Öğretim Üyesi Çağrısına Cevap Geldi Şebinkarahisar MYO için öğretim üyesi çağrısına Şebinkarahisarlı akademisyen ve hocalardan yanıt geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Eğitim   

Öğretim Üyesi Çağrısına Cevap Geldi

Öğretim Üyesi Çağrısına Cevap Geldi Şebinkarahisar MYO için öğretim üyesi çağrısına Şebinkarahisarlı akademisyen ve hocalardan yanıt geldi.

Eklenme tarihi: 7.1.2020 10:13:15

Hocalar ’Tam destek veriyoruz’’ dediler

Haberimizde, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar Vakfı, Şebinkarahisarlı sanayici ve iş adamları Derneği ile ŞEBDER yaptıkları çağrıda, Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde, Beslenme ve Diyetisyenlik ile Sağlık Yönetim Hizmetleri bölümleri açılmasının YÖK tarafından onaylandığını, okulun bölümlere öğrenci alımı için 3-4 tane öğretim üyesinin temin edilmesini ve Şebinkarahisarlı akademisyenlerin desteğine ihtiyaç olduğunu belirtmişlerdi.

İlk Toplantıdan Büyük Destek Çıktı

Şebinkarahisar Vakfında bir araya gelen Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan, Şebinkarahisarlı sanayici ve iş adamları Derneği Başkanı Altan Güneş ile ŞEBDER Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yücel, Şebinkarahisarlı akademisyenler Prof. Dr. Hasancan Okutan, Prof. Dr. Dursun Şeker, Prof.Dr. Tayfun Yücel, Prof. Dr. Haluk Çecen, Prof. Dr. Ayşe Yiğit Şakar ve Prof .Dr. Müjdat Şeker ile mevcut durum değerlendirmesi ve tespiti yaparak bir ‘’Yüksek okul komitesi’’ kurulması için karar alarak ‘’tam destek’’ verileceğini söylediler.

4 yıllık Feyzi Kıraç Yüksekokulun eski sekreteri Enver Çakın’ın da bulunduğu ve okul hakkında bilgi verdiği toplantıda, akademisyenler tarafından kısa-orta ve uzun vadeli de planların yapılması için çalışmalar yapılacağını ve beklentilerin karşılanması noktasında doğru bir planlamaya ihtiyaç olduğu söylendi…

Ayrıca ortak görüş olarak Her şehre bir üniversite bir Meslek yüksek okulu açılınca buralarda hoca ihtiyacı da artıyor. Her ile üniversite, her ilçeye meslek yüksekokulu açılması öğretim üyesi açığını da artırdı. Hoca bulamadığı için fakülte açamayan, bazı bölümlerinde eğitim-öğretime başlayamayan pek çok üniversite var diyerek hem mevcut durumun değerlendirmesini, hem bilgilendirme, hem de acil olarak neler yapılması gerektiği konusunda istişare yaptılar. Mevcut durumda 450 tane öğrenci Yüksekokulda olmak üzere, 1.150’ye yakın öğrenci Meslek yüksekokulunda olmak üzere toplamda 1.600 civarında öğrenci ve kampüste 1.300 kapasiteli yurtlar olduğu belirtildi

‘’Yüksekokul Komitesi’’ Kuruldu

Prof. Dr. Hasancan Okutan başkanlığında kurulan ‘’Yüksek okul komitesine’’ Prof. Dr. Dursun Şeker, Prof. Dr. Tayfun Yücel, Prof. Dr. Haluk Çecen, Prof. Dr. Ayşe Yiğit Şakar ve Prof. Dr. Müjdat Şeker ile Belediye Başkanı Şahin Yılancı, STK temsilcileri, Yüksek okul müdürü Selçuk Takır ile meslek yüksek okulu müdürleri dahil edildi

Yüksekokul komitesinin ilk kararı ilk fırsatta Şebinkarahisar’a gidilerek Meslek Yüksekokulunda toplantılar düzenleyip daha sonra Giresun Üniversitesi Rektörü Yılmaz Can’ı ziyaret edeceklerini söyleyerek hem yüksekokul öğretim üyesi sorununu çözmeyi planladıklarını, hem de okulların cazip hale getirilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda istişare edeceklerini söylediler.

Haber: Sadi Toygar





Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Eğitim HABERLERİ
  TÜGVA Bulancak'tan Yenilikçi Proje.   Üniversitenin 14.Kuruluş Yıldönümü
  Eğitim Fakültesi Dekanlığında Devir   Kariyer Sohbetlerine Devam Ediyor!
  Önceliğimiz Tıp ve Diş Hekimliği Fa   Okullar Arası Nitelik Farkı EBA İle
  Tatil Karnesini Nasıl Okumalıyız?   Bulancak Kış Okulu Başvuruları Başl
  Öğretim Üyesi Çağrısına Cevap Geldi   Başkan Şenlikoğlu'na Teşekkür
  Çocukların Dikkatini Artıran Öneril   Enver Yücel BM Danışma Kurulu Üyesi
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İmamlar ve Doktorlar
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Kıyamet Alâmeti Koronavir
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa K. NASUHOĞLU

Biz Bize Yeteriz Türkiye’
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

covid19: globalizmin sonu
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Yok Mudur İnsanlarımızı Y
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım