Un Sektörünün Kalbi, Antalya'da Atacak Dünyanın ihracat şampiyonu un sektörünün en önemli temsilcisi Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF), 12-15 Mart tarihleri arasında Antalya Titanic Mardan Palace'ta 16. Uluslararası Kongre ve Sergisini düzenlemeye hazırlanıyor.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Un Sektörünün Kalbi, Antalya'da Atacak

Un Sektörünün Kalbi, Antalya'da Atacak Dünyanın ihracat şampiyonu un sektörünün en önemli temsilcisi Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF), 12-15 Mart tarihleri arasında Antalya Titanic Mardan Palace'ta 16. Uluslararası Kongre ve Sergisini düzenlemeye hazırlanıyor.

Eklenme tarihi: 9.3.2020 09:18:24

Yerli ve yabancı 1000 delegenin ağırlanacağı kongrenin bu seneki teması ise “Buğday ve Un: Üretim, Ticaret ve Sürdürülebilirlik.” Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ve Toprak Mahsulleri Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın katılım göstereceği kongrede, buğday ve un piyasaları, tarımda sürdürülebilirlik dinamikleri, dünya tahıl politikaları ve ticaret gibi pek çok konu, uzman isimlerin panelistliğinde masaya yatırılacak.

2019 yılında 3.3 milyon ton un ihracatıyla 1 milyar 100 milyon Dolar gelir sağlayarak, 7 yıldır Türkiye’nin dünyanın un ihracat şampiyonu olmasında büyük katkı sağlayan TUSAF, her yıl olduğu gibi bu yıl da 12-15 Mart tarihleri arasında Antalya Titanic Mardan Palace’ta “TUSAF Uluslararası Kongre ve Sergisi”ni düzenlemeye hazırlanıyor. Un sektörüyle ilgili dünyada düzenlenen ilk 10 kongrenin içerisinde yer alan, bu sene 16. düzenlenecek kongrenin ana konusu ise “Buğday ve Un: Üretim, Ticaret ve Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi. Yerli ve yabancı yaklaşık 1000 delegenin ağırlanacağı bu dev kongrede, aynı zamanda 50 sergi alanı da bulunacak. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, Toprak Mahsulleri Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın ve hem bürokrasiden hem STK temsilcilerinden hem de sektör paydaşlarından birçok önemli ismin katılacağı kongreyle ilgili açıklama yapan IAOM (Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği) Avrasya ve TUSAF Başkanı Eren Günhan Ulusoy: “18 milyar TL büyüklüğe sahip un sanayi sektörü, Türkiye’yi dünya liginde birinciliğe taşıyan nadide sektörden bir tanesidir. Sanayicilerimiz şu anda 163 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Un sanayisi, 11,6 milyon tonluk dünya un ticaretinin yüzde 30’unu gerçekleştiriyor. Başka bir deyişle dünyaya satılan her 3 kg unun 1 kg’ını Türkiye satıyor. Dünyanın ihracat şampiyonu un sanayicilerimiz, 2019 yılında da yeni bir dünya rekoruna imza attılar. 2019 yılında 3.3 milyon ton ihracat gerçekleştirerek Türkiye’nin kasasına 1 milyar 100 milyon Dolar girmesini sağladılar. TUSAF olarak çalışmalarımızı daha yakından anlatmak, dünyanın dört bir yanından konuklarımızla birlikte sektörümüzü değerlendirmek adına 15 yıldır ‘TUSAF Uluslararası Kongre ve Sergisi’ni düzenliyoruz. Bu sene 16.’sını düzenlediğimiz kongrede, un üreten ve un ticareti yapan Türk firmaları, Avrupa, ABD, Karadeniz, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri un ithalatçıları ve hububat ihracatçılarının yanı sıra un üretim makinaları alanında önemli firmaların, tedarikçilerin, mühendislik şirketlerinin, bankaların, borsaların, tüccarların ve diğer pek çok firma da katılım gösterecek” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Fiyatlardaki Düşüş Tüketiciye Yansı   Salgının Ekonomik Etkilerini Atlata
  Salgınının Ekonomiye Maliyeti Büyü   Salgın Mağdurlarından Su Parası Alı
  Bugünler Birbirimize Kolaylık Göste   Biz Sizin İçin Tarladayız
  Alucra Vakfı, Sosyal Dayanışma İçin   Koronavirüs Önlemleri Nasıl Olmalı?
  TZOB'dan Covid-19 Danışma Kurulu Ön   Ulusoy Un Tam Kapasite Üretimde
  Mobilya Sektörü Ekonomi Paketinden   Virüsün Yayılımına Dair Senaryolar
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İmamlar ve Doktorlar
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Kıyamet Alâmeti Koronavir
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa K. NASUHOĞLU

Biz Bize Yeteriz Türkiye’
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

covid19: globalizmin sonu
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Yok Mudur İnsanlarımızı Y
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım