulmuştur.

Şebinkarahisar’da Belediye kültür merkezi binasında, “Dernek İrtibat Bürosu” kiralamak suretiyle, ilçemizle İstanbul ve diğer şehirlerimiz ve tüm camiamız arasında bir koordinasyon merkezi oluşturulmuştur.

Öğrenci burs başvurularında öğrencilerimiz ve velileri tarafından irtibat ofisimiz aktif olarak kullanılmıştır. Burada hemşerilerimiz irtibat büromuzu günübirlik ziyaret etmekte çalışmalar hakkında bilgi almaktadırlar. Yönetim Kurulumuz, tarih merkezi olan Şebinkarahisar’da atıl durumda bulunan tarihi çeşmelerimizden bazılarını restore ettirerek halkımızın hizmetine açılmasını sağlamıştır.

Şebinkarahisar Devlet Hastanemiz hizmete açıldıktan sonra, hastane yönetiminin taleplerini karşılamak adına, yatak malzemeleri, nevresim, battaniye, çocuk oyun salonları tefrişatı, su sebilleri, klima gibi bazı ihtiyaçların tamamlanması yönünde hayırsever iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşları platformumuzun ciddi destekleri olmuştur. Bunların dışında, hastanemizin güneş enerji sistemiyle donatılarak sıcak su ihtiyacının giderilmesi yönündeki talebin yerine getirilmesinde, yine hastane konferans salonunun yaptırılmasında, taahhüt ettiğimiz projelerimiz kapsamında, yönetim kurulumuz ve hayırsever işadamlarımızın destekleri ile Şebinkarahisar Devlet Hastanemize 85.000,00TL değerinde, diyaliz hastalarını taşıyacak sıfır kilometre bir servis aracı alınıp yapılan törenle hastanemize hibe edilerek anahtar teslimi yapılmıştır.

Hastanemizin palyatif merkezindeki ihtiyaçları içinde talep doğrultusunda, koltuk ve diğer malzemeler tarafımızdan temin edilmiştir. Hastane bölgesine ezan sesinin ulaşmaması nedeniyle yönetimin talebi doğrultusunda, gerekli cihaz tarafımızdan temin edilerek insanlarımızın istifade etmesi sağlanmıştır.

Hastanemizin göz ünitesinin ihtiyacı olan 90 derecelik optik lens cihazı temin edilerek yine tarafımızdan hastanemize ulaştırılmıştır.

Şebinkarahisar Belediyesi hizmet işlerinde kullanılmak üzere, pikap araç satın alınarak, Şebinkarahisar Belediyemizde hizmet vermektedir.

Kaymakamlığımız ve Belediyemiz tarafından yapılan Kültür Sanat ve Ceviz Festivali için oluşturulan bütçe havuzuna derneğimiz sponsor olarak katkı vermiştir.

Şebinkarahisar Belediye Başkanımızın katıldığı nüfus çalışmaları, divan ve bölge toplantılarında ele alınmış hemşerilerimizle buluşarak yerinde çalışmalar yapılmıştır. Sonraki zamanlarda bölge toplantılarıyla, dernek başkanlarıyla sürekli görüşmeler yapılarak bu çalışmalara destek verilmesi sağlanmıştır.

Şebinkarahisar Belediye spor Kulübümüze, malzeme yardımında bulunularak kulübümüze destek verilmiştir ve vermeye devam etmekteyiz. Genç sporcularımızın ulaşım ihtiyaçları için bir minibüs spor kulübüne hediye edilmiştir. Önümüzdeki Bahar ayında muhtarlar birliğine söz verdiğimiz bir adet kamyonu da hibe edeceğiz.

Toplamda 1 milyonu aşan hibe desteği vermiş olup kasa da 2 milyon TL tutarında nakit mevcuttur. 2020 yılında büyük bir kültür merkezi projesini İstanbul’da gerçekleştireceğiz" dedi.

Öğrenci burslarımız bu yıl rekor sayıya çıkmıştır. Derneğimize bundan önceki yıllarda ve bu dönemlerde, Şebinkarahisarlı ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerimize burs veren tüm hayırsever işadamlarımıza bir kez daha şükranlarımızı saygılarımızı sunuyoruz.

Ekip halinde büyük başarılara imza attık, Şebinkarahisar için proje üreten, çalışan ve hizmet etmek için can atan herkesi yol arkadaşımız olarak kabul ediyoruz ve genç, enerjik, proje üreten kadromuzla faaliyetlerimize devam ediyoruz’’ dedi.

Eleştirilere Yanıt

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Dernek çalışmalarını eleştirenlere karşı yaptığı açıklamada ’Bizler haksız yere eleştirenler tek bir somut projeyi ortaya getiremeyenler Şebinkarahisar camiası için gurur kaynağı olan, proje üstüne proje üreten, faaliyet üstüne faaliyet gerçekleştiren ve yorulmak bilmeyen ekip arkadaşlarım ile memleket sevdası üzerine yaptığımız özverili çalışmalar ve geniş kesimler tarafından takdir toplayan güzide derneğimiz Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yoluna tüm hızı ile devam etmektedir.

Ancak ne yazık ki üretken dernek yöneticilerini eleştirenler “Proje nedir, nasıl hazırlanır ve uygulanır?” sorusuna çözüm üretemeyen kişilerin açıksa yapılmasa da sosyal medyadan bizleri eleştiri bombardımanına tutmakta olup, aynı kişilerin teşvik edici ve destekleyici yaklaşımlara ender olarak rastlamaktayız hatta hiçbir icraatımızı da beğenmemektedir.

Bizler Sorumluluklarını bilen, icraatlarını amatör ruh ve toplum sorumluluğu bilinci ile yapan Dernek yönetim kurulumuz ile birlikte üyelerini umut verdiği ve cesaretlendirdiği, özellikle gençleri dernek yönetimine ne kadar adapte edebildiği önem taşımakta ve bunu da somut faaliyetler ile göstermekteyiz.

Sonuç olarak, dernek yönetimi olarak arkadaşlarımızın camia içerisinde gösterdikleri özverili çalışmaları, derneğin amaç ve çalışmalarını benimseme ve geliştirme arzu ve kapasiteleri gibi özelliklere sahip olmaları çok büyük önem taşımakta bunu da uyum içinde yaptığımız çalışmalarla göstermekteyiz” dedi.

 

Emre Gürsoy’dan Burs Desteği

Emre Gürsoy, Derneğin öğrenci bursu çalışmalarından etkilenerek bir öğrenciye eğitim ve öğretim yılı içerisinde burs desteği vereceğini açıkladı. Emre Gürsoy' un bu anlamlı davranışı bol alkış aldı

Programda toplum menfaatine yaptığı çalışmalar nedeniyle Dernek Başkanı Mehmet Şimşek’e Sadi Toygar ve Metin Ruşen tarafından plaket verildi.

Dernek Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu Kültür Vadisi programının çok faydalı bir program olduğunu belirterek Sadi Toygar, Metin Ruşen ve Emre Gürsoy’a teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundular.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği ‘Mavi Karadeniz televizyonu ‘’ Kültür vadisi’’ programında yapılan 2 saatlik programda sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında rekor sayılacak derecede bilgi aktararak sivil toplum kuruluşlarına da örnek oldular.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Tüm Birimler Bir Arada Toplanacak   Hemşerimiz Kaçır, CNNTÜRK'teydi
  Allah'ın Dinini Anlatan Başkana Dav   Huzur Uygulaması Yapıldı
  Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan...   Kemaliye'de Yeni Başkan; Mustafa Ci
  Vali 23 Nisan Bayramını Kutladı   Kızlarım Küçük Sahip Çıkarsınız Değ
  Görele Belediyesi Ev Ev Bayrak Dağı   Din Görevlilerinden Vatandaşlara Ya
  Koronalı Gündemi Değerlendirdik   Hemşerilerine Gıda Kolisi Desteği S
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım