Eynesil'e Hafızlık Okulu Açıldı Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak açılan Hacı Mustafa Eren Hafız İmam Hatip Ortaokulu 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğretime başlayacak.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Eğitim   

Eynesil'e Hafızlık Okulu Açıldı

Eynesil'e Hafızlık Okulu Açıldı Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak açılan Hacı Mustafa Eren Hafız İmam Hatip Ortaokulu 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğretime başlayacak.

Eklenme tarihi: 25.4.2020 11:53:04

Eynesil Kuran Kursları Yapma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan 80 yatılı öğrenci kapasiteli olan okulda öğrenciler İmam Hatip ortaokuluna devam ederken, aynı zamanda hafızlık eğitimini de tamamlayabilecekler. Okulda görev yapacak olan öğretmenler ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından karşılanacak.

Bölgede ilk defa böyle bir okulun açılacak olduğunu belirten Eynesil Kuran Kursları Yapma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karadağ,”Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ortak yürütülen ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ kapsamında tüm Türkiye genelinde 22 okul bulunmakta iken ilçemizde açılacak olan bu okul 23. olacaktır.

Kursumuzun temeli 2016 Mart ayında atıldı. İnşaatımızın başlamasından bu duruma gelmesine kadar Eynesil İlçe Müftülüğümüz ile koordineli olarak çalıştık. Kursun yapılması için büyük özveri ile gayretlerini esirgemeyen, müftümüze, personeline ve İmam Hatiplerimize Eynesil Kuran Kursları Yapma ve Yaşatma Derneği olarak teşekkür ediyoruz.

Şu an itibariyle inşaatımızın neredeyse yüzde 90’ını tamamlamış durumdayız. İnşaatımızın temelinden bu duruma gelmesinde kadar katkıları olan hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Latif Karadeniz binamızın temelinin atılmasından bu güne kadar elinden gelen tüm imkânları seferber etti. Kendisine çok teşekkür ederim. Ayrıca Derneğimizde görev alan ve özveri ile çalışan tüm dernek üyesi arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bundan sonraki eksikliklerimizin tamamlanması içinde hayırseverlerimizin yardımlarını bekliyoruz. Giriş katında 400 kişilik bir camımızı de yaklaşık bir yıl önce ibadete açmıştık. Kursumuzun inşaatı tamamlandıktan sonra Milli Eğitim’e devretme kararı aldık. Bu aşamaya geldikten sonra müracaatımızı gerçekleştirdik. Kararımız uygun görüldü. Binamız şartlı olarak 25 yıllığına Milli Eğitime devredildi. Bu süreçte de bizlerden yardımlarını esirgemeyen bürokratlarımıza ve siyasilerimize de çok teşekkür ediyorum. Burada yatılı olarak öğretim görecek olan erkek çocuklarımız hafızlık eğitiminin yanı sıra İmam Hatip ortaokuluna da devam edecekler. İlçemize, ilimize ve memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Hacı Mustafa Eren Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret eden Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz "Samsun ile Hopa arasında tek olan bu eseri ilçemize kazandıran başta Mustafa Karadağ abim olmak üzere tüm dernek üyelerimize, Eynesil İlçe Müftülüğümüze, arsa bağışında bulunan Karadağ ailesine, yapımında emeği geçen tüm yurttaşlarımıza, okulumuzun Milli Eğitime devredilmesi ve açılmasında bizlere yardımlarını esirgemeyen bürokratlarımıza ve siyasilerimize çok teşekkür ediyorum. Olanı herkes yapıyor, önemli olan olmayanı yapmaktır. Bu işin fikir babası dernek başkanı ve yönetimdeki ağabeylerimiz idi. Burada yetişecek olan hafızlarımıza aynı zamanda beşeri ilimleri de öğreneceklerdir. Bu bizim için ve toplumumuz için çok önemlidir. Çocuklarını hafızlık eğitimine veren velilerimiz eğitim kaygısı yaşıyorlardı. Burada Milli Eğitim müfredatına dayalı olarak verilen eğitimden sonra hafız imamlar, hafız avukatlar, hafız mimarlar yetişecek. Bu bizim için çok değerli bir durum.

Biz belediye olarak burada ne yapılması gerekiyorsa onları yaptık. Asıl emeği geçenler gizli ya da aşikâr yardım da bulunarak okulun bu hale gelmesinde katkısı olanların emeği büyüktür. Zaman ayırıp özveri ile burada her türlü çalışmalarda bulunan dernek üyelerimize, para toplanmasında büyük emekleri geçen başta hocalarımız olmak üzere dernek yöneticilerimize tekrardan çok teşekkür ederim. Allah bizleri utandırmadı. İnşallah buradan vatana millete faydalı öğrenciler yetişir. Bizde burada karınca kaderince katkımız oldu diye onun huzurunu duyarız” dedi.

HABER: Ahmet CEYLAN

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Eğitim HABERLERİ
  ÖSYM Başkanından Ziyaret   Bakan Selçuk Giresun'a Geldi.
  Almanya'daki Giresunlulardan Tablet   Veliler Korsan Kitaplara Karşı Uyar
  Bulancaklı Gençler Tabletlerine Kav   Bütün İşçilerimiz Artık Sertifikalı
  Bu Sıkıntılı Günleri Hep Birlikte A   Can Dostlarımız Rahat ve Huzurlu
  Eğitimden Manzaralar Sergileniyor   Bulancak Gençlik Merkezi Ziyaret Ed
  TÜGVA Bulancak'tan EBA Kafe Projesi   Bir Tablette Senden Olsun Kampanyas
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hz. Peygamber ve Çocuk
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Mevlid Kandiliniz Mübarek
İbrahim BALCIOĞLU

Murtad Deresi Menfezinde
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Cem Küçük ve Sisdağı Yayl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Yüreğimde: İnce Sızı*
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Bir Doğankent Nostaljisi…
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım