İsrail İşgalleri Normalleştirilemez İsrail'in, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında ilişkilerin normalleştirilmesine adına ve tarihin akışını değiştirme iddiasıyla yapılan anlaşmaları tanımıyoruz.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

İsrail İşgalleri Normalleştirilemez

İsrail İşgalleri Normalleştirilemez İsrail'in, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında ilişkilerin normalleştirilmesine adına ve tarihin akışını değiştirme iddiasıyla yapılan anlaşmaları tanımıyoruz.

Eklenme tarihi: 18.9.2020 10:32:01

İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında ilişkilerin normalleştirilmesine adına ve "tarihin akışını değiştirme” iddiasıyla varılan anlaşmanın, ABD’de yapılan imza töreni kamuoyunda tepkiyle karşılandı. TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut konu ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

Bildiride “ABD himayesinde, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında ilişkileri normalleştirme anlaşması yapılması ve Suudi Arabistan’ın da buna destek vermesi, bölgemizde beklenilmeyen ve kabul edilemez bir dönemi başlatmıştır.

Dünya kamuoyuna takdim edilen ve “normalleşme anlaşması” adı verilen imza töreni, İsrail egemenliğine tabi olma merasimidir.

Dayatma ve zorbalıkla karşı karşıya kalan Filistinli kardeşlerimiz yalnız değildir. Bağımsızlık mücadeleleri meşrudur; destekliyoruz.

Son yıllarda bazı Arap devlet yöneticilerinin, emperyalist ve hegomonik güçlerle iş birliği içinde politikalar üretmeleri Müslüman toplumların tepkisine neden olmaktadır.

Gidilen yol, tutulan iş meşru değildir. Halklar kabul etmemektedir. Filistinli kardeşlerimizin kabul etmediği anlaşmaları Türkiyeli STK’lar olarak meşru görmüyoruz.

İslam topraklarını işgal edip, egemenliği altına alanlarla anlaşma yapmak değil, mücadele etmek gerekir. Düşmanla inançla savaşanlar Allah’ın izniyle zafere ulaşacak, anlaşma ile zillete düşenler ise kaybedenlerden olacaklardır.

Adı dünya tarihine terör devleti olarak yazılan İsrail’den barış bekleyenlerin, siyasi varlıklarını bir başka devletin himayesine sığınarak sürdürenlerin, gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olduklarına hiçbir şüphemiz yoktur. Kendilerini akli, vicdani ve İslami sorumluluğa davet ediyoruz.

İsrail hukuk tanımazdır. Filistin’i karış karış işgal etmiştir. Mescidi Aksa’ya saldırmış, yakıp yıkmıştır. Çocukları, kadınları, yaşlıları katletmiştir. Evleri yıkmış, şehirleri bombalamıştır.

Ey anlaşma yapan yöneticiler, gözleriniz görmüyor, kulaklarınız işitmiyor, duygularınız hissetmiyor mu? Yoksa zalimleri dost mu edindiniz? İyi bilin ki Allah zalimleri sevmez.

İnsan hak ve hürriyetlerini önce kendi vatandaşları üzerinde en ağır şekilde ihlal edenler (Cemal Kaşıkçıyı katlettikleri gibi), şimdi de Filistinlilerin hak ve hukuklarını gasbetmeye tevessül etmişlerdir. İsrail, kendisine tabi olan bu diktatörler ile güvenliğini sağlamlaştırma peşindedir. İşgalcilerle, saltanat sürenlerin iş birliğini telin ediyoruz.

Başta İslam dünyası ülkeleri olmak üzere, ülkelerin yöneticilerini Filistinli kardeşlerimizin haklı davasının sesi olan ve yapılan tüm hukuksuzlukları telin eden Cumhurbaşkanımızın ve Filistinlilerin yanında olmaya davet ediyoruz. 

Filistin’in haklı davasının destekçisi olduğumuzu, normalleşme anlaşmalarının meşru olmadığını, bu anlaşmalara karşı olmanın vatanperverlik olduğunu, Filistin davasının, meşruiyete, insan haklarına ve dinine sahip çıkan yöneticilerle kazanılacağını, işgalci, diktatör ve küresel güçlere karşı İslam kardeşliğimizi güçlendirerek, birlik ve beraberlik içinde muzaffer olacağımızı kamuoyuna saygıyla arz ederiz” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Bu Sese Kulak Verin   Bozcaali Muhtarlığı Açılışı Yapıldı
  Esnaflardan Azerbaycan'a Destek   Servis Araçlarına Sıkı Denetim
  Pide Salonunda Yangın Korkuttu   Kuzgun Köyünde Patpat Kazası
  Kümbet Yolunda Işıklar Yanmıyor!   İçme Suları Birliği Başkanlığı Seçi
  Vali Ünlü OSB'de İncelemelerde Bulu   Eğitimci Yüksel Pekdemir Vefat Etti
  Macron İslam Fobisini Kışkırtıyor   Hastane ve Gündeme Dair Gelişmeler
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Cami ve İlim
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Özel İdare Genel Sekreter
İbrahim BALCIOĞLU

Murtad Deresi Menfezinde
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Cem Küçük ve Sisdağı Yayl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Yüreğimde: İnce Sızı*
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

UMUTSUZ’UM
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım