BHT CLINIC Tema Hastanesi Hizmete Girdi Giresun camiasının gurur kaynağı Bahat kardeşlere ait BHT CLINIC Tema Hastanesi Yenibosna'da hizmete girdi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Sağlık   

BHT CLINIC Tema Hastanesi Hizmete Girdi

BHT CLINIC Tema Hastanesi Hizmete Girdi Giresun camiasının gurur kaynağı Bahat kardeşlere ait BHT CLINIC Tema Hastanesi Yenibosna'da hizmete girdi.

Eklenme tarihi: 4.1.2020 10:15:35

Bahat Sağlık Grubunun çeyrek asırlık bilgi, birikim ve deneyimini, akademik kadro, teknolojik donanım ve hasta/çalışan odaklı yaklaşım ile buluşturan ‘’Sağlığın teknoloji üssü’’ BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi sağlık hizmetinde mükemmeliyet ve güven vizyonuna sahip olarak 2020 yılının ilk günlerinde hizmete girmiştir.

Bu vizyondan hareketle uluslararası kalite standartlarında hizmet veren hastane, sağlıkta dünya markası olma misyonu ile İstanbul Küçükçekmece’de kapılarını açmıştır.
Yakın zamanda gerçekleşecek olan Tıp Fakültesi afiliyasyonu ile 3. basamak sağlık hizmeti de sunacak olana BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi, el cerrahisi, tüp bebek merkezi ve ileri teknoloji görüntüleme yöntemleri ile tüm branşlarda ve multi-disipliner anlayışta hasta kabul edecektir.

Giresun Medya Platformu olarak Türkiye’nin en modern sağlık tesisini ülkemize kazandıran Giresun camiasının gurur kaynağı Bahat kardeşlere öncelikle Dr. Reşat Bahat olmak üzere Dr. Hamza Bahat, Dr. Harun Bahat, Süleyman Bahat kardeşleri sağlık sektörüne yaptıkları hizmetlerinden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yine burada Başhekim yardımcısı olarak göreve başlayan değerli hemşerimiz Prof. Dr. Zahir Bakıcı'yı tebrik eder başarılar dileriz.

SAĞLIĞIN TEKNOLOJİ ÜSSÜ
55 bin metrekare kapalı alana sahip 19 katlı çevre dostu hastanede akıllı bina sistemiyle bina içerisindeki her türlü soruna anında müdahale edilebilmektedir. Acil Servisinde 7 gün 24 saat uzman hekimlerin görev yapacağı BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesinde 450 yatak kapasitesi ve ikisi hibrid tam donanımlı 16 ameliyathane kurulmuştur. Peyzajı ile dikkat çeken hastane teraslarında ise çocuk oyun alanları ve tenis kortu bulunmaktadır.

SAĞLIĞA OTEL KONFORUNDA HİZMET
BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının konforu da ön planda tutulmaktadır. Farklı ihtiyaçlara göre normal oda, suit oda ve King Suit oda olarak hazırlanan hasta odaları 5 yıldızlı otel konforunda olup, King Suit odalarda hasta yakınları için göz alıcı nitelikte yaşam alanları tasarlanmıştır. 1 adet salon, 1 adet hasta odası,1 adet refakatçi çift kişilik yatak odası bulunan King suit odalarda hasta odasına özel wc-banyo ile misafirler için ayrı bir wc-banyo yer almaktadır.

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
BHT CLINIC Kalite Yönetim Sistemi; Joint Comission Internationual JCI Akreditasyon Standartları ve Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditason Standartları doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.

JCI (Joint Commision International)
Uluslararası platformda sağlık alanında hizmet gösteren saygın bir akreditasyon kuruluşu olan JCI, uluslararası hasta güvenliğini temel alan, sıkı hasta bakım standartlarını teşvik eden ve yüksek performans elde etmek üzere çözümler sunan bir kuruluştur. JCI akreditasyonunun en önemli amacı kurumu değil, hasta memnuniyetini, hizmet kalitesini ve hasta güvenliğini ön planda tutmaktır.SKS – SAS (Sağlık Bakanlığı/Sağlıkta Kalite Standartları-Sağlıkta Akreditasyon Standartları)
Dünyada hasta bakım kalitesinin yüksek düzeyde geliştirilmesi ve çalışanlara yönelik risklerin en aza indirilmesi için akreditasyon sistemi geliştirilmiş ve bu sistemler aracılığı ile sağlık kurumlarının performansları değerlendirilmeye başlanmıştır. Bu doğrultuda Türkiye’de akreditasyon çalışmaları 2005 yılında başlamış, Sağlıkta Kalite Standartları hazırlanmış, bu standartlar doğrultusunda sağlık kuruluşları değerlendirilerek puanlamaya tabi tutulmuştur. Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta akreditasyon çalışmaları sağlıkta kalite standartları ışığında son halini alarak, uluslararası ISQua Accreditation tarafından kabul görmüştür.

GÖRÜNTÜLEME TEKNOLOJİLERİ – HASTA DOSTU TEKNOLOJİLER
BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi Radyoloji Merkezi’nde kullanılan düşük doz ile yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sağlayan, hasta dostu teknolojiler kullanılmaktadır. Böylece ek çekim ihtiyacı ortadan kalkmakta, hastalıkların erken tanısı mümkün olmakta ve cerrahi girişimlere duyulan ihtiyaç azalmaktadır.

YÜKSEK EMNİYET ve HASTA DOSTU TEKNOLOJİ
Görüntüleme Teknolojileri – 3 Tesla MR
3 Tesla Manyetik Alan ve 128 Kanal ile Tüm Vücut MR
3 Tesla manyetik alan gücü ve 128 kanallı sinyal verimi ile MR sırasında daha hızlı/daha yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sağlanmaktadır.
Çekim sırasında “sessiz” denebilecek kadar az gürültü seviyesi ile pediyatrik ve seçilmiş vakalarda anestezi ihtiyacı ortadan kalkmakta veya azalmaktadır.
70 cm. magnet tünel genişliği, film izleme ve müzik dinleme olanakları ile özellikle klostrofobik hastalara geniş konfor alanı sunulmaktadır.
Sentetik MR sistemi ile tek seferde çoklu sekans alımı sağlanmakta, böylelikle ek çekim ihtiyacı azalmaktadır.
Hareketli anatomilerde veya hareketsiz durmayı başaramayan hasta grubunda yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi elde edilmektedir.
Cihazda bulunan görüntü değerlendirme yazılımları ile tetkiklere yönelik tanı desteği sağlanmaktadır.
MR’da veri toplayıcı olarak kullanılan ve hastanın üzerine serilen ağır koiller yerine battaniye görünümlü taşınabilir ve katlanabilir hafiflikte koiller kullanılmaktadır.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Alucra İlçesinde Korona Bir Can Dah   Gazeteci Candemir Sarı Covid Hastas
  Corona Virüsü ile Mücadele İçin Evd   Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi İçin 8
  Esnaf Odası Üyelerine Maske Dağıttı   Ücretsiz Maske Dağıtımına Başlandı
  Doğankent'te Maske Üretimine Başlan   Esnafa Yüz Siperliği ve Maske Dağıt
  Kutluca Köyü Karantinaya Alındı   Koronanın Yayılımına Dair Yeni Sena
  Şebinkarahisar Bir Değerini Daha Ka   Enver Yücel'den Hemşerilerine Dopin
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım