Engelli Asansörünü Çok Yakında Hizmete Sunacağız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu bazı ziyaretlerde bulundu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Engelli Asansörünü Çok Yakında Hizmete Sunacağız

Engelli Asansörünü Çok Yakında Hizmete Sunacağız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu bazı ziyaretlerde bulundu.

Eklenme tarihi: 5.12.2019 10:57:22

Başkan Şenlikoğlu, yapmış olduğu ziyaretler kapsamında ilk olarak Giresun Özel Eğitim Meslek Okulu’nu ve ardından Güre Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret etti ve her iki okulda da özel öğrenciler ile bir araya gelerek öğrencilerin bu özel gününü kutladı.

Başkan Şenlikoğlu yapmış olduğu okul ziyaretlerinin ardından Anadolu Engelliler Spor Kulübü Derneği’nin günün anısına düzenlemiş olduğu eğlence programına katılarak dernek başkanı Nihat Yayla, dernek üyeleri ve aileleri ile bir araya geldi.

Öncelikle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününüzü kutluyorum diyerek sözlerine başlayan Başkan Aytekin Şenlikoğlu konuşmasında şunları söyledi; “Birleşmiş Milletler meclisinin almış olduğu karar ile her yıl 3 Aralık, Dünya Engelliler günü olarak kutlanıyor. Fakat ben sadece bir gün değil, yılın 365 günü sizin gününüzdür diyorum. Burası sadece bir dernek değil sizin eviniz, aileniz her şeyiniz. Sizler burada bir ailesiniz. Daha önceki dönemlerde de her fırsatta sizi ziyaret edip, yanınızda olmaya gayret eden ve sizlerle bir arada olmaktan keyif alan birisiyim. Her türlü ihtiyacınız talebiniz olduğunda bu kardeşiniz her zaman yanınızda olmaya devam edecektir.

Belediye olarak yapacağımız tüm projelerimizde engelli kardeşlerimizi önceliğimiz olarak kabul ediyoruz. Şehrimiz bünyesinde, %17 gibi bir oranla engelli kardeşlerimiz bulunuyor. Engelsiz şehir kavramından hareketle şehrimizin bütün fiziki altyapılarını düşünüp ona göre hareket edeceğiz. Tabi ki engelliler ile ilgili yapılacak bu çalışmalar hemen olacak işler değil. Ama biz bunu hedeflerimiz arasına koyduk ve yapacağız. Sahil bölgelerimizin doğusunda ve batısında bir engelli merkezi planlıyoruz. Sahilden geçerken güzel havadan, manzaradan faydalanmanızı istiyoruz. Sosyal imkânlardan yararlanabilmeniz ile ilgili güzel planlamalarımız olacak. İnşallah bir süre sonra yavaş yavaş bu projelerimizi de halkımızın huzuruna sunup, altyapılarını oluşturacağız ve sonra da hayata geçirmeye başlayacağız. Bizler Giresun Belediyesi olarak her faaliyetinizde, her sıkıntınızda yanınızda olmaya devam edeceğiz. Onun için kimsenin bu anlamda sıkıntısı olmasın. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere 18 yıllık iktidar döneminde engellilerle alakalı çok güzel çalışmalara imza atıldı. Eskiden köylerde, evlerde, bir köşede engelli bireylerini saklayanlar, şimdi benimde engellim var, bende sunulan imkânlardan fırsatlardan yararlanmak istiyorum diyerek seslerini duyuruyorlar. Devletimiz bu anlamda maddi ve manevi imkânlarla her zaman sizlerin yanında. Bizler de sizinle beraber yürümeye devam edeceğiz. Ayrıca seçimlerden önce devamlı gündeme gelen bir mevzu vardı. Üst geçitlere asansör konusunun da yakından takipçisiyiz. Konuyla ilgili olarak karayollarından izin istedik. Gerekli çalışmalar yakında yapılmaya başlanılacak.”

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şenlikoğlu'nun Gaziler Günü Mesajı   İsrail İşgalleri Normalleştirilemez
  Acıları Paylaşmak İçin Yola Çıkıyor   Bisikletli Ulaşım Ödülleri Sahipler
  Ensar Vakfı'nda Görev Değişikliği   Pendik Belediyesi Duyarsız Kalmadı
  Tarihi Hatalara Tahammülümüz Yok   Kâtip Şadi Sevenlerini Üzdü
  Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstis   Ekrem Yüce Belediyeyi Ziyaret Etti
  GİMEV Müterciler'den Şikâyetçi Oldu   Metin Yaraman MEV Yönetiminde
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İçişleri Bakanı Soylu’nun
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım