Devlet Övünç Madalyaları Verildi Giresun'da düzenlenen törenle beş şehit ailesi ile üç gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Devlet Övünç Madalyaları Verildi

Devlet Övünç Madalyaları Verildi Giresun'da düzenlenen törenle beş şehit ailesi ile üç gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Eklenme tarihi: 19.9.2020 18:48:02

Giresun Valisi Enver Ünlü, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Törenine katılarak beş şehit ailesi ile üç gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti.

Cumhurbaşkanlığı ile eş zamanlı olarak tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni 17 Eylül Perşembe günü saat 14.00’de Valilik Toplantı Salonunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu topraklar için toprağa düşmüş aziz şehitlerimizin hatıraları önünde bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve aziz şehitlerimizin ruhları için yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Vali Ünlü, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, 81 ilimizde eş zamanlı olarak madalya tevcih töreni düzenlenmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız da şu anda Devlet Övünç Madalyası ve Gazilik Beratlarını şehit ailelerimize ve gazilerimize Tevcih ediyorlar. Giresun'umuzda da Devlet Övünç Madalyalarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın tevcihleri ile yurtiçinde veya yurtdışında göstermiş olduğu kahramanlık, üstün sorumluluk ve görev anlayışı içerisinde feragat ve fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek malul olanlara ve Şehit olanlara 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu'nun 4 üncü maddesine göre kendilerine ve kanuni mirasçılarına Sayın Cumhurbaşkanımızın tevcih ettiği madalyalar ve beratlar bugün hepinizin huzurunda biraz sonra sırasıyla tebliğ edilecek.

Ben bu vesileyle bu topraklar için toprağa düşen, ömrünün en güzel çağında aziz kanlarıyla bu toprakları sulayarak Vatan yapan aziz şehitlerimizi ve yine hayatlarının baharında uzuvlarını kaybederek canları pahasına bu vatanın bölünmez bütünlüğünü müdafaa ve muhafaza uğruna gazilik payesi alan gazilik onuru ile onurlandıran değerli gazilerimizi buradan şükranla rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Hayattaki gazilerimize, tedavi gören gazilerimize acil şifalar, sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum. Şehit ailelerimize sabırlar temenni ediyorum.

Biliyorsunuz ki hem yurt içinde hem yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kahraman ordusuyla, emniyet mensuplarıyla jandarma mensuplarıyla sahil güvenliği ile hep beraber büyük bir mücadele içerisinde terörle mücadele başta olmak üzere bölücü terör örgütleri ile mücadele başta olmak üzere her türlü terör örgütü ile mücadelemiz içerde ve dışarda son terörist etkisiz hale getirilene kadar kararlılıkla devam edecektir. Aziz Vatanın bölünmez bütünlüğünü müdafaa ve muhafaza uğruna, bu Aziz Milletin her ferdi gerektiğinde şehadet şerbetini içmeyi en az şehitlerimiz kadar hazırdır. Bunu da bütün dünya kamuoyu, Türk Milletini tanıyan herkes yakından bilmektedir" dedi.

Törende şehitlerimiz; Ufuk Bingöl, Tuncay Zengin, Salih Dinç, Murat Şahin ve Hakan Ergin’in kanuni mirasçıları ile gazilerimiz; Yavuz Gündoğdu, Özgen Çağan ve Sefa Arı’nın kendisine Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları, Vali Enver Ünlü tarafından verildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Sonbahar Fotoğraf Yarışması Düzenle   Çiftlerin Mutluluğuna Ortak Oluyoru
  Ordu Belediyesi'nden, Azerbaycan'a   İtfaiye Müdürlüğü Full Çalışıyor
  Devlet Övünç Madalyaları Verildi   Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlana
  GİSİP İmam Hatiplere Sahip Çıktı   Şenlikoğlu'nun Zafer Bayramı Mesajı
  Yalova Giresunlular Derneğine Anlam   Bulancak'ta İstiklal Marşı Coşkusu!
  İstiklâl Marşı Hep Bir Ağızdan Söyl   23 Nisan Coşkusu Evlere Yayıldı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Cami ve İlim
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Özel İdare Genel Sekreter
İbrahim BALCIOĞLU

Murtad Deresi Menfezinde
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Cem Küçük ve Sisdağı Yayl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Yüreğimde: İnce Sızı*
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

UMUTSUZ’UM
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım