Bilal Ay, Hedef 1 Milyon Gönüllü Fatih'ten Eyüp'e taşınan Temiz Toplum Derneği'nin genel merkezi önemli isimlerin katılımıyla açıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Bilal Ay, Hedef 1 Milyon Gönüllü

Bilal Ay, Hedef 1 Milyon Gönüllü Fatih'ten Eyüp'e taşınan Temiz Toplum Derneği'nin genel merkezi önemli isimlerin katılımıyla açıldı.

Eklenme tarihi: 10.12.2019 12:02:39

Temiz Toplum Derneği yeni genel merkezi, Eyüpsultan’da düzenlenen törenle açıldı. Törene, TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Emre Ustaosmanoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal, Sanatçılar Abdülbaki Kömür ve Bekir Hakan Ünverdi, Milli futbolcu Mehmet Sedef ile çok sayıda STK temsilcisi, siyasi ve Temiz Toplum Gönüllüsü katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, Temiz Toplum Derneği’nin bir merhamet hareketi olduğunu belirterek, “Temiz toplum bir merhamet hareketi, bir sevgi hareketi, bir fedakârlık hareketi, temiz toplum bu ülkenin geleceği için en büyük fedakârlıkları ortaya koyanların başrolü oynadığı bir aksiyon hareketidir. Bugün de burada bir adım atıyoruz. İnşallah bu adım güzelliklere vesile olur” şeklinde konuştu.

Uyuşturucu Sokaktaki Herkesi Etkiliyor

Temiz Toplum olarak uyuşturucuyla mücadeleyi merkeze alarak yola çıktıklarını belirten Ay, “Yola çıktığımızda merkeze aldığımız bir husus vardı. Biz uyuşturucu ile mücadele… Çünkü sadece İstanbul’da 500 bine yakın insan uyuşturucuya bulaşmış durumda; yani nüfusun kırkta biri. Aileleriyle birlikte düşündüğümüzde 2 milyon eder. Bu da sokakta gördüğümüz herkesin direk ya da endirekt uyuşturucu ile bir temasının olduğunu gösterir” diye konuştu.

Bağımlılık Bir Sonuç

Uyuşturucu ile ilgili çalışırken bağımlılığın bir sonuç olduğunu gördüklerini belirten Bilal Ay, “Onlarca dosya hazırladık, binlerce konferans verdik. Sonucunda şu kanaate vardık ki bağımlılık işin neticesi. Bir kişi doğarken bağımlı ya da katil olarak doğmuyor. Birisi bu hale geliyorsa herkes mesul. O zaman bir mücadele verilecekse bunu da hep birlikte vermeliyiz. Biz uyuşturucu ile mücadele ediyoruz ancak uyuşturucuya götüren sebeplerle de mücadele ediyoruz. Ailelerle ilgili çalışmalar yapıyoruz, sosyal, sportif, kültürel çalışmalar yapıyoruz. 82 ilde 1 milyon gönüllü ile yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Abdullah Sevim: Ülkeyi Kim Yönetiyorsa Sorumlu Odur

Açılış töreninde konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Temiz Toplum hareketinin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Temiz Toplum Derneği, insanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır ilkesine bağlı olarak ülkemizdeki bütün insanlarımıza ve her geçen gün büyüyen bağımlılık problemine karşı mücadele edecek. Madde bağımlılığının yanında teknoloji bağımlılığı da mutlaka gündeme alınmalı” dedi.

Ülkeyi yönetenlerin yaşanan hadiselerden sorumlu olduğuna dikkat çeken Sevim, “Bu ülkeyi kim yönetiyorsa, bu ülkenin başında kimler varsa esas sorumlu onlardır. Bu ülkenin madde bağımlılığıyla ilgili yaşadıkları sıkıntılardan, aile ile ilgili yaşadıkları sıkıntılardan, İstanbul Sözleşmesi’nin getirdiği, sözde kadına pozitif ayrımcılık adı altında, ailemizi tahrip eden bu adımlar sebebiyle, bu ülkeyi yönetenler halkımıza zor hesap verecektir” diye konuştu.

Sevim ayrıca Temiz Toplum Derneği’nin ailelerle ilgili yapacağı çalışmalar dolayısıyla da teşekkürlerini sundu.

Buğra Kavuncu: Gençlerimiz İçin Duyarsız Kalamazdık

Temiz Toplum Derneği’nin gençler için kurulduğunu belirten İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Temiz Toplum Derneği’nin kuruluşu geleceğimizi ilgilendiren, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korumak için, bunların temel sebeplerine inen bir anlayışla kurulmuş bir dernek. Bizim buna duyarsız kalmamız mümkün değildi. Bağımlılık ciddi bir problem, en büyük sebep gençlerimizin manevi boşluk içerisinde olması” dedi.

Kavuncu ayrıca bağımlılığa düşenler kadar düşmeyenlerin korunmasının da önemli olduğuna vurgu yaptı.

Hasan Turan: Herkese Görev Düşüyor

TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Temiz Toplum için herkese görev düşüğünün altını çizerek, “Birey olarak görev düşüyor, kurum olarak 

görev düşünüyor, toplum olarak görev düşüyor, devlet olarak görev düşüyor. Kimsenin yaptığı görevde diğerinin yaptığı işten el çekmesine fırsat vermiyor” dedi.

Konuşmaların ardından, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal, Eski Milli Futbolcu Mehmet Sedef ve Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay açılış kurdelesini kesti.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şenlikoğlu'nun Gaziler Günü Mesajı   İsrail İşgalleri Normalleştirilemez
  Acıları Paylaşmak İçin Yola Çıkıyor   Bisikletli Ulaşım Ödülleri Sahipler
  Ensar Vakfı'nda Görev Değişikliği   Pendik Belediyesi Duyarsız Kalmadı
  Tarihi Hatalara Tahammülümüz Yok   Kâtip Şadi Sevenlerini Üzdü
  Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstis   Ekrem Yüce Belediyeyi Ziyaret Etti
  GİMEV Müterciler'den Şikâyetçi Oldu   Metin Yaraman MEV Yönetiminde
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İçişleri Bakanı Soylu’nun
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım