Bulancak İtfaiyesi 2019'da Yoğun Çalıştı Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2019 yılında 357'si itfai olay (yangın, kurtarma) olmak üzere 1798 adet faaliyette bulundu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Bulancak İtfaiyesi 2019'da Yoğun Çalıştı

Bulancak İtfaiyesi 2019'da Yoğun Çalıştı Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2019 yılında 357'si itfai olay (yangın, kurtarma) olmak üzere 1798 adet faaliyette bulundu.

Eklenme tarihi: 13.1.2020 11:19:32

Yoğun bir yıl geçirdiklerini ifade eden Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürü Yusuf Gürsoy, “Toplam nüfusu 80.000 civarında olan, Merkeze bağlı 27 Mahalle, 2 Belde Belediyesi, 60 Köyü bulunan ve 607 Km² yüzölçümüne sahip olan bir ilçeye hizmet etmekteyiz. Son yıllarda İlçemiz sanayi alanında da büyük gelişmeler göstermiştir. Giresun ilinin 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin İlçemize kurulmasıyla birlikte ilçemizde yaklaşık 50 civarında fabrika bulunmaktadır. Bunun yanında zaman zaman sınır komşumuz Giresun iline ve yine komşu ilçemiz Piraziz başta olmak üzere çevre il ve ilçelerin İTFAİ olaylarına da destek olmaktayız.

181 YANGIN VE 30’A YAKIN TRAFİK KAZASINA MÜDAHALE EDİLDİ

2019 yılında 73’ü konut yangını olmak üzere, 14 fabrika ve işyeri yangını, 21 adet araç yangını, 29 orman, 12 fındık bahçesi, 19 samanlık ve 3 baraka çöp yangını vb. olmak üzere 181 yangına ve 30’a yakın yaralamalı-ölümlü trafik kazası ve iş kazalarına müdahale edilmiştir. İtfaiye denilince akla hep yangın gelse de, aslında öyle olmadığı rakamlardan anlaşılmaktadır. İnsanların ve tüm canlıların en zor anında yardımcısı olmayı şiar edinen Bulancak İtfaiyesinin kurtarma faaliyetleri de azımsanmayacak kadar fazladır.

ONLARCA İNSAN VE HAYVAN KURTARILDI

Çeşitli vakalarda; 29 insan bulundukları yerden kurtarılmış, yaralı olanların hastanelere sevki sağlanmıştır. Üç adet intihar olayına anında müdahale edilmek suretiyle hayatta kalmaları sağlanmıştır. Asansörde mahsur kalan kişiler için 11 adet çıkış yapılmış ve onlarca kişi kurtarılmıştır. Ayrıca 34 canlı kedi, köpek, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kurtarılmıştır. 5 Adet su ve sel baskınına müdahale edilerek vatandaşımızın emniyeti sağlanmıştır. 74 evde vatandaşa kapı açma hizmeti verilmiştir. Ayrıca tehlike arz eden ağaçların budanmasına yardımcı olunmuştur. Fırtınada çatısı uçan ev ve işyerine anında müdahale edilmiş. Sokakta yürüyen vatandaşların sağlığı ve güvenliği içinde tedbirler alınmıştır.

DENETİM VE EĞİTİM FAALİYETLERİ VERİLDİ

Ayrıca Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz işyerleri başta olmak üzere birçok binada “Yangın Güvenlik Denetimi” yapmış, bu denetimler neticesinde 2019 Yılında 206 adet işyerine Yangın Güvenlik denetimi yapılmak suretiyle rapor düzenlenmiş ve yangınlara karşı önlem almaları sağlanmıştır. Kurak geçen yaz mevsiminde Köylerimiz başta olmak üzere su sıkıntısı yaşayan evlere 381 tanker içme suyu nakli yapılmıştır.

Tüm bu iş yoğunluğu yanında eğitim ve tatbikatlar aksatılmamış, başta okullar ve işyerleri olmak üzere 30 civarında eğitim ve tatbikat müdürlüğümüz tarafından icra edilmiştir” dedi.

MODERN VE YENİ DONANIMLARLA HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ!

Müdür Gürsoy, “Son dönemde Bulancak Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’ın destek ve ilgisiyle modern ve son model araç gereçlerle donatılan İtfaiye Müdürlüğümüz, yetenek ve kabiliyetlerini artırmış olarak her koşul ve şartta görev yapmaya hazır bir hale gelmiştir.

Son olarak yaklaşık 1 milyon lira dğerinde en yeni teknolojik yeteneklere sahip 28 metre merdivenli yüksek katlara müdahale Caft System İtfaiye aracımız ve trafik kazalarında kullanılmak üzere 100 bin Euro değerinde ayırıcı, kesici, kaza kurtarma araçlarıyla da donatılarak her türlü kaza ve olaya müdahale edecek yeterliliğe kavuşmuştur. Desteklerinden dolayı Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür eder, bir kez daha her koşul ve şartta, her zaman göreve hazır olduğumuzu belirtmek isterim” diye konuştu.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Tüm Birimler Bir Arada Toplanacak   Hemşerimiz Kaçır, CNNTÜRK'teydi
  Allah'ın Dinini Anlatan Başkana Dav   Huzur Uygulaması Yapıldı
  Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan...   Kemaliye'de Yeni Başkan; Mustafa Ci
  Vali 23 Nisan Bayramını Kutladı   Kızlarım Küçük Sahip Çıkarsınız Değ
  Görele Belediyesi Ev Ev Bayrak Dağı   Din Görevlilerinden Vatandaşlara Ya
  Koronalı Gündemi Değerlendirdik   Hemşerilerine Gıda Kolisi Desteği S
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım