Giresun STK Başkanları Kahvaltıda Buluştu İstanbul'da faaliyet gösteren Giresunlu STK başkan ve yöneticileriyle il ve ilçelerimiz adına kurulan federasyon başkanları kahvaltıda bir araya geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Giresun STK Başkanları Kahvaltıda Buluştu

Giresun STK Başkanları Kahvaltıda Buluştu İstanbul'da faaliyet gösteren Giresunlu STK başkan ve yöneticileriyle il ve ilçelerimiz adına kurulan federasyon başkanları kahvaltıda bir araya geldi.

Eklenme tarihi: 10.2.2020 12:17:51

Merkezi İstanbul Bahçelievler Mahmutbey Yolu üzerinde bulunan, 1998 yılında kurularak kuruluş amaçları ve gayeleri doğrultusunda üyelerine ve hemşerilerimize hizmet veren İstanbul Giresunlular Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yeni yönetimi İstanbul’da faaliyet gösteren Giresunlu STK başkan ve yöneticileriyle il ve ilçelerimiz adına kurulanan federasyon başkanlarını dernek merkezinde kahvaltıda ağırladı.

Gayet samimi ve sohbet ortamında geçen kahvaltılı programda İstanbul’da faaliyet gösteren STK temsilcileriyle bir araya gelindi. Kaynaşma, dayanışma, tanışma adına güzel bir hazirun oluştu. Kahvaltıya ev sahibi derneği kurucu başkanları, kurucular kurulu üyelerinden de katılımlar oldu.

Ömral Dündar “Yeni Arkadaşlar Ediniyoruz”

Ev sahibi sıfatıyla İstanbul Giresunlular Çevre ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömral Dündar, katılım sağlayan tüm dernek ve federasyon başkan ve yönetimine teşekkür ederken, bu tür toplantıların ve dayanışmaların periyodik aralıklarla devam etmesi temennisinde bulundu. Dündar, bu tür toplantıların birbirimizi daha da sosyalleştireceğini, bu bağlamda yeni arkadaşlar edinildiğini, her zaman ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Açık büfe kahvaltı sonrası moderatörlüğünü dernek yönetim kurulu üyesi Elektrik Mühendisi Çınar Çetinkaya’nın yaptığı ve her katılımcının kendini tanıtması ve kısaca görüş ve düşüncelerini ifade ettiği mini bir konferans niteliği taşıyan toplantı da derneklerimiz arasında bundan sonra yapılacak istişarelerin veremli olması noktasında fikirler ortaya atıldı. Çetinkaya, özellikle sözlerine başlarken, bu kahvaltının maçını, kapsamını ve niye bir araya gelindiği noktasında görüşlerini belirtti.

Muhterem Memiş, Projelerden Söz Etti

Giresun Federasyonu Başkanı Elektrik Mühendisi işadamı Muhterem Memiş te bir yıllık federasyon başkanlığı döneminde ve bundan sonraki süreçte düşüncesinde şekillenen projelerden söz ederek bir çalışma programı hazırladıklarını söyledi. Memiş, halen resmi olarak 16 derneğin federasyona üye olarak katılım sağladığını ifade etti. Memiş, konuşmasının satırbaşları arasında üye olmayan diğer STK’ları kucakladıklarını ve faaliyet gösterirken de üye olan ve üye olmayan bir ayrım içinde olmadıklarının mesajını verdi.

İstanbul’da Giresun adına faaliyet gösteren il, ilçe, köy ve beldeleri de kapsayan sayılarını 383 olarak tespit ettikleri Giresun STK’ı olduğunu da hatırlatan Memiş, bu kapsamda çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

İl, ilçelerimiz adına bu kadar dernek ve federasyon başkanlarını bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Memiş, işadamlarının ve STK’ın yapması gereken görevlerinin bulunduğunu açıkladı. Giresun’a yatırım yapılması için sorumlulukların sadece STK’lara yüklenmemesinin gerektiğinin altını çizen Memiş, “bizim STK’ler olarak öncelikle kendi içimizde yapmamız gerekenlerin var olduğunu, bunu yapabilir miyiz” diyerek biraz da konulara bu pencereden bakılmasının gerektiğini vurguladı.

Yayla, “Savaşta Öndeyiz, Barışta Gerideyiz”

Giresun cemiyetlerine bugüne kadar Ümraniye’de katkı sunmuş, içinde bulunmuş, yönetimlerinde görev yapmış Osman Ağa hayranlığı ile adeta kendini simgeleştirmiş hemşerimiz Nazmi Yayla da geçmişten bugüne STK’lardan örnekler vererek yaptığı konuşmada konuyu Giresun’un geneline indirgeyerek “Biz Giresunlular olarak savaşta öndeyiz, Giresun cemiyetlerinde barışta gerideyiz” diyerek farklı bir bakış açısıyla derneklerimizin bugünkü içinde bulunduğu vaziyeti özetledi.

Ali Öztürk “Giresun Dernekçiliğinin Amentüsü Yazılmalı”

Eğitimci kimliği ile ev sahibi derneğin kurucular kurulu üyesi ve önceki dönem başkanlarından Ali Öztürk’te bunca yıllık deneyim ve tecrübelerinin ışığı altında, “Derneklerimiz arasında kavram kargaşası yapılmamalı. İçinde bulunduğumuz derneklerimiz kutsal yerler. Giresun Derneklerinin amentüsü yazılmalı” dedi. Yapılan mini konferansın ardından kahvaltı günün ilerleyen saatlerine doğru özel sohbetlerle devam etti.

Akalın da Katıldı

Derneğin kurucu başkanı Ecz. Abdurrahman Akalın’da kendi görüş ve düşünceleri ışığı altında duygularını ifade etti.

Kütük Anekdotlar Anlattı

Giresun dernekleri ve cemiyetlerine azımsanmayacak hizmetleri bulunan Giresun Dernekler Birliği ve Giresun Federasyonu, Yağlıdere Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği kurucu başkanı Halil Kütük de tecrübelerinden, yapılanlardan kesitler sundu. Özellikle öğrenci bursları konusunda, verdiği örneklemeler tarihe not düşüyordu. Kütük, bu örneklemelerle insana yatırım yapmanın önemini vurguluyordu.

Haber: Remzi Mamaşoğlu/ Rem Ajans

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  İsrail İşgalleri Normalleştirilemez   Acıları Paylaşmak İçin Yola Çıkıyor
  Bisikletli Ulaşım Ödülleri Sahipler   Ensar Vakfı'nda Görev Değişikliği
  Pendik Belediyesi Duyarsız Kalmadı   Tarihi Hatalara Tahammülümüz Yok
  Kâtip Şadi Sevenlerini Üzdü   Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstis
  Ekrem Yüce Belediyeyi Ziyaret Etti   GİMEV Müterciler'den Şikâyetçi Oldu
  Metin Yaraman MEV Yönetiminde   İlhan Çabukol, Tuzla Belediyesine G
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Dokunulamayanlara Dokunul
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım