Hastane ve Gündeme Dair Gelişmeler Doğankent eşrafından Abdullah Patan sel felaketi sonrası memleketi Doğankent'te yapılanları ve yapılması gerekenleri kendi penceresinden yazdı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Hastane ve Gündeme Dair Gelişmeler

Hastane ve Gündeme Dair Gelişmeler Doğankent eşrafından Abdullah Patan sel felaketi sonrası memleketi Doğankent'te yapılanları ve yapılması gerekenleri kendi penceresinden yazdı.

Eklenme tarihi: 8.10.2020 14:14:48

Öncelikle çok kıymetli Doğankent ve Dereli halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyorum. Allah kimseyi devletsiz, ezansız, bayraksız bırakmasın. Allah devletimize zeval vermesin. İlk günden itibaren devletimiz hep yanımızdaydı. Tezat bir giriş olacak fakat objektif olup, doğruyla yanlışı birbirine karıştırmamalıyız.

Kadının bir tanesi hoca efendiye gelmiş. “Hocam bir soru soracam gari vaktin var mı?” Var kızım sor. Yunanistan tarafından bir kadın evliya çıkmış, tam kızını kesecekken şeytan bir keçi getirmiş doğru mu? Hocaefendi, evladım ben bunun neresini düzelteyim? Bir kere Yunanistan değil Arabistan, kadın evliya değil İbrahim Peygamber, kızı değil oğlu, şeytan değil melek, keçi değil koç.

“Kıssadan murad hissedir” diyoruz ve bizi üzüntüye gark eden ‪doğal felaketten geriye kalanlar ve yaşanan gelişmeler neticesinde oluşan mağduriyetler diyoruz. Yüz ölçümü olarak oldukça küçük bir ilçede yaşamaktayız. İlçemizde alınan kararların bu bağlamda değerlendirilerek alınması, her bir metrekaresinin irdelenerek değerlendirilmesi çok ciddi bir beyin jimnastiği gerektirmektedir. Geçmişte alınan fevri kararların ilçemize vermiş olduğu ve de halen vermekte olduğu telafisi mümkün olmayan zararların göz önünde bulundurulması ilçemizin menfaatine olacaktır. Kişiler ve makamlar geçici, alınan bazı kararlar maalesef ki kalıcıdır. Zira geçmişte yapılan, ilçe merkezinin hemen yanı başındaki Hidro Elektrik Santralinin ilçemize olumsuz etkileri herkesin malumudur. İsmi ile müsemma olmasını hep arzu ettiğimiz ve bu doğrultuda bir takım girişimlerimizin olduğu herkesçe bilinmektedir. Yine ilçemiz adına alınan bütün pozitif kararların naçizane destekçisi olacağımızı her fırsatta dile getiriyoruz. Gelinen noktada yeni yapılacak olan hastanemizin mevcut yerinde değil de öğretmen evi bölgesinde yapılması düşünülmekte imiş. Gerekçe olarak ta şahsımın ve de orada bulunan arazi sahiplerinin buna karşı çıktığı iddia edilmekteymiş. Bilakis hastanenin başka bir yere yapılması mahalle sakinlerimizde ve bizlerde derin üzüntüye sebep olmuştur. Ayrıca şu anki konumunun oldukça yerinde ve kullanışlı olduğu kanısındayım. Ayrıca yapılması düşünülen mekânın, şu anki konumundan daha güvenli olacağı hususunda kaygılarımız vardır. Nitekim Öğrenci Yurdu olarak inşa edilen yurt binasının yaşadığımız yağıştan sonra ikinci katına kadar zarar görmesi, yapımı düşünülen hastanenin de bu mekâna yakınlığı, yine düşünülen mekânın arka kısmında bulunan sarp arazinin de bir başka güçlü yağmurda heyelan oluşması riski göz ardı edilmemelidir. Madalyonun diğer yüzünde ise atalarımızın deyimiyle dökülen, kap doldurmazmış düşüncesiyle ilçe merkezimizde yıkılan kamu ve şahıs yapılarının yerinin doldurulamaması durumudur.

Özel İdare Lojmanı, Yurt Binası ve diğer şahıs yapılarının bir kısmının yeri doldurulamayacaktır. Yine hastane olarak düşünülen arazideki yapılarda geri dönüşümü olmaksızın ilçe envanterinden çıkacak olması oldukça üzücüdür. Sözlerimi ecdadımızın bizlere naklettiği, adaletin nizam bulduğu zamanın çağlar ötesinden bize yol gösterici olmasını temenni ettiğim bir hadiseyle noktalamak istiyorum.

Kanuni Sultan Süleyman, Memlük Seferinden dönerken askerini denetlediği esnada bir asker gelir ve Sultanım, otağınızın (çadır) direğini karıncalar sardı, otağ yıkıldı yıkılacak ne emir buyurursunuz? Hemen devrin Kadısı Ebussuud Efendiye bir ferman gönderir Sultan, “Otağımın direğini karıncalar sarınca / Bir mahsuru olur mu karıncayı kırınca.” Tabi Sultan'dan gelen fermandaki zarafeti gören Ebussuud Efendi aynı şekilde mukabelede bulunur; “Yarın Hakk'ın divanına varınca / Süleyman'dan hakkın alır karınca.”

Ferman böyle gelince Sultan Süleyman askerlerine diyor ki, “aman haa sakın karıncalara dokunmayın. Otağın yerini değiştirin (o bir sultandı, hemen itlaf edesiniz karıncaları demedi çünkü bunun bir de Hakk katının olduğu inancındaydı.) Bir takım kararlar alınırken bu hassasiyette alınması, hem toplum vicdanı hem de hakkaniyet açısından daha yerinde olacaktır. Geleceğin ilçemize, devletimize daha güzel yarınlar getirmesi duası ile. Sürçü lisan ettiysek affola. Kalın sağlıcakla

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  İslam Düşmanlığı Kınıyoruz   Cumhuriyet, Demokrasiyi Geliştiren
  Bu Sese Kulak Verin   Bozcaali Muhtarlığı Açılışı Yapıldı
  Esnaflardan Azerbaycan'a Destek   Servis Araçlarına Sıkı Denetim
  Pide Salonunda Yangın Korkuttu   Kuzgun Köyünde Patpat Kazası
  Kümbet Yolunda Işıklar Yanmıyor!   İçme Suları Birliği Başkanlığı Seçi
  Vali Ünlü OSB'de İncelemelerde Bulu   Eğitimci Yüksel Pekdemir Vefat Etti
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hz. Peygamber ve Çocuk
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Mevlid Kandiliniz Mübarek
İbrahim BALCIOĞLU

Murtad Deresi Menfezinde
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Cem Küçük ve Sisdağı Yayl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Yüreğimde: İnce Sızı*
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Bir Doğankent Nostaljisi…
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım