Meclisten Devlete Afet Teşekkürü Giresun Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısında partilerin Meclis Grup Başkanvekilleri yaşanan sel felaketiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset Diğerleri  

Meclisten Devlete Afet Teşekkürü

Meclisten Devlete Afet Teşekkürü Giresun Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısında partilerin Meclis Grup Başkanvekilleri yaşanan sel felaketiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Eklenme tarihi: 4.9.2020 10:30:38

AK Parti adına açıklamayı okuyan Meclis Grup Başkanvekili Mete Bahadır Yılmaz şunları söyledi: “İlimizde, 22 Ağustos 2020 Cumartesi gününün akşam saatlerinde başlayan yağışlar sonucu; Dereli, Doğankent, Espiye, Güce, Yağlıdere ve Giresun merkez ilçelerimiz ve köylerinde sel, su baskını, heyelan, toprak kayması gibi doğal afetler meydana gelmiştir.

Aşırı yağışlar neticesinde meydana gelen doğal afetlerde, maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve şehit olan askerlerimiz bulunmaktadır. Hayatını kaybedenlere yüce Mevla’mızdan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Ayrıca, afet bölgelerinde ulaşım, altyapı, elektrik ve içme suyu hizmetlerinde çok ağır hasarlar meydana gelmiştir. Çok sayıda işletme ve evde su baskını olayı yaşanmıştır.

İlimizin yaşadığı bu ağır afet nedeniyle bizleri yalnız bırakmayan, destek ve yardımlarını esirgemeyen, yoğun programlarına rağmen ilimize teşrif ederek hasarın boyutlarını yerinde gören ve vatandaşlarımıza moral desteğinde bulunan başta; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, afetin ilk gününden itibaren gece gündüz demeden koşturan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’ye, Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk, Sayın Sabri Öztürk ve Sayın Kadir Aydın’a, Sayın Valimiz Enver Ünlü’ye ve Vali yardımcılarımıza, Giresun Milletvekillerimize, tüm siyasi partilerin milletvekili ve temsilcilerine, kamu kurum ve kuruluşlarımızın Bakan yardımcısı, Genel müdür, personel ve yöneticilerine, afet olayının meydana geldiği andan itibaren bizlerle birlikte sürekli afet bölgesinde olan, yardım ve desteklerini esirgemeyen; Komşu il Valilerimize, Giresun Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu’na ve personeline, bizleri bu günümüzde yalnız bırakmayan komşu Belediye Başkanlarımıza ve ekiplerine, Kaymakamlarımıza ve İlçe Belediye Başkanlarımıza; Siyasi Partilerimizin temsilcilerine, afetin başladığı andan itibaren sahada görev yapan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, gönüllü arama kurtarma ekiplerine tüm Giresunlu hemşerilerimiz adına teşekkür eder, en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Yüce Rabbim’den ülkemize bir daha böyle bir felaket yaşatmamasını dileriz.”

Yine grubu adına söz alan MHP Grup Başkanvekili Gökhan Bozalioğlu da yaşanan sel felaketinin ardından Devletin tüm imkanlarıyla bölgeye geldiğini belirterek: “Ne kadar güçlü ve büyük bir devlet olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı. Göstermiş oldukları ilgi ve destekten dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve destek verip emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda afetten etkilenen bölgelerimizde normal hayata dönülecektir. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın.  Afette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ailelerine ise sabırlar diliyorum” dedi.

CHP Grubu adına ise Grup Başkanvekili Ahmet Raif Yusufağaoğlu da söz alarak yaşanan afetin ardından devletin gereğini yaptığını ve göstermiş olduğu çabayı gördüklerini belirterek: “Ancak bu sel afetinin nedenlerinin iyi irdelenerek teşhisler konularak bir daha yaşanmaması için gerekli önlemler alınmalıdır.” diye konuştu.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Afet Yardımlarında Siyasi Ayrım mı   Tığlı, Alucra'da İncelemelerde Bulu
  Ak Gençlerden Mütercimler İçin Suç   CHP Vekili Tığlı'dan Ziyaret
  Deva Partisi Giresun'da Örgütlendi   Belediye Meclisi Toplandı
  Memleket Sevdalısı Vekille Konuştuk   Meclisten Devlete Afet Teşekkürü
  İGM Başkanı Şahin, O Önergeyi Neden   Milletvekili Cemal Öztürk'ten Yazıl
  Ankara-Giresun Arası Uçuş Sayısı Ar   Tığlı İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Dokunulamayanlara Dokunul
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım