Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Recep ŞAHAN Yazıları
15 Temmuz Destanı
Recep ŞAHAN

Bundan üç sene evvel milletçe bir felaketin eşiğinden döndük. Mazisi darbelerle dolu bu millet ilk defa o gece “darbeye dur” dedi. Bu darbe girişimi de silahlı bir kalkışma idi. Lâkin öncekilerden farkı daha evvel halkımızın abdestli-namazlı, dini bütün olarak bildiği Fetö’nün “Altın Nesili” tarafından sahnelendi. Yıllardır bu necip millet “bunlar alnı secdelidir, zarar gelmez” dediler ve bunlara güvendiler. Vatana millete faydalı insanlar yetiştiriyorlardı! Ancak o gece gördü ki aslında “altın nesil” değil “canavar nesil” yetiştirmişler. Milletin tankını milletinin üzerine sürüp ezip geçmekte tereddüt etmeyen, milletin uçağı ile milletin üzerine bomba yağdıran, milletin meclisini bombalayanlar   bize gösterdiler ki aslında canavar nesil yetiştirmişler. O gece milletin meclisini bombalayanlar ALTIN NESİL idi. O gece “Gölbaşı Özel Harekat’ı bombalayan ve 51 polisimizi şehid edenler de bu ALTIN NESİL idi. Yunan uçakları değildi. Üstelik o F16’ları kullananlar abdestli idi! Aynı şekilde o gece boğaz köprüsünde 34 vatandaşımızı katledenler de Yunan askerleri değildi.

O gece 251 şehid verdik, 2196 gazimiz var. Hala tiyatro diyorlar.Tiyatro diyenler gelsinler de 250 şehidimizin yakınlarına ve 2196 gazimize desinler bakalım. Cesaretleri varsa. 15 Temmuz tiyatro ise 251 şehid ve 2196 gazi tiyatrocu mu oluyor!? Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar!

15 Temmuz tiyatro ise o gece Adil ÖKSÜZ Akıncı Üssünde ne arıyordu? Gerçekten tarla bakmaya mı gitmişti yani? Sahi Adil ÖKSÜZ kimin adamı? 15 Temmuz öncesi ABD’ye gidiş gelişleri net ortadayken kimin adamı sorusu da abes olmuyor mu aslında?

Şurası kesin hiçbir hakiki FETÖ’cü davasından vazgeçmedi. İçeri girip çıkanlar, ceza alanlar almayanlar, kamudan ihraç olanlar olmayanlar. Hâlâ davalarının mücadelesini veriyorlar. Hâlâ sızmaya devam ediyorlar. Yöntem değiştiriyorlar. Sızmadıkları alan da yok. Her enstrümanı kullanıyorlar. Yine şurası da kesin ki FETÖ’cülik virüsü bulaşmış biri artık bir daha o virüsten kurtulamıyor.

FETÖ, 40 yıldır devletin kılcallarına kadar sızmış bir yapı. Vitrinde kulağa hoş gelen kavramlar: CEMAAT, HİZMET, ALTIN NESİL, DİYALOG, HOŞGÖRÜ,SEVGİ... Gerçek yüzleri, namluyu millete doğrulttuklarında, 15 Temmuz’da ortaya çıktı. O gece vitrin dağıldı. İçerisi göründü.

Ancak bir delikten ikinci defa ısırılmamak için çok dikkatli olmak durumundayız. Fatö bir zihniyettir. Beslendiği damarları iyi bilmek lazım.40 yıldan beri din kisvesi altında faaliyet yürütmüş ve hala da devam ediyor. Benzer yapılanma başka dini yapılanmalarda da var. Dikkat edilmezse FETÖ gider Metö gelir. Tarih boyunca din her zaman istismar  edile gelmiştir. Allah ile aldatanlar her zaman olmuştur.(Fatır 35/5)

O gece Allah zalimlerin hain planlarını millet eli ile bozdu (Âl-i İmran 3/54) Millete feraset ve cesaret verdi, milletin kalbine sekînet indirdi. Yoksa koskoca tankın altına yatmayı ne ile izah edeceksiniz?

Bu millet; şehadeti göze alıp darbeci generali  alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer HALİSDEMİR’leri, göğsünü tanklara siper eden Sabri ÜNAL’ları ve Metin DOĞAN’ları, namlunun üzerine yürüyen ve darbecilere tek başına kafa tutan Safiye BAYAT’ları, kamyonuyla mahalleliyi de alıp Taksim'e çıkan Şerife BOZ’ları asla unutmayacak.


Diğer Yazılarım :

Bu yazı 7/15/2019 2:27:31 PM tarihinde eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım