Bir Musibet Bin Nasihate Bedeldir MHP Bulancak ilçe Başkanı Olgun Gedik yaşanan korona virüs salgını hakkında Bulancak Ajans muhabirine açıklamalarda bulundu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset MHP  

Bir Musibet Bin Nasihate Bedeldir

Bir Musibet Bin Nasihate Bedeldir MHP Bulancak ilçe Başkanı Olgun Gedik yaşanan korona virüs salgını hakkında Bulancak Ajans muhabirine açıklamalarda bulundu.

Eklenme tarihi: 23.3.2020 13:31:15

Gedik’in yaptığı açıklamada “Ülkemizde yaşanan korona salgını maalesef milletimizi tedirgin etmekle kalmamış akabinde devletimizin pek çok kurumunu da alarma geçirerek acil eylem planlarını devreye sokmuştur. Başta sağlık alanında görevli kurum ve kuruluşlar olmak üzere, güvenlik dahil bütün yetkili merciiler görevini yapmak için seferberlik ilan edercesine milletimizin yanında olduğunu bir kez daha göstermiş olup alkışı hak etmişlerdir. Özellikle sağlık çalışanlarını kutlarken, umreden gelip karantinaya alınan ve Kahraman Polisimizin yüzüne tükürme edepsizliğini gösteren cahil ve cühelayı da şiddetle kınıyoruz. Çocuklarımızın evde derslerini ihmal etmemeleri için yapılan uzaktan eğitim sistemi de alkışı hak eden bir çalışmadır. Ayrıca sokaklarımızı dezenfekte eden belediye ve çalışanlarını da unutmamak gerekir. Aynı şekilde önlem alma konusunda gayret gösteren işletme ve fabrika yöneticilerini de çalışanlarına verdiği eğitim, seminer ve uygulamalarından dolayı tebrik ediyoruz. Toplu taşıma ve servis araçlarının da bu bahane ile daha sıklıkla dezenfekte edilmesi bağlı oldukları kooperatif ve odalardan periyodik olarak beklentimizdir.

Bir musibet bin nasihate bedeldir sözünde ifade edildiği üzere malum musibet beraberinde müşterek alanlarda nasıl yaşamamız gerektiğini öğrettiği gibi Aile olmanın da ehemmiyetini bize tekrar hatırlatmıştır. Özellikle temizlik ve hijyen konusunda vatandaşımız daha duyarlı olurken, kurumlarda çalışanlarımızın da görevlerine daha dikkatli ve önemle sarıldığı görülmektedir. Sürekli olması gereken bu durum ve davranışların, kalıcı olmasını ümit ediyoruz. İnsanımız bu durum karşısında vakitlerini ailesiyle geçirirken anne, baba ve çocukların birbiriyle kaynaşması ise daha farklı değerlendirilmesi gereken olumlu bir tablo oluşturmuştur. Ve yaşlılarımıza ve kronik hastalarımıza gösterilen önem ve değer ise adeta gözlerimizi yaşartmaktadır. En son uygulama 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma sınırlaması ise isabetli bir karar olmuştur. Bu durum, aksine uygar ve medeni olduğu iddia edilen Avrupa ülkelerinde ise doğal bağışıklığa terke dilmiştir.

Bakanlıklarımızın uyguladığı, toplu kullanılan sosyal alanlara ve tesislere getirilen geçici faaliyet durdurma kararı ise işletmeci ve vatandaşlar tarafında olumlu karşılanırken, ekonomik olarak güç kaybeden esnafımıza da devletimizin biran önce destek çıkması ise ayrı bir temennimizdir. Zira ekonomik olarak çöken bir toplumun sağlığı daha kötü sosyolajik sonuçlar doğurabilir.

Bu tablo karşısında korona salgınını önlemek ve toplumu, bu ve buna benzer durumlar karşısında bilinçlendirmek için çaba gösteren, emek harcayan bütün kamu kurum ve kuruluşlarını, STK’ları, özel şirketleri ve işletmecileri, anbean topluma gelişen süreci aktaran medya ve basınımızı takdir ediyor, itidal içerisinde kurallara uyan ve alınan tedbirlere karşı büyük bir dikkat ve titizlik gösteren vatandaşlarımızı da tebrik ediyoruz. Bu krizi fırsata çeviren art niyetlileri, stokçuları, provokatörleri kural ve kaideleri hiçe sayarak karşı duruş sergileyenleri v.b. eylem gösterenleri şiddetle kınıyoruz.

Allah (C.C.) milletimizi ve devletimizi bu ve buna benzer her türlü felaket ve musibetlerden muhafaza eylesin. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır ihsan eylesin. Hastalarımıza biran önce şifa nasip eylesin” dedi.

Haber: Bulancak Ajans

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Ak Parti İl Başkanından İki Mesaj   Türkiye'den KEİ Üyesi Ülkelere Dost
  Orman İşletme 5 Şeflikle Yeni Binas   Sağlıkçıları Korumak Zorundayız
  Korona Virüs Kanunu Kabul Edildi   İnfaz Yasası Mecliste Kabul Edildi
  Süleyman Soylu Gitti Geldi   Alımlar Objektif Usullerle Yapıldı
  Hizmetler Kesintisiz Devam Edecek   Sosyal Devleti Gündeme Taşındı
  679 Yeni Sağlık Personeli Göreve Ba   Rahmet, Minnet ve Özlemle Anıyoruz
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım