Kırtasiye Fuarı’na Büyük İlgi Sektör profesyonellerini buluşturan Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı açıldı. Fuara 77 ülkeden 1.150 uluslararası iş insanı katıldı

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Kırtasiye Fuarı’na Büyük İlgi

Kırtasiye Fuarı’na Büyük İlgi Sektör profesyonellerini buluşturan Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı açıldı. Fuara 77 ülkeden 1.150 uluslararası iş insanı katıldı

Eklenme tarihi: 21.2.2019 10:40:35

Türkiye’nin en köklü ihtisas fuarlarından ‘Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı’ 25’inci kez sektör profesyonellerini buluşturdu. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) desteği ile 3’üncü kez TÜYAP çatısı altında 26 ülkeden 253 firma, 292 markanın katılımıyla gerçekleşen fuar için TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “200 milyon TL’lik ticaret hacmi bekliyoruz” dedi. TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü de bu yıl 10 ülkenin ve 65 firmanın ilk kez katılım gösterdiğini belirterek, “77 ülkeden 1.150 uluslararası iş insanı 5 gün boyunca bizimle olacak. Bu rakamlarla geçtiğimiz yıla göre yüzde 40 büyüdü fuarımız” bilgilerini verdi.

25'inci kez sektör profesyonellerini bir araya getiren ‘Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı’ TÜYAP’ta açıldı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği'nin (TÜKİD) desteğiyle düzenlenen ve 3’üncü kez TÜYAP’ta yapılan ihtisas fuarı böylece çeyrek asrı geride bıraktı. Açılış konuşmasında böylesine tarihi bir anı yaşamaktan dolayı büyük bir gurur ve heyecan duyduklarını belirten TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Bugün 25 bin metrekarede 5 ayrı salonda 26 ülkeden 253 firma ve firma temsilcisi bizlerle. 292 marka en yeni teknolojiye sahip ürünlerini sergileyecek” dedi.    Fuarın uluslararası bir nitelik kazanarak sektörün en değerli organizasyonlarından biri haline geldiğini de ifade eden TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Sudan’dan Çin’e kadar geniş bir katılım talebi söz konusu. Afrika ve Doğu Avrupa pazarlarıyla ilişkilerimizin belirgin bir gelişim gösterdiği gelen taleplerden anlaşılıyor” diye konuştu.

200 milyon TL’lik ticaret hacmi

Bu yıl 71 ilden perakendecilere 3 geceye kadar ücretsiz konaklama imkanı sağladıklarını belirten Şendil, bu yıl hem konaklayan kişi sayısını 1.778’e çıkardıklarını hem de konaklamaların çeşitliliğinin arttığını belirtti. Şendil, ayrıca küçük ölçekli perakendecilere ilham vermesini umut ettikleri 'Perakende Eğitim Programı’nın fuarın ikinci günü  misafirlerin katılımlarına açık olacağını da sözlerine ekledi.  Fuarın sonunda sadece yurt içi pazarda 200 milyon liralık bir ticaret hacmi doğurmasını beklediklerini söyledi.

10 ülke 65 firma ilk kez katıldı

2019 yılının TÜYAP için çok anlamlı olduğunu, 40’ıncı yıllarını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü de bu yıl fuara özellikle yurt dışından geçtiğimiz yıllara göre çok daha fazla ilgi olduğunu söyledi. Bu yıl Hırvatistan, Rusya ve Hong Kong’un da içinde yer aldığı 10 ülkenin, 65 firmanın fuara ilk kez katıldığının bilgisini veren Ersözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “77 farklı ülkeden 1.150 uluslararası iş insanı 5 gün boyunca bizlerle olacak. Bu rakamlarla geçtiğimiz döneme göre yüzde 40 artış sağlandı. Bu gelişimde Ticaret Bakanlığımızın da desteği gerçekten çok kıymetliydi. TÜKİD ile iş birliğimiz çok sağlam. Gelecek yıllar için de şimdiden çalışmalarımıza başladık.”

Alanında dünyanın 3’üncü en büyük fuarı

Fuarın Avrupa’nın 2’nci, dünyanın da 3’üncü en büyük fuarı olduğunu söyleyen TOBB ticaret Odaları Konsey Başkanı ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran da konuşmasında “Diğer fuarlarımızın başarılarını da göz önüne aldığımda sanırım biz bu fuar işini becerdik diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi attığımız her adımda ‘yerli ve milli’ kelimelerini aklımızdan silmememiz gerekiyor. 20 milyon öğrencimiz, 15 bin kırtasiye firmamız var. Kırtasiye sektörü bu anlamda çok önemli bir konumda. Artık güçlerimizi birleştirmemiz bugüne kadar yaptıklarımızdan çok daha iyilerini yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.      

Ticaret sorunları masaya yatırılacak

Fuar kapsamında ayrıca açılışın ilk günü Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Daire Başkanı Meral Karaaslan, Ürün Güvenliği Uzmanı Pelin Türk ve Leyla Uzun, Ürün Güvenliği Uzman Yardımcıları Makbule Berre Doğan’ın  katılacağı toplantıda ithalat ile ilgili ürün güvenliğinde yeni tebliğleri açıklığa kavuşturmak üzere ithalat bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Diğer yandan fuara katılan yabancı misafirler ile Türk kırtasiye sektörünün dış ticaret sorumluları 2’nci gün düzenlenecek davette bir araya gelerek yeni dış ticaret bağlantıları için adımların atılmasına olanak sağlanacak Şendil, fuarda gerçekleşecek bu görüşme ve açıklamaların sektörün geleceğine ışık tutacağını söyledi.

   

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Yerel ve Doğal Ürünler Alucra Pazar   ABD ile İlişkilerimiz Endişe Veriyo
  Savunma Sanayiinde Stratejik İşbirl   Latife Hanım Caddesi Asfaltı Yenile
  Dünya Gıda Günü kutlandı   Mobil Ödeme Kolaylığı Gelirleri Art
  Çilek Üretimine Bakan'dan Tebrik Ge   Bulancak Doğalgaza Kavuşuyor!
  İtfaiyeye Tam Donanımlı Araç Alındı   İGİAD Panellerle Ülkeyi Dolaşıyor
  Gençler Döneri Daha Ucuz Yiyecek   Vergide Ayrımcılık Kabul Edilemez
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Kibritin Çöpü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Emekli Generallerin Yerin
Mustafa K. NASUHOĞLU

Son 60 Yılın En Soğuk Eyl
İbrahim BALCIOĞLU

Bir Genel Kurul Böyle Geç
Ahmet ÖZDEMİR

Bir ‘Vakf’ Okuması
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Kanser Çığ Gibi...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım