Mustafa Tekbaş Dualarla Uğurlandı Bulancak Erdoğan Köyü Derneği Muhasibi Mustafa Tekbaş, önceki gün vefat ettiği hastaneden alınarak köye gönderilmek üzere İstanbul'dan uğurlandı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Mustafa Tekbaş Dualarla Uğurlandı

Mustafa Tekbaş Dualarla Uğurlandı Bulancak Erdoğan Köyü Derneği Muhasibi Mustafa Tekbaş, önceki gün vefat ettiği hastaneden alınarak köye gönderilmek üzere İstanbul'dan uğurlandı.

Eklenme tarihi: 14.1.2020 20:00:26

Uzun yıllardır böbrek rahatsızlığı çeken ve haftada birkaç kez rahatsızlığı sebebiyle diyalize girmek zorunda kalan Mustafa Tekbaş, görev yaptığı Erdoğan Köyü Derneğinin bulunduğu Bayrampaşa’da hemşerileri ile helalleştirilerek köye gönderildi. Tekbaş’ın yarın köyünde cenaze namazının kılınması ve aile kabristanlığına defnedilmesi bekleniyor.

Uğurlama törenine köylülerinin yanında Giresunlu STK başkan ve yöneticileri de katılarak refiklerine haklarını helal ettiler. Törene Giresun Federasyonu Eski Başkanı ve Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kuğu, Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Dernek Başkanı Tülay Tahmaz, Giresun Dernekleri Birliği Başkanı İhsan Yüksel, Giresun Denizyıldızı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Akgün, BUFED Başkanı Sezgin Karataş, BUFED Eski Başkanı Abdullah Yümsel, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Karasakal, Siber Güvenlik Federasyonu Başkanı İdris Öztepe, Giresun Federasyonu Kadın Kolları Eski Başkanı Suna Özbayram, Giresun Federasyonu Eski Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ay, Kuranı Kerim tilavetini okuyan Diyanet Yurt Dışı görevlilerinden Necati Diksu, Gaziosmanpaşa Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Özdemir, Bayrampaşa Bulancaklılar Derneği Eski Başkanı Cengiz Köse, Şeyh-Musa Ataköy Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Akkaya, Radyocu ve Sunucu Musa Ada, Giresun Basın Birliğinden Nuri Yılmaz, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından Bayram Gülsu, Ali Öztepe, Kadir Ada, Şenol Yakasız, Mustafa Yayla, Cemil Kızıltaş, Zekai Hıdır gibi önemli isimler katıldığı görüldü.

Konuyla ilgili olarak gözlemlerini aktaran Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu Aydın Kömürcü, “Mustafa Tekbaş kardeşimizi dernek merkezinde gerçekleştirilen Kuran-i Kerim tilavet ve helallik programına katıldım. Giresun’umuzun en nüfusu kalabalık köylerin başında gelen Erdoğan köylülerde hüzün hâkimdi. Dernek başkanı Ekrem Üngör’den duyduklarımız adeta bizleri hüzne boğdu. Böbrek rahatsızlığı olan merhum Tekbaş 15 gün önce hastanede yatarken Başkan Üngör'e başkanım 2020 Nisan’da genel kurulumuz var ya ben hem hastanede yatıyorum yatarken şu genel kurul evraklarını hazırlayayım der. Başkan da “boş ver şuradan bir kardeşim yaparız acelesi yok, daha 4 ay var” diye cevap verir. Ancak bizim Mustafa genel kurul belgelerini hazırlar ve başkanım buyurun sadece beyanname kaldı der. Bir de başkanım en önemli isteğim nedir biliyor musunuz? Erdoğan Köyü Derneği dünya durdukça hiç kapanmasın demiş. Yine Mustafa bendenize bu ayın 7’sinde beni arıyor 2020 piknik yeri için bazı belediyelerde tanıdık var mı? Yardımcı olabilir misin diye arıyor. Biz görüşmelerimizin ve yönlendirmemizin sonucunu beklerken 11 Ocak’ta hastaneye yatıyor ve Hakk’a yürüyor. Bunları neden yazıyorsun hikâye dinlemeye zamanımız yok diyebilirsiniz. Ancak görüldüğü gibi dernekçiliği bu denli seven işine hâkim olan insanlar da var. Bizim de bu insanlara bir vefa borcumuz. Vefa sadece İstanbul da bir semt adı değil diye düşünüyorum.

Evet, dernek merkezi Bayrampaşa’da bulunuyor. Ancak varın görün ki hemşeri diye yanıp tutuşan ya da bizim öyle yaptığını düşündüğümüz Bayrampaşalı yerel yöneticiler nerede göremedik. Acaba Mustafa garibandı ondan mı yoksa şanı şöhreti yok muydu? Ancak Giresun’umuzun bu köy derneği yerinde duruyor. Neyse bundan sonra sadece hemşeri günlerine gelmezler bu dostlar inşallah gelen dostlar sağ olsun. Katılım sağlayan bazı hemşerilerimizi siyasi parti ismi yazmadan sadece sivil toplum unvanlarını belirtilerek yazmak istiyorum, siyasî olan dostlarımız kırılmasın lütfen. Birçok hemşerimiz Mustafa’mıza son görevlerini yapmak üzere derneğe gelerek yapılan duaya âmin dediler. Biz hakkımızı helal ettik Mustafa kardeşim, sen de hakkını helal et.”





Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı Ve   Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ed
  Şenlikoğlu'nun Gaziler Günü Mesajı   İsrail İşgalleri Normalleştirilemez
  Acıları Paylaşmak İçin Yola Çıkıyor   Bisikletli Ulaşım Ödülleri Sahipler
  Ensar Vakfı'nda Görev Değişikliği   Pendik Belediyesi Duyarsız Kalmadı
  Tarihi Hatalara Tahammülümüz Yok   Kâtip Şadi Sevenlerini Üzdü
  Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstis   Ekrem Yüce Belediyeyi Ziyaret Etti
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Minik Kuşun Kocaman Öğütl
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım