Sağlıkçıları Korumak Zorundayız Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun'da enfekte olmuş sağlıkçı sayısı Türkiye rekorudur.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset CHP  

Sağlıkçıları Korumak Zorundayız

Sağlıkçıları Korumak Zorundayız Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun'da enfekte olmuş sağlıkçı sayısı Türkiye rekorudur.

Eklenme tarihi: 20.4.2020 11:31:33

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yayılmakta ve can kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Virüsle yapılan bu büyük mücadelenin temelinde temassız bir yaşamın benimsenmesi, sosyal mesafenin korunması ve enfekte olanları iyileştirmek için mücadele eden sağlık personeline virüsün bulaşmaması gerekmektedir” dedi.

İçinden geçtiğimiz şu zorlu süreçte salgınla nasıl mücadele edilmesini planlayan Bilim Kurulu'nun tavsiye kararlarına ne olursa olsun mutlaka uyulması gerektiğini ifade eden CHP’li Tığlı, “Bu dönemde Sağlık Planlaması ile Siyasi Planlama aynı din ve devlet işlerinde olduğu gibi ayrılmalıdır. Pandemi döneminde Bilim Kurulu tarafından yapılan önerilerin, siyasi iktidar tarafından ekonomik gerekçeler ile hayata geçirilmemesi, Koronavirüs ile yapılan mücadeleye darbe niteliğindedir” vurgusunu yaptı.

Giresun’daki Vaka Sayısı Neden Belirsiz

CHP’li Tığlı, “Giresun’da ki Koronavirüs mücadelesine bakıldığında tam bir fiyasko ile karşı karşıya kaldığımız açıkça görülmektedir. Giresun’da toplam kaç kişiye Koronavirüs tanısı konuldu net olarak bilinmiyor. Bakanlığın 7 Nisan’da 73 diye duyurduğu vaka sayısının şimdilerde 500’ün üzerine çıkması Giresun’da yapılan test sayısının az olduğu da dikkate alındığında aslında vaka sayısının çok yüksek olduğu asla unutulmamalıdır. Giresun genelinde kaç kişinin enfekte olduğu, evlerinde tedavileri devam eden pozitif vakaların ve temaslıların nasıl takip edildiği ve takiplerin yeterli olup olmadığı şeffaf bir şekilde açıklanmalıdır” dedi.

Giresun’da Enfekte Sağlıkçı Sayısı Rekor Düzeyde

Enfekte olmuş hastalarımızın iyileşmesi için ettiği yemine sadık kalarak büyük bir özveriyle mücadele eden sağlıkçılarımız, yönetim kademesindeki isimlerin basiretsizliği nedeniyle çaresizlik içinde enfekte olmamak için mücadele etseler de maalesef 200’ün üzerinde sağlıkçımızın enfekte olduğu tahmin ediliyor. Her ne kadar Türkiye genelinde enfekte olan sağlık çalışanı sayısı açıklanmıyor olsa da Giresun’da enfekte olan sağlık çalışanı sayısı maalesef Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde. Bu sayı hem il nüfusu hem de ilde görev yapan sağlıkçı sayısına göre oranlanırsa Türkiye rekorudur. Neresinden bakarsanız bakın, neresinden tutarsanız tutun yerle yeksan olan bu sağlık sistemi anlayışı ile Giresun’da virüs ile yapılan mücadele sınıfta kalmıştır. Umarım bir an önce toparlanır. Kaç sağlık çalışanının enfekte olduğu ve tedavi durumları şeffaf bir şekilde açıklanmalıdır” diyerek sözlerine aşağıdaki gibi devam etti.

Sağlıkçıları Korumak İçin Herkes Seferber Olmalıdır

Geçtiğimiz günlerde Giresun’da karantinaya alınmak için gelen ve karantina süreleri biten yüzlerce kişinin boşalttığı misafirhaneler ve yurtlar derhal risk altında olan sağlık çalışanlarımızın konaklaması için tahsis edilmelidir diyen Tığlı, “Salgın bitene kadar bu çalışmaları yapmak hem Valiliğin hem İl Sağlık Müdürlüğü’nün hem de Belediyenin görevidir. Sağlıkçıların korunamadığı bir ilde Koronavirüs ile ne kadar mücadele ediyoruz derseniz deyin inandırıcı olmazsınız. Vicdanlara hükmedemezsiniz” dedi.

CHP’li Tığlı, “aynı doktorlar gibi, hemşireler gibi büyük risk altında olan hasta bakıcılarında korunması için bu imkânlardan faydalanması gerektiğini ve enfekte olanların evlerinde geçirdiği 14 günlük karantina sürelerinin yıllık izinlerinden düşülmemesi gerektiğini” ifade etti.

Son olarak hemşerilerine seslenen Tığlı, “Giresun’da ki tablonun vahim boyutlarda olduğunu her vatandaşımız bilmelidir ve asla unutmamalıdır. Bu virüsten kurtulmanın ve korunmanın tek yolu temassız bir yaşam, korunan bir sosyal mesafe, hijyen kuralları ve enfekte olmamış sağduyulu, çalışkan, kendisini görevine adamış, HİPOKRAT yeminine bağlı kalan doktorlar ve sağlık personeliyle mümkün olduğunu, sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyulması ve evde kalınması ile mümkün olacağını” söyledi.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Ak Parti İl Başkanından İki Mesaj   Türkiye'den KEİ Üyesi Ülkelere Dost
  Orman İşletme 5 Şeflikle Yeni Binas   Sağlıkçıları Korumak Zorundayız
  Korona Virüs Kanunu Kabul Edildi   İnfaz Yasası Mecliste Kabul Edildi
  Süleyman Soylu Gitti Geldi   Alımlar Objektif Usullerle Yapıldı
  Hizmetler Kesintisiz Devam Edecek   Sosyal Devleti Gündeme Taşındı
  679 Yeni Sağlık Personeli Göreve Ba   Rahmet, Minnet ve Özlemle Anıyoruz
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım