Genç Girişimciler Helal Expo'da Buluştu Ekonominin geleceğini oluşturan gençler, İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen 7. İİT Helal Expoda buluştu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Genç Girişimciler Helal Expo'da Buluştu

Genç Girişimciler Helal Expo'da Buluştu Ekonominin geleceğini oluşturan gençler, İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen 7. İİT Helal Expoda buluştu.

Eklenme tarihi: 30.11.2019 13:33:23

Birbirinden yaratıcı fikirleri ile ilgi çeken start-up’lar 50’ den fazla ülkeden fuara gelen yatırımcılar ile buluştu. Bilgiyi Ticaretleştirme Merkezi Direktörü İbrahim Elebaşı, İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) bir iştiraki olarak kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) olarak yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve büyümesi için girişimcilere profesyonel destek sunduklarını söyledi.

7. İİT Helal Expo’da bu yıl, ekonominin geleceğini oluşturan genç start-up’lara özel bir alan ayrıldı. Helal piyasasını oluşturan, gıda, kozmetik, tekstil, turizm, finans gibi sektörlerin gelişimine katkıda bulunan 20’nin üzerinde yeni proje, yerli ve yabancı yatırımcılar ile bir araya gelerek sunum fırsatı buldu.

Uluslararası Fikir Buluş Federasyonu Türkiye Temsilcisi olan Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği ( TÜMMİAD ) ile ortak organize edilen alanda, helal kavramına gençlerin de duyarlılık oluşturması sağlanarak, dijitalleşmenin bir ürünü olan start-up kavramının helal ekosisteminde yer almasının önünün açılması sağlandı.

Girişimcilere Profesyonel Destek Sağlanıyor

Etkinlikte konuşan Bilgiyi Ticaretleştirme Merkezi Direktörü İbrahim Elebaşı, İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) bir iştiraki olarak kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM)’nin, yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve büyümesi için girişimcilere profesyonel destek sunduğunu söyledi.

“Girişimci”nin en yalın şekilde süreç üreten ve yöneten kişi olduğunu belirten Elebaşı: “’En sade en yalın olan şey aynı zamanda en kolayı veya en ucuzu değil, en zoru ve maliyetlisidir. Girişimcinin girişimciliğe bir tür hobi olarak yaklaşıp yaklaşmadığını tespit etmeye çalışıyoruz. Sadece ilk çıkış aşaması değil, her aşamaya hazır olmasını istiyoruz. Sadece müşteri, tedarikçi, yatırımcı üçlemesinden ziyade iç dengeler de önemli. Bazen BTM’nin süreci girişimci için ne zaman bitiyor diye soruyorlar. Bu süreç bitmiyor. Her aşamada yanlarında olmamız gerekiyor. Eğer girişimci her aşamada destek isterse destek veriyoruz. Elbette bunu yapabilmemiz için girişimcinin de bizimle aynı frekansta olması gerekiyor. Bu frekans aralığı girişimciyi en tepeye çıkarabiliyor, hatta ülkeleri ve ekonomileri beraberinde götürebiliyor, sırtlayabiliyor.”

“Mucitlerimizin Uluslararası Arenada Başarılı Olmalarına Destek Veriyoruz”

TÜMMİAD Başkanı Bülent Kavaklı ise “Bilim dünyasındaki bilgi, birikim, tecrübe ve başarılarımızın gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak, dünyaya daha fazla Türk mucit kazandırmak ve icatlarının insanlığa faydalı olması için gerekli desteği sağlamak amacı ile kurulan yapılanmamız, WIIPA Türkiye tek temsilcisidir. TÜMMİAD, uluslararası saygınlığını, Türk mucitlerinin faydasına kullanmak, mucitlerimizin gelişmesi ve uluslararası arenada başarılı olmalarını sağlamak gayesindedir.

Bilim, icat ve inovasyon dünyasına hizmetler sunarak yapacağımız yatırım, destek ve danışmalıklar Türk mucitlerimize ve Türkiye Cumhuriyetine değer ve katma değer katmaktır. 7. İİT Helal Expo içerisinde oluşturulan ‘1 İdea 1 World’ alanında projelerini tanıtan start-up’lar 50’yi geçkin ülkeden fuara gelen yatırımcılar ile bir araya gelme fırsatı buldu. Organizasyonun kurum nezdindeki desteği ve potansiyeli de göz ardı edilemeyecek bir avantaj sağladı.” dedi.

Fuar ve zirve ile ilgili detaylı bilgiye http://www.helalexpo.com.tr, http://www.worldhalalsummit.com.tradreslerinden ulaşılabiliyor.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Giresun İhracat Rakamları %57 Arttı   Türk Mobilyası Altın Çağında
  Canlı Yayında Fındığı Anlattı   Bir Fındık Esnafının Feryadı
  İşsizlikte Tek Haneyi 2023'te Göreb   Bulancak OSB'de Bir İmza Daha!
  İnsani Geçim Ücreti (İGÜ) 3.192 TL   İstenirse Oluyormuş...
  Enflasyonda Tek Hane İçin Yoğun Çab   Bulancak Yatırımcılar İçin Cazibe M
  İGİAD Yılın Girişimcisini Seçti   İnsana Yakışır İş İçin Kooperatifçi
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İslam Sosyal Hayatta Görü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Yıkım Sırası Yayla Evleri
İbrahim BALCIOĞLU

Bu Kadar Yüzsüzlük Olur m
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Tatil Karnesi
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım