Gençlere Dini Doğru Öğretmeliyiz TGTV Genişletilmiş Üye İstişare Toplantısı, Ensar Vakfı'nın ev sahipliğinde Süleymaniye'de bulunan genel merkezinde yapıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Gençlere Dini Doğru Öğretmeliyiz

Gençlere Dini Doğru Öğretmeliyiz TGTV Genişletilmiş Üye İstişare Toplantısı, Ensar Vakfı'nın ev sahipliğinde Süleymaniye'de bulunan genel merkezinde yapıldı.

Eklenme tarihi: 6.12.2019 11:25:05

Toplantının açış konuşmasını TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptı. Akbulut, “Gençlere karşı sorumluluğumuz var. Gönüllü kuruluşlar olarak, iyiliği emreden, kötülükten sakınan ve sakındıran bir nesil için gençlere hizmet götürülmelidir” dedi.

İstişare toplantısında iki önemli ilim adamını dikkatle dinleyeceklerini ifade eden Akbulut, istişare toplantısına katılan, TBMM 27. Dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, TGTV Kurucular Kurulu Başkanı Sayın İsmail Kahraman, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Nevzat Tarhan ve SEKAM (Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Araştırmalar Merkezi) Genel Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Can ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, toplantının birinci takdim bölümünde “Değişen Dünya ve Bilinçli Gençlik” başlığı ile günümüz gençliği ile ilgili veriler aktardı.Batı medeniyetinin çöküşe geçtiğini, süper bilgisayarla donatılan süper gençlerin dijital çağı kurduklarına değinen Tarhan, Türkiye’nin bu çağda çok avantajlı bir durumda olduğunu ancak bizim ve İslam dünyasının sekülerizm tehdidi ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Geleceğin kurucu gücü olan gençlerimizin din ve bilim sentezi yapamadıklarını, eleştirel düşünce ile dünyaya bakamadıklarını söyleyen Tarhan, Gençlerin evi ve aileyi sevmeleri için ebeveynleri sorumlu davranmaya davet etti. Gençlerin evlerini güvenli alan görmesi için anne babaların biraz sabırlı olması ve nasihat edici konumdan çıkıp, birlikte hareket edebilen aile üyeleri haline gelmelerinin çoğu sorunların çözümüne katkı vereceğine dikkat çeken Tarhan, genliğin kırılgan noktalarının (adalet duygusu, buyurgan iletişim ve özgürlük alanı ) dikkate alınarak hareket edilmesinin geleceğimiz için çok önemli olduğunu hatırlattı.

Prof. Dr. Burhanettin Can, toplantının ikinci takdim bölümünde, “15 Temmuz Öncesi ve Sonrası Gençlik” başlığında elde ettiği gençlik yönelimlerini paylaştı. Gönüllü kuruluşların gençliğin zihin inşasına katkı vermeleri gerektiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Burhanettin Can, gençlerin dini doğru öğrenme talepleri olduğunu, bu ihtiyaçlarını kendi kendine öğrenme usulü ile yapmak istediklerini, yakın dönem âlimlerinden din öğrenmekte isteksiz olduklarını aktararak gönüllü kuruluşların bu yönelim ile ilgili çalıştaylar yapmaları gerekliliği üzerinde durdu. İstişare toplantısının müzakere bölümü de STK temsilcilerinin soru, teklif ve katkılarıyla tamamlandı.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Barış Manço Eserleriyle Anıldı   Başkanla Akşam Çayı Keyfi
  Koramiral Şükrü Okan Mezarı Başında   Batı Müslümanlardan Değil İslam'dan
  Senin Kadrajından Tirebolu Start Al   Serkan Cihan Güven Tazeledi
  Off-Roadcılar 3 Tır Yardımla Geldil   Kitap Su ile Tablet Can Ülke Gündem
  Bulancaklı Gençler Sarıkamış'tan Dö   Kitap Fuarı Bugün Açılıyor
  2019'u Dolu Dolu Geçirdik   Piraziz'de Köfte Şöleni Düzenlendi
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Çocuklarınıza Namazı Emre
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ya Siz, Artık Siz Değilsi
İbrahim BALCIOĞLU

Giresunlular Nerelerde Ya
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Cennetin Çocukları Olmak
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım