Çatak Okulları Gözden Çıkarıldı mı? Çatak Köyü Derneği Başkanı Rahman Karahan yaptığı açıklama ile gündeme oturdu. Doğankent’te yapılan öğretmenler günü kutlamasında köyünde bulunan üç okulun öğretmelerinden hiçbirine başarı belgesi verilmemesini eleştiren Karahan, bundan Doğankent Kaymakamı M Emre Canpolat’ı sorumlu tuttu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Eğitim   

Çatak Okulları Gözden Çıkarıldı mı?

Çatak Okulları Gözden Çıkarıldı mı? Çatak Köyü Derneği Başkanı Rahman Karahan yaptığı açıklama ile gündeme oturdu. Doğankent’te yapılan öğretmenler günü kutlamasında köyünde bulunan üç okulun öğretmelerinden hiçbirine başarı belgesi verilmemesini eleştiren Karahan, bundan Doğankent Kaymakamı M Emre Canpolat’ı sorumlu tuttu.

Eklenme tarihi: 26.11.2018 13:02:27

Karahan sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamasında “Doğankent'imize yeni bir Kaymakam Bey gelmiş. Yaklaşık bir ay olmuş geleli. İsmini sormadım. Çifte standartla göreve başladığı için ismini öğrenmeye de gerek görmedim. Sayın kaymakamım; Siz devletimizin Doğankent'teki en üst düzey yetkili ve devletin vekilisiniz. Doğankent'te devleti siz temsil ediyorsunuz. Dün öğretmenler günüydü.

Doğankent'te 14 civarında öğretmene Çatak Köyü hariç tüm okullara Onur ve Motivasyon Belgesi verirken 137 civarı öğrencisi olan Çatak İlk/Orta/İmam Hatip Ortaokulu'ndan hiç bir öğretmen öğretmenler gününde takdiri hak etmedi mi? Şayet takdiri hak etmeyen öğretmenler tarafından benim 137 evladımı; güvenmediğiniz takdir etmediğiniz öğretmenlere bizim evlatlarımızı nasıl bırakırsınız? Daha okul başlarken kapatılması İçin çeşitli alavere ve dalaverenin döndüğü okul üzerinde bilinçli olarak bir oyun oynanıyor. 

50 kuruş maddi değeri olmayan manevi değeri çok yüksek olan takdim ettiğiniz belge için, öğretmenin hatırı yoksa öğrencilerinde mi nazarınızda bir kıymeti harbiyesi yok? Sayın Kaymakamım; taşrada hiç bir sosyal yaşantısı olmadan, dağın başında hizmet eden öğretmenle şehirde her türlü imkâna sahip olan insanı takdir ederken bunu başarı odaklı mı, pozitif ayrımcılık mı yaptınız? Ne yaptığınızı zannediyorsunuz? 

Şayet bu çifte standartlı ve haksızca yapılan bu icraatınızı, devleti temsil ederek yaptıysanız çok yanlış yapmışsınız. Şayet, şahsi ve kişisel olarak yapmışsanız, adalet gözetmeyen ve kucaklamasını bilmeyen ayrımcılık yapan, adil olmayan bir kişiden yönetici olmaz. Şayet bir ayrım yapacaksanız şehirden 8 km içerde olan 130 civarı öğrencisi olan her geçen sene 10'larca göç veren yere yapın ki insanların orda kalmasını sağlayın. Şayet ben bilmiyordum, beni birileri yönlendirdi diyecekseniz, yine yönetici olamazsınız. Yönlendirilen değil, yönlendirecek kişilerden yönetici olur. Sayın kaymakamım, benim köyümün 2000 fazla nüfusu var. 

Elektrik 35 sene önce geldi. Devletten beklemeden direğini köylü kendisi taşıdı ve dikti. Yolunu kendisi vurdu. Devlet beton verdi, nakliyesini Turan muhtar döneminde köylü verdi. Bu köylünün mükâfatını 50 kuruşluk Başarı belgesini veremeyen kaymakam benim devletimin temsilcisi olamaz.Hükümetinin yanında yer almanın mükâfatı buysa bu haksızlığa karşılık, ben Çatak Köyü dernek başkanıyım; şayet bu durumu benim köyümden hiç kimse bir tepki göstermediyse buda onların ayıbı. Onları sessiz kaldı diye ben sesiz kalmam, kalamam. Bu saatten sonra vereceğiniz tüm belgeler sizin olsun.

Son sözüm şu ki, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde köyümün öğretmenlerinin salondan gözü yaşlı çıkmasına uygulamalarıyla kim sebep olduysa takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşmak isterim. Biz gurbette birleştirmeye çalışırken insanımızı bir ilçe adamı değil bir ev adamı gibi kaynaştıralım derken hem de Devletin makam ve mevki verdiği birileri birleştirmeyi ayrıştırma olarak algılıyor, kaynaştırma yerine karıştırma olarak anlıyor. 

24 Kasım 2018 cumartesi günü Doğankent Veysi Koloğlu Meslek Yüksek Okulu'nda "Öğretmenler Günü Programı" tertiplenmiştir. Bu programın son bölümünde kaymakamlık tarafından başarılı bulunan öğretmenlere başarı belgesi takdimi yer almaktadır. Başarılı bulunan öğretmenler ile ilgili okul müdürlüklerinden isim istenmiştir. Çatak İlk/Orta/İmam Hatip Ortaokulu'ndan da üç isim ödüllendirmek üzere önerilmiştir. Önerilen öğretmen arkadaşlar da büyük bir heyecanla eşlerini de yanlarına alarak salonda hazır bulunmuşlardır. Fakat "Başarı Belgesi" takdimi için sahneye çağrılan isimler arasında her okuldan öğretmen olmasına rağmen, Çatak İlk/Orta/ İmam Hatip Ortaokulu'ndan hiçbir öğretmen yoktur. 

Kamuoyuna soruyoruz; 48 öğrencisi kalmış Doğankent İmam Hatip lise ve Ortaokulu'nun 1 müdür, 3 müdür yardımcısından; 2 müdür yardımcısı ödül alırken, 137 öğrencisi olan Çatak İlk/Orta/ İmam Hatip Ortaokulu'ndan hiç mi ödüle layık görülecek şahsiyet çıkmadı? Yoksa Doğankent İmam Hatip Lise ve Ortaokulu'nun 5 ve 6. Sınıflarının kapanmaması için hiçbir çalışma yapmayan, yaşatmayan, yeşertmeyen idareciler mi ödüllendirildi? Nitekim Doğankent İmam Hatip Lise ve Ortaokulu'nun 5 ve 6. Sınıfları kapandı. Vatandaşın zor şartlar altında kurduğu bu okulun 5 ve 6. Sınıfı kapandı. Acaba, Doğankent İmam Hatip Lise ve Ortaokulu idarecileri bu sınıfların kapanmasını başardıkları için mi ödüllendirildi? Diye sormak geliyor insanın içinden.
 
Başarı Belgesi ulufe dağıtılır gibi dağıtılırken hangi kriterler göz önüne alınarak tanzim edilmiştir? Önerilen Çatak İlk/Orta/İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri hangi kritere tabi tutularak çizik yemişlerdir?

Çatak İlk/Orta/İmam Hatip Ortaokulu'na üvey evlat muamelesi yapılmasına hayır diyoruz artık. Biz devletimizi temsil eden yerel yöneticilerden maddi olarak birşey beklemiyoruz, gölge etmesinler ihsanları onların olsun" dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Eğitim HABERLERİ
  Personel Eğitimleri Devam Ediyor   Kakangaga Kız Yurdu Yardım Bekliyor
  Üniversite Kan Kaybediyor   Yaz Okulunda Drama Çalışması
  Giresun Üniversitesi Mezuniyet Töre   Turan Bulutçu MYO'da Mezuniyet Coşk
  Yaz Atölyeleri Başladı   TÜGVA Yaz Okulları açıldı
  Yıl Sonu Karneleri Verildi   Ayın Okulu Ödül Töreni Yapıldı
  Turlama ve Kodlama Başarıyı %75 Art   Bilim Şenliği Açılış Töreniyle Başl
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım