Giresunlu Karateciler Yine Şaşırtmadı Samsun'da düzenlenen ve 7 ilden 370 sporcunun katıldığı İllerarası Karate Şampiyonasında Giresun Akademi Spor Kulübü karatecileri fırtına gibi esti.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Spor   

Giresunlu Karateciler Yine Şaşırtmadı

Giresunlu Karateciler Yine Şaşırtmadı Samsun'da düzenlenen ve 7 ilden 370 sporcunun katıldığı İllerarası Karate Şampiyonasında Giresun Akademi Spor Kulübü karatecileri fırtına gibi esti.

Eklenme tarihi: 24.1.2020 12:09:48

Yarışmaya 33 sporcu ile katılan Akademi Karatecileri 7 birincilik, 8 ikincilik ve 12 üçüncülük alırken takım yarışmalarında ise 1 birincilik Kupası 3 ikincilik kupası ve 3 üçüncülük kupasını kazanarak şampiyonayı 27 madalya ve 7 kupa ile tamamlayarak Giresun'a döndüler.

Kulüp Başkanı ve Karate Antrenörü Fatih Yıldız şampiyona ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı; “Ocak ayı karate faaliyetlerimiz açısından oldukça yoğun bir ay oldu. 9 Ocak'ta Liseler arası, 11 Ocak'ta Anadolu Yıldızlar Ligi, 16 Ocak'ta Minikler, Yıldızlar Karate İl Seçmelerini yaptık. O yarışmalarda da sporcularımız oldukça güzel başarılar elde ettiler, ancak 7 ilden 370 sporcunun katıldığı Samsun'da yapılan iller arası şampiyonada kazanılan başarılar bizim için çok anlamlı oldu. Çoğunluğu ilk defa yarışma heyecanı yaşayan ilkokul ve ortaokul yaş grubundan oluşan çocuklarımızın 370 sporcu arasında bu başarıları göstermeleri bizi çok mutlu ederken ileriye dönük olarak da ümitlerimizi güçlendirdi. Biz daha çok minikler ve yıldızlar yaş gurubundaki çocuklarımıza karate eğitimi veriyoruz. Çocuklarımıza erken yaşlarda spor alışkanlığı kazandırırken, diğer taraftan da disipline olmayı, zamanı verimli kullanmayı, zorluklarla mücadele etmeyi, hareketlerini kontrol ederek, odaklanma becerilerini geliştirmeyi, bununla beraber sosyalleşmeyi ve kendine güvenmeyi öğretiyoruz.

Günümüzün en tehlikeli alışkanlığı olan ‘dijital bağımlılığın’ önlenmesi noktasında önemli bir sorumluluğu yerine getiriyoruz. Biz, gerek eğitici kadromuzla, gerekse yardımcı kadromuzla bir ekip halinde çalışıyoruz. Bir taraftan sportif eğitimlerini veriyoruz, bir taraftan da sosyal ve psikolojik değişimlerini takip ediyoruz. Yani bir bakıma da önemli bir önemli bir rehabilitasyon çalışması yapıyoruz.  Çünkü Çocuklarımız arasında dikkat dağınıklığı ve hiperaktiflik tanısı konulmuş, davranış problemleri olan, asosyal olan, şiddete meyilli olan ve fiziksel gelişim problemleri olan çocuklarımız da var. Epilepsi veya astım problemi olan çocuklarımız bile var. Biz her biri ile sevgiyle ve özenle ilgileniyor, davranış değişimlerini takip ediyoruz. Ve hem okul, hem aile ve hem de sosyal hayattaki tutumlarında önemli değişimler olduğunu gözlemliyoruz. Bütün bunların ötesinde, çocuklarımıza ‘hedef belirlemeyi ve hedefe ulaşmak için mücadele etmeyi’ aşılıyoruz. Yetiştirdiğimiz sporculara Milli ve Manevi değerlere saygılı olmayı, topluma ve insanlara faydalı olmayı öğretmeye çalışıyoruz. Ulusal yarışmalarda ilimizi, Uluslararası yarışmalarda da ülkemizi en güzel şekilde temsil etmeleri için emek veriyoruz.

2016 yılında çalışmalarına başlayan kulübümüz, bu süre içerisinde kazandığı başarılarla kendini kanıtlamış ve artık bu çalışmaların sonuçlarını görme zamanı gelmiştir.   Ben burada bize inanarak çocuklarını emanet eden ve bizleri hiç yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ediyorum.

Bizim gibi amatör spor kulüplerinin bu tür yarışmalara katılabilmesi için mutlaka desteğe ihtiyacı vardır.  Bu noktada, bizlere destek olan ve bu yarışmaya katılmamız noktasında bizlere ulaşım desteği sağlayan Giresun Belediyesi Sosyal işler Müdürlüğüne ve Belediye Başkanı Sayın Aytekin Şenlikoğlu'na özellikle teşekkür ediyorum. Giresun'un çocukları için, geleceğimiz için, ilimiz ve ülkemiz adına daha güzel başarılar kazanabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Spor HABERLERİ
  Dijital Tribün Ahlakına Sahip Çıkal   Efsane Sporcular TRT Spor'da
  Giresunspor Bir Tutku Bir Özlemdir   Milli Sporcular Evlere Konuk Oluyor
  Bir Şampiyonluğun Hikâyesi   Egzersizini Evde Yap Hareketsiz Kal
  Güce Belediyespor Liderliğe Oturdu   İstanbullu Kadınlar Dünya Kadınlar
  Oyunu Kuralına Göre Oynayalım   Çotanaklar Bursa'da Destan Yazdılar
  Giresunlu Karateciler Yine Şaşırtma   Süper Lig 2019/2020 Sezonu Tahminle
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Dokunulamayanlara Dokunul
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım