Giresun TEKNOPARK Şekilleniyor... Giresun 2.OSB içerisinde kurulması kararlaştırılan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesini yönetecek olan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi adıyla kuruluş çalışmalarının ilk aşamasını tamamladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Giresun TEKNOPARK Şekilleniyor...

Giresun TEKNOPARK Şekilleniyor...    Giresun 2.OSB içerisinde kurulması kararlaştırılan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesini yönetecek olan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi adıyla kuruluş çalışmalarının ilk aşamasını tamamladı.

Eklenme tarihi: 7.2.2020 12:25:23

Yönetici Şirketin ana sözleşmesi, Giresun Üniversitesi’nde yapılan “Kurucular Kurulu” toplantısında, kurucu üyeler tarafından imzalandı. Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU,  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz CAN, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan ÇAKIRMELİKOĞLU, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza BÖLÜK, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali FATOĞLU, Bulancak 2.OSB Müdürü Mete Bahadır YILMAZ Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri Bülent CEBECİ ve Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin TAŞKIN tarafından imzalanan sözleşmeye göre şirketin yol haritası da belirlenmiş oldu.

Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, imza töreninde yaptığı konuşmada, “TEKNOPARK’ın ilimiz ve ülkemiz için katma değer yaratacak önemli çalışmalara imza atacağını, ülkemizin milli sanayi hamlesinin, önemli unsurlarından biri olan Teknoloji Geliştirme Bölgesinde oluşturulacak ARGE alanları, ARGE ofisleri ve kuluçka alanları sayesinde ilimizde ve bölgemizde ARGE çalışmaları yapan veya yapmak için fırsat kollayan şirketler, genç girişimciler, öğrenciler ve akademisyenler teknoloji geliştirme bölgemizde alanlardan faydalanabilecek ve ARGE niteliğinde çalışmalar yapabilecektir” dedi.

İlimiz ekonomisine, istihdamına önemli bir katkı sağlayacak olan TEKNOPARK projesinin ilk aşama çalışmalarının tamamlandığını, Yönetici Şirketin somutlaştığını, taahhüt edilen sermayelerin de bu hafta içinde şirket hesabına yatırılarak, şirketin kuruluş ilamının Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanacağını söyleyen Vali SARIFAKIOĞULLARI, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU, “Giresun Teknoloji Bölgesinde yapılması planlanan çalışmaların gerçekleşmesi durumunda, bunun ilimize çok olumlu yansımaları olacağına inanıyorum” dedi. Başkan ŞENLİKOĞLU, gerek Giresun Belediyesi olarak, gerekse siyasi kişilik olarak bu çalışmalara gereken her desteği sonuna kadar vereceklerini ifade etti.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, törendeki konuşmasında, TEKNOPARK çalışmalarına Üniversite olarak çok önem verdiklerini dile getirerek; yol haritasını belirlerken bu çalışmaları daha önce tamamlayan Üniversiteleri ziyaret ettiklerini, incelediklerini, bu konuda mesafe almış bir çok Üniversiteden işbirliği konusunda söz aldıklarını dile getirdi.

Giresun Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan ÇAKIRMELİKOĞLU da yaptığı açıklamada; Teknopark içerisinde yer alacak şirket ve girişimcilerin birçok vergi muafiyetinden faydalanabileceğini ve böylelikle girişimcilere birçok kolaylıklar sağlanacağını ifade ederek,  “Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde kurulacak şirketlerde çalıştırılacak nitelikli personel istihdamı da ilimiz ve bölgemiz için oldukça önemli olacaktır” dedi. İmzalanan Yönetici Şirket ana sözleşmesine göre, kurucu ortaklar, paylarına düşecek temettüyü almayacak, gelirlerin tamamı TEKNOPARK’ın gelişmesinde kullanılacak.

Yapılan imza töreninde, TEKNOPARK çalışmalarını koordine eden Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğr.Gör. Muhammet Anıl KAYA da söz alarak; bir hafta içinde kurucu ortakların sermaye taahhütlerini yerine getireceğini, Ticaret Sicil Gazetesinde kuruluşun ilan edilmesinin ardından, Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesinde tahsis edilen arsa üzerinde ofis kurma çalışmalarına önümüzdeki kısa bir zaman içinde başlanacağını söyledi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Bayram Öztürk Dobra Dobra Konuştu   Giresun Fındık Ezmesi Tescillendi
  İşsizlik Endişe Verici Boyutlarda   2020 Bütçesi Resmi Gazete'de Yayınl
  Giresun TEKNOPARK Şekilleniyor...   Ekonomimiz Büyümeye Devam Ediyor
  Alkin, Enflasyon Bu Sefer Şaşırttı   Üretici ve Market Fiyatlarında Fark
  EMİTT Fuarında Giresun'u Tanıtıyoru   Duayenlerden Güçlü Ekonomik Büyüme
  Giresun'da Kırsal Kalkınma İçin Hib   Galericiler Sitesi İçin Çalışma Yap
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Çocuklarınıza Namazı Emre
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ya Siz, Artık Siz Değilsi
İbrahim BALCIOĞLU

Giresunlular Nerelerde Ya
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Cennetin Çocukları Olmak
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım