Ordu'da 4 TL, Giresun'da 3 TL Ama... Giresun'daki araç yoğunluğu ve otopark sorunu araç sahiplerinin en önemli sorunlarının başında geliyor.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Ordu'da 4 TL, Giresun'da 3 TL Ama...

Ordu'da 4 TL, Giresun'da 3 TL Ama... Giresun'daki araç yoğunluğu ve otopark sorunu araç sahiplerinin en önemli sorunlarının başında geliyor.

Eklenme tarihi: 27.1.2020 11:56:45

Bunu fırsat bilen otopark işletmecileri de çok yüksek otopark ücretleri isteyerek araç sahiplerini mağdur ediyorlar. Bundan dolayı araç sahipleri de yol kenarlarının en uygun olmayan yerlerine bile araç park etmek zorunda kaldıkları için şehir içi trafiği büyük bir çileye dönüşüyor.

Giresun Belediyesi’nin işlettiği otoparklarda 1 saatlik park ücreti 3 TL düzeyinde ama Giresun’daki özel otoparkların ücretleri oldukça pahalı. Yaptığımız araştırmada gördüğümüz en ucuz otopark ücretinin 1 saati 8 TL.

Ordu Büyükşehir Belediye’sinin otopark fiyatlarına bakıldığında ise, Giresun Belediyesi’nin otoparklarından 1 saatlik otopark ücreti dikkate alındığında 1 TL daha fazla ancak; Giresun’daki özel otoparklardan ise yaklaşık %50 oranında ucuz olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Giresun Belediyesi, Ordu Belediyesi’nden Ucuz

Giresun Belediyesi’nin Söken’deki Ek Hizmet Binası’nın alt katı ile buranın hemen karşısındaki alt katta hizmet veren 2 ayrı otoparkın 1 saatlik park ücreti sadece 3 TL. 1 saatten sonraki her 1 saat için ödenmesi gereken ücret sadece 1,5 TL. aracınızı 24 saat bırakmak isterseniz ödemeniz gereken ücret ise sadece 10 TL. Bu otoparklarda yer bulmak ise oldukça ucuz olması sebebiyle neredeyse imkânsız.

Ordu’da 4 Tl…

Ordu’nun şehir merkezindeki teleferik bölgesinin hemen yanındaki Ordu Belediyesi iştiraki olan Orbel Otoparkı’nda ilk 1 saatlik ücret 4 TL. 3 saate kadar olan park etme ücreti ise 7 TL. Aracınızı 5 saat park etmek isterseniz ise 10 TL ödemeniz yeterli.

Ordu’da özel bir otopark olan Novada AVM’nin otopark ücreti de Ordu Belediyesi’nin İşlettiği Orbel Otoparkı’ndaki 1 saatlik ücret ile birebir aynı, yani orası da 4 TL. 2 saatlik otopark ücretinin 6 TL olduğu Novada AVM’de, 3 saatlik otopark ücreti ise 8 TL. Novada AVM’de 30 TL ve üzerinde alışveriş yaparsanız ise 3 saate kadar otopark ücreti ödemiyorsunuz.

Giresun’da En Ucuz Özel Otopark 8 Tl

Haber için yaptığımız araştırmada 1 saatlik park ücreti 8 TL’nin altında özel otopark bulamadık ama 8 TL’nin üzerinde fiyatı olan özel otopark var. Eğer 8 TL’nin altında ücret isteyen özel otopark işletmecisi varsa hakkını helal etsin, çünkü bizim araştırma yaptığımız 5 özel otoparkta da ücretler 8 TL ya da 8 TL’nin üzerindeydi.

Bu 5 özel otoparktan ise sadece Debboy mevkiindeki Türkmenoğlu Otoparkı yarım saat için ayrı bir ücretlendirme yapmış ve yarım saat için 7 TL fiyat belirlemiş. Bu otoparkta 1 saatlik ücret 8 TL iken, 2 saatlik ücret 9 TL.

Giresun’un en bilindik otoparklarından olan Giresun Limanı içindeki Giresunport Otoparkı’nda aracınızı 1 saat park etmek isterseniz ödeyeceğiniz ücret 8 TL. Eğer 2 saat park edecekseniz 9 TL, 3 saat park edecekseniz ise 10 TL ödemeniz gerekiyor.

Giresun G City Alışveriş Merkezi’nin bulunduğu kavşakta faaliyet gösteren Albay Otopark ile Çotanak Balık Pazarı’nın arka tarafındaki Güven Taksi Otopark’ın ücretleri de Giresunport Otoparkı ile aynı, yani 8 TL. 2 saatlik otoparka baktığımızda ise bu 2 otopark Giresunport Otoparkı’na göre 1 TL daha fazla ücret istiyor, yani 2 saatlik park ücreti 10 TL.

Bir başka 1 saati 8 TL olan özel otopark ise Debboy Otopark. Bu otoparkta da 1 saatlik ücret diğer otoparklardaki gibi 8 TL. Sonraki her 1 saat için fiyat tabelasında bilgi bulunmayan Debboy Otoparkı’nda 24 saatlik park ücreti ise 20 TL olarak belirlenmiş.

İsterseniz 10 TL’ye de Var!

1 saatlik park için 10 TL ödemek istiyorsanız eski İl Özel İdare Hanı’nın Fındık Pazarı tarafındaki özel otoparka aracınızı park edebilirsiniz. Eğer aracınız 2 saat duracaksa bu sefer 15 TL ödemeniz gerekiyor. 4 saat için ödemeniz gereken ücret tam tamına 20 TL.

Bu otoparktaki 5 saatlik ücrete baktığımızda da aklımıza Ordu Orbel Otoparkı’ndaki 5 saatlik park ücreti geliyor. Giresun’da bu otoparkta 5 saatlik park için 25 TL ödemeniz gerekirken, Ordu Orbel Otoparkı’nda 5 saatlik park ücreti sadece 10 TL.

Başkan Şenlikoğlu, Otopark Projelerini Gerçekleştirecek mi?

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, seçim öncesi açıkladığı projelerle oldukça dikkat çekmiş ve seçimi kazanarak Başkanlık koltuğuna oturmuştu. Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nun en önemli vaatlerinden biri olan şehrin çeşitli noktalarına yapılacak otoparklar hayata geçirilirse özel otoparklardaki yüksek park ücretlerinin makul seviyelere düşmesi bekleniyor.

Haber: Hakan Uğurlu – http://www.kerasushaber.net

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Bayram Öztürk Dobra Dobra Konuştu   Giresun Fındık Ezmesi Tescillendi
  İşsizlik Endişe Verici Boyutlarda   2020 Bütçesi Resmi Gazete'de Yayınl
  Giresun TEKNOPARK Şekilleniyor...   Ekonomimiz Büyümeye Devam Ediyor
  Alkin, Enflasyon Bu Sefer Şaşırttı   Üretici ve Market Fiyatlarında Fark
  EMİTT Fuarında Giresun'u Tanıtıyoru   Duayenlerden Güçlü Ekonomik Büyüme
  Giresun'da Kırsal Kalkınma İçin Hib   Galericiler Sitesi İçin Çalışma Yap
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Çocuklarınıza Namazı Emre
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ya Siz, Artık Siz Değilsi
İbrahim BALCIOĞLU

Giresunlular Nerelerde Ya
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Cennetin Çocukları Olmak
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım