Kadir Aydın'dan Miraç Kandil Mesajı AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

Kadir Aydın'dan Miraç Kandil Mesajı

Kadir Aydın'dan Miraç Kandil Mesajı AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Eklenme tarihi: 21.3.2020 13:48:54

Aydın mesajında “Alemlere rahmet olarak gelen Sevgili Peygamberimizin; yeryüzünde ki mübarek mabetlerimizden ve mescitlerin en faziletlisi olan Mescid-i Harâm'dan ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksâ'ya yaptığı yolculuğa isrâ, oradan göklere yükselmesine miraç denir. Bir yükseliş olarak tasavvur ettiğimiz Miraç, Rabbimizin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmak için önemli bir gecedir. Bütün manevi duygularımızın, her türlü nefsi düşüncelerden arındırılmış şekilde Hakka yükselmesidir. Kardeşlik, cömertlik, sevgi ve muhabbet gibi kavramlar; milletimizin özünde olan ve bizleri tarif eden güzide değerleridir. Elbette ki bu değerlerin yanında Miracın bize hatırlattığı en önemli değer Mescid-i Aksa’dır. Mescid-i Aksa özgür değilse ümmetin manevi özgürlüğü de yok demektir. Bilhassa bu kavramların değerinin böyle özel ve önemli bir gecede artması dinimizin güzelliğine işarettir.

Bizler dinimiz gereği her şeyin Allah’tan geldiğine itikat eden bir milletiz. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz zaman diliminde yaşadığımız doğal afet ve salgın gibi elim hadiselerinde, Hak’tan insanlığa gelen ihtar niteliğinde bir imtihan olduğu inancındayız. Küresel düzeyde tüm insanlığın ortak sorunu haline gelen Koronavirüs salgınına yönelik devletimiz, en başından itibaren diğer ülkelerle mukayese edilemeyecek düzeyde sıkı önemler almıştır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bu salgının vatandaşlarımız üzerinde yaratabileceği etkilerine yönelik hassasiyeti neticesinde erken tedbir kararları alınmıştır. Sağlık Bakanlığımızla birlikte diğer bakanlıklarımızın koordinasyonunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında topyekûn Koronavirüsle mücadele başlatılmıştır. Devletimizin aldığı sıkı tedbirler ve vatandaşlarımızın devletimize olan güveni doğrultusunda Koronavirüsün yayılması azami düzeyde yavaşlatılmıştır. Bu salgının şu an tamamen engellenmesi mümkün değildir. Ama hiçbir virüsün bizim tedbirlerimizden daha güçlü olmayacağını da unutmamamız gerekmektedir.

Bu zor süreçte yapmamız gereken, gerekli önlemleri aldıktan sonra Allah’a tevekkül etmektir. Dualarımızda sevdiklerimize yer vermenin yanında; vatanımız için canı pahasına görev ifa eden Mehmetçiklerimize ve bu dönemde büyük sorumluluklar üstlenen sağlıkçılarımıza da yer vermeliyiz. Bu müstesna gecedeki en büyük temennimiz; milletimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın içinde bulunduğu bu zor dönemi Yüce Allah’ın yardımıyla kısa sürede atlatmamızdır. Bu duygularla Miraç Kandilimizin birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmesini diliyor, başta Giresunlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İslâm Aleminin Miraç Kandil’ini yürekten kutluyorum” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  Şair Süleyman Usta'dan Metin Abi Şi   27 Mart Dünya Tiyatro Günü Bildiris
  Giresunlu Şairden Sağlık Bakanına Ş   Kadir Aydın'dan Miraç Kandil Mesajı
  Çanakkale Ruhuyla Çalışıyoruz   Güceli Öğrencilerden Örnek Davranış
  Sabri Öztürk Resim Sergisi Açıldı   Halk Oyunları Ekibi İl Birincisi Ol
  İş ile Düş Arasında Resim Sergisi   Hüseyin Yelek Hocam!
  Bulancak'tan Mehmetçiğe Fındık İkra   Kadınlar Gününde Anlamlı Etkinlik
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İmamlar ve Doktorlar
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Kıyamet Alâmeti Koronavir
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa K. NASUHOĞLU

Önce Ellerimizi Yıkayalım
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

covid19: globalizmin sonu
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Yok Mudur İnsanlarımızı Y
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım