Kadir Aydın'dan Miraç Kandil Mesajı AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

Kadir Aydın'dan Miraç Kandil Mesajı

Kadir Aydın'dan Miraç Kandil Mesajı AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Eklenme tarihi: 21.3.2020 13:48:54

Aydın mesajında “Alemlere rahmet olarak gelen Sevgili Peygamberimizin; yeryüzünde ki mübarek mabetlerimizden ve mescitlerin en faziletlisi olan Mescid-i Harâm'dan ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksâ'ya yaptığı yolculuğa isrâ, oradan göklere yükselmesine miraç denir. Bir yükseliş olarak tasavvur ettiğimiz Miraç, Rabbimizin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmak için önemli bir gecedir. Bütün manevi duygularımızın, her türlü nefsi düşüncelerden arındırılmış şekilde Hakka yükselmesidir. Kardeşlik, cömertlik, sevgi ve muhabbet gibi kavramlar; milletimizin özünde olan ve bizleri tarif eden güzide değerleridir. Elbette ki bu değerlerin yanında Miracın bize hatırlattığı en önemli değer Mescid-i Aksa’dır. Mescid-i Aksa özgür değilse ümmetin manevi özgürlüğü de yok demektir. Bilhassa bu kavramların değerinin böyle özel ve önemli bir gecede artması dinimizin güzelliğine işarettir.

Bizler dinimiz gereği her şeyin Allah’tan geldiğine itikat eden bir milletiz. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz zaman diliminde yaşadığımız doğal afet ve salgın gibi elim hadiselerinde, Hak’tan insanlığa gelen ihtar niteliğinde bir imtihan olduğu inancındayız. Küresel düzeyde tüm insanlığın ortak sorunu haline gelen Koronavirüs salgınına yönelik devletimiz, en başından itibaren diğer ülkelerle mukayese edilemeyecek düzeyde sıkı önemler almıştır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bu salgının vatandaşlarımız üzerinde yaratabileceği etkilerine yönelik hassasiyeti neticesinde erken tedbir kararları alınmıştır. Sağlık Bakanlığımızla birlikte diğer bakanlıklarımızın koordinasyonunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında topyekûn Koronavirüsle mücadele başlatılmıştır. Devletimizin aldığı sıkı tedbirler ve vatandaşlarımızın devletimize olan güveni doğrultusunda Koronavirüsün yayılması azami düzeyde yavaşlatılmıştır. Bu salgının şu an tamamen engellenmesi mümkün değildir. Ama hiçbir virüsün bizim tedbirlerimizden daha güçlü olmayacağını da unutmamamız gerekmektedir.

Bu zor süreçte yapmamız gereken, gerekli önlemleri aldıktan sonra Allah’a tevekkül etmektir. Dualarımızda sevdiklerimize yer vermenin yanında; vatanımız için canı pahasına görev ifa eden Mehmetçiklerimize ve bu dönemde büyük sorumluluklar üstlenen sağlıkçılarımıza da yer vermeliyiz. Bu müstesna gecedeki en büyük temennimiz; milletimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın içinde bulunduğu bu zor dönemi Yüce Allah’ın yardımıyla kısa sürede atlatmamızdır. Bu duygularla Miraç Kandilimizin birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmesini diliyor, başta Giresunlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İslâm Aleminin Miraç Kandil’ini yürekten kutluyorum” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  Kâtip Şadi'yle Bir Devir Kapandı   Afrika'da Acil Yardıma İhtiyaç Var
  Korsan Eğitim Kitapları Operasyonu   Espiyeliler Sel Felaketine Kayıtsız
  Afet Bölgelerinde Aşure Dağıtıldı   Akülü Araçlarını Teslim Aldılar
  Mangaltepe Savaşı İle İlgili Hatıra   Giresun Milli Değerlerine Sahip Çık
  Giresun'un Size İhtiyacı Var!   Sel Felaketine Direnen Kemer Köprül
  Resim ve Kompozisyon Yarışmaları So   Bekleyin! Daha Ezan Okunmadı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Dokunulamayanlara Dokunul
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım