Camianın Dağınıklığı Acilen Toparlanmalıdır Giresun Medya Platformu yönetim kurulu, 2019 yılı ilk toplantısını Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde dernek hizmet binasında gerçekleştirdi

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Camianın Dağınıklığı Acilen Toparlanmalıdır

Camianın Dağınıklığı Acilen Toparlanmalıdır Giresun Medya Platformu yönetim kurulu, 2019 yılı ilk toplantısını Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde dernek hizmet binasında gerçekleştirdi

Eklenme tarihi: 13.2.2019 11:45:13

Giresun Medya Platformu yönetim kurulu ve üyeleri,  yaptığı kahvaltılı toplantı ile hem 2018 yılını değerlendirirken, hem de Giresun gündeminde öne çıkan konuları istişare ederek değerlendirdi. Samimiyetin ve birlikteliğin öne çıktığı toplantıda Medya mensupları tek tek söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaşırken, Giresun Medya Platformunun 13 yıl süren birlikteliğini de başarı hikâyesi olarak değerlendirdiler.

Giresun kamuoyunun istekleri, yaklaşan yerel seçimleri ile ilgili beklentileri ve öngörülerini de paylaşan Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar “2018 yılı hem ülkemiz, hem de bölgemizde yurt dışı kaynaklı ekonomik anlamda sıkıntıların yaşandığı bir yıl oldu. Dolayısıyla 2019 yılı hepimizin umutlu olduğu bir yıl olacak. Giresun Medya Platformu olarak, geçtiğimiz yılda medya olarak kamuoyunu hem sosyal medya hesaplarından, hem da yazılı ve görsel medya araçlığı ile iletişim anlamında başarılı bir şekilde aydınlattığımızı düşünüyorum 2019 yılında da bu başarıların artarak devam edeceğini düşünüyorum. Basın dünyası olarak STK’ların içinde bulunduğu topluma çeşitli açılardan katkıda bulunabileceklerini göstermiş bulunuyoruz. Ayrıca yerel seçimlere yönelik tavrımız hangi siyasi partiden olursa olsun hemşerilerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

Toplumsal sorunların çözümünde sosyal çalışmanın ve kültürün önemli olduğunu belirten Başkan Sadi Toygar,’’hep şikâyet, hep insanların eksik yönünü görme peşindeyiz, doğru şeyleri görmekten kaçar hale gelmişiz. Bunun nedeni de siyasetçilerin halkla ve sivil toplum kuruluşları ile iletişimin zayıf olduğunu göstermektedir.

Biz medya platformu olarak Farklı fikirlerin üretilmesi kadar topluma aktarılması da önemlidir. Bu sebeple medya faktörü insanların düşünce katkılarını yansıtmada etkin rol almalıdır. Bu amaçla hem televizyon programları gerçekleştiriyoruz, hem de haber kaynaklarımızı diğer basın yayın kuruluşlarına aktarmada köprü vazifesi kuruyoruz.

Toplantıya, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar ve yönetim kurulunun dışında Giresun Dergisi sahibi Remzi Mamaşoğlu, Sadık Murat Teker, Sunucu Hacı Mehmet Günaydın, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kaplan, ev sahibi olarak dernek yönetim kurulu üyesi Dursun Avcı katıldılar.

Camianın Toparlanması Gerekir

Giresun Dergisi sahibi Remzi Mamaşoğlu, geçmişten bugüne Giresun haberleri adına manşetleri ve derginin birlik, beraberlik adına yaptığı organizasyonları değerlendirerek basın dünyasının önemini ve değerine dikkat çekerken son zamanlarda da İstanbul ve Giresun cemiyetinin siyaset ve sivil toplum kuruluşlarının son zamanlardaki dağınıklığından bahsetti ve altını çizerek camianın acilen toparlanması gerektiği konusunda dikkat çekti

Giresun’dan gelerek toplantıya katılan Sadık Murat Teker, İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin memleket sevdası ve heyecanı çok üst düzeyde, her daim memleketleri için ne tür katkı sunabiliriz onları konuşuyorlar bu platformda da aynı şekilde bunlar tartışılıyor, sizleri tebrik ediyorum. Fakat Giresun’da yaşayanların böyle bir heyecanı mevcut değil, dolayısıyla aynı sevdayı ve heyecanı birlikte yaşatabilirsek Giresun olarak birçok şeyi birlikte başarabiliriz, dedi. Sunucu Hacı Mehmet Günaydın’da 16 Şubat tarihinde yapacağı birlik, beraberlik gecesine basın mensuplarını ve tüm hemşerilerini davet etti.

Toplantıya katılan Medya Platformu yönetim kurulu, görüş ve düşüncelerini paylaşarak yeni dönemde yapılacak faaliyetler ile izlenecek yol haritası hakkında görüş ve düşüncelerini paylaştılar.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Gençler Hedefleri 12’den Vurdu   Gençlik Kollarında Görev Değişimi
  Çiftlerin Mutluluğuna Ortak Oluyor   Anne ve Oğlu Son Yolculuğuna Uğurla
  Milli Birliğe Bağlılığımızı Bir Dah   TÜGVA Bulancak’tan 15 Temmuz Çalışm
  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutl   Milletimiz Hainlere Asla Geçit Verm
  15 Temmuz Milli Direniş Destanıdır   M. Ali Karadeniz Hakk'a Yürüdü
  15 Temmuz Mücadele Ruhu Yaşayacak   15 Temmuz’u Unutmayacağız…
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım