Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstismarcılığıdır TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, gündemi meşgul eden çocuk taciz olayı hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstismarcılığıdır

Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstismarcılığıdır TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, gündemi meşgul eden çocuk taciz olayı hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Eklenme tarihi: 11.9.2020 10:42:03

Akbulut açıklamasında “Sapkınlık haberleri, her yıl düzenli aralıklarla medyada yer almakta ve çocuklarla ilgili olanları toplum vicdanını derinden yaralamaktadır.

Yüce dinimizi bu çirkin ve insanlık dışı olaylarla irtibatlandıran başta fail olmak üzere tüm kişileri şiddetle kınıyor, zihniyetlerinin tehlikesine dikkat çekiyoruz.

İslam Dünyasında ve özelde de ülkemizde sistematik olarak din istismarcılığı bir silah gibi kullanılarak, Müslümanlar en hassas yerinden vurulmak istenmektedir.

Kamuoyunun dikkatine birkaç soru yönelterek, dinimizin nasıl bir yakıştırma ile karşı karşıya olduğunun altını çizmek istiyoruz.

  • Bugünlerde gündemi meşgul eden taciz olayı haberini okuyanların, bu çirkin işin failinin bir din adamı olduğu kanaatini haber üzerinden edinmeleri mümkün müdür?
  • Söz konusu haberin detaylarındaki ifadelerin, normal düzeyde ruh sağlığı taşıyan bir insana ait olduğu kanaatine varılabilir mi?
  • Bu taciz olayı, “Sahte din adamı” algısını mı yoksa “dindarlar sahtekâr” algısını mı beslemiştir?

Akli selim ve vicdan sahibi kişilerin bu sorulara vereceği cevap nasıl bir toplumsal kışkırtma hareketi ile karşı karşıya olduğumuzu gösterecektir.

Müslümanlar, dini karalama kampanyalarının bir parçası haline gelmemelidirler. Derenin taşıyla, derenin kuşunu vurmak isteyenlerin tuzağına düşmemeliyiz.

Çağımız Müslümanlarının en büyük zaafları, dini bilgisizlik ve ilimsizliktir. Düşmanlarımız bu açık kapıdan girerek, dinimizi istismar edip, kaos ve çatışma çıkartma peşindedirler.

Asıl ile sahtenin mihenk taşı ilim ve doğru bilgidir. Din istismarcıları Müslümanların bu eksikliğinden menfaat devşirmektedirler.

Tecavüz, hırsızlık, sahtekârlık vs. ile dinimizi yanyana gösterip, dini kurumlara saldıranlar da en az “sahte şeyhler” kadar yüce dinimize zarar verdiklerinin farkında olmalıdırlar.

Her Müslümanın dinini en güzel şekilde temsil etme ve onun yüklediği sorumlulukları yerine getirme görevi vardır. Ülkemizde din eğitimi konusunun ne kadar önemli olduğunu bir kere daha acı bir olayla hatırlamış olduk. Bugün din eğitimi deyince tüyleri diken diken olanlar, oturup bir kez daha düşünmelidirler.

Çözüm dini terk etmekte olmadığına göre, çocuklarımıza ve milletimize doğru dini öğretecek kurumlarımızı hep beraber kurmalı ve yaşatmalıyız. İlimsiz kötü niyetli bir adamın, ilimsiz iyi niyetli binlerce kişiyi nasıl mağdur ettiğini yine üzülerek tecrübe etmiş olduk.

Ailelerimiz, çocuklarının eğitimi için güvenilir ve doğru yerleri seçmeye itina göstermelidir. Diyanet işleri başkanlığımız din eğitimi veren kurum ve kişilerin yeterliliklerini belgelendirmeli ve ilim sahibi hocalarımızın buralarda verilen dini hizmetlere rehberlik yapması sağlanmalıdır. Dini faaliyet gösterilen bina ve tesisler her yönüyle denetlenmelidir.

Medya üzerinden topluma ve özellikle de çocuklarımıza sunulan içeriklerin ve rol modellerin dini ve ahlaki erozyona sebebiyet vermemesi için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Dizi, film, oyun ve çocuk medyalarında dinimiz doğru anlatılmalı, dini simgelerin ve kişilerin itibarları korunmalıdır.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üyeleriyle birlikte, din istismarcılığı içinde yer alarak, dinimize zarar veren tüm kurum ve kişileri telin ettiğimizi, milletimizin birleştirici değeri olan dinimizin yasalarla koruma altına alınması gerektiğini, din istismarcılığı ile tüm Müslümanların birlikte mücadele etmesi gerektiğini, sahih ve güvenilir din eğitimi için tüm kurumlarımızın gerekli tedbirleri ivedi olarak alması hususlarını kamuoyumuza saygıyla arz ederiz” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  İsrail İşgalleri Normalleştirilemez   Acıları Paylaşmak İçin Yola Çıkıyor
  Bisikletli Ulaşım Ödülleri Sahipler   Ensar Vakfı'nda Görev Değişikliği
  Pendik Belediyesi Duyarsız Kalmadı   Tarihi Hatalara Tahammülümüz Yok
  Kâtip Şadi Sevenlerini Üzdü   Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstis
  Ekrem Yüce Belediyeyi Ziyaret Etti   GİMEV Müterciler'den Şikâyetçi Oldu
  Metin Yaraman MEV Yönetiminde   İlhan Çabukol, Tuzla Belediyesine G
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Dokunulamayanlara Dokunul
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım