Geri Dönüşüm Ekonomisi Okullardan Başlar Geri Dönüşüm Ekonomisi İçin Yeşil Okullar adlı projenin 4.Uluslararası Çalıştayı Espiye'de yapıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Çevre   

Geri Dönüşüm Ekonomisi Okullardan Başlar

Geri Dönüşüm Ekonomisi Okullardan Başlar Geri Dönüşüm Ekonomisi İçin Yeşil Okullar adlı projenin 4.Uluslararası Çalıştayı Espiye'de yapıldı.

Eklenme tarihi: 9.12.2019 12:22:15

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Projesi Hibe Programı kapsamında, Espiye Belediyesi Koordinatörlüğünde, Local Authority of Gondomar (S.Cosme) - Valbom E Jovim-Portekiz ve Campo Aberto Associação De Defesa Do Ambiente(ADA)-Portekiz ortaklığında yürütülen Geri Dönüşüm Ekonomisi İçin Yeşil Okullar” Adlı Projemizin 4.Uluslar Arası Çalıştay ve kapanış toplantısı yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Yerel Çevre Koordinatörü Sinan TAŞ, Proje Koordinatörü Gülçemen Karadeniz Ayar, Akdeniz Geri Dönüşüm Firması Adına Çevre Mühendisi Batuhan ATA, Giresun Çevre ve Şehircilik Şube Müdürü Muazzez ERDOĞAN, Giresun Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof Dr Başak TAŞELİ, Gondomar Yerel Otorite Başkanı  Antonio Braz, Belediye Başkanı Mustafa KARADERE ile Espiye Kaymakamı Dede Musa BAŞTÜRK birer konuşma yaparak, projenin başladığı günden bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdiler.

Proje kapsamında yürütülen ve yapılan çalışmaların hazırlandığı tanıtım videosunun ilgiyle izlendi. Projenin sürdürülebilirliği açısından proje ortakları ile beraber Karşılıklı İşbirliği protokolü imzalandı.

Espiye Belediyesi proje yetkilileri, Projenin Hedeflerini, Evsel atıkların kaynakta ayrılmasının çevresel faydaları konusunda farkındalığın artırılması, atıkların kaynakta ayrılmasına ilişkin paydaş katılımının artırılmasını ifade ettiler. Proje yetkilileri yapılan çalışmaların ise, Proje tanıtım faaliyetleri, Yeşil Bayrak Bilgi Masası ve Akran Eğitimi Çalışmaları, Kongre ve Çalıştaylar, Müfredat Çalışması, Okullar için atık ayrıştırma kutuları ve toplama kafesleri temin edilmesi, Çevre Etkinlikleri olarak belirttiler.

Yetkililer, Proje Tanıtım Faaliyetleri Proje kapsamında Espiye ilçesinde bulunan Süleyman Demirel İlkokulu/Ortaokulu, Hasan Ali Yücel İlkokulu/ Ortaokulu, Cibril İlkokulu/ Ortaokulu, Şehit Hüseyin Tahmaz İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Direkbükü İlkokulu/Ortaokulunda  2319 öğrenci ve 110 öğretmene proje tanıtıldığını, çevre bilinci ve atık ayrıştırma konusunda eğitim ve bilgi verildiğini ifade ettiler.

Yetkililer, proje uygulama sürecinde ilçe genelinde 230.150 Kg Kâğıt-Karton,43.005 Kg Plastik-Ambalaj 1.800 Kg Atık Yağ,20.344 Kg Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı 6.482 Kg Tıbbı Atık,100 Kg Pil toplanarak geri dönüşüme gönderildiğini kaydettiler.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Çevre HABERLERİ
  Belediyeden Kar Mesaisi   Belediye Ekipleri Çalışmalarını Sür
  Heyelan Nedeni Araştırılıyor   Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü
  Belediyenin Otopark Çalışmaları Sür   Kanalizasyon Çalışmaları Sürüyor
  Şenlikoğlu; Giresun'u Süslüyoruz   Fen İşleri Ekipleri Çalışıyor
  İmar Yolu Çalışmalarına Hız Verildi   Doğalgaz Yaraları Sarılıyor
  Ekipler Dört Koldan Çalışıyor   Başkan Çöp Sahasını Yerinde İnceled
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İslam Sosyal Hayatta Görü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Yıkım Sırası Yayla Evleri
İbrahim BALCIOĞLU

Bu Kadar Yüzsüzlük Olur m
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Tatil Karnesi
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım