Halkımız Yeniden Refaha Kavuşacak Giresun’da yapılan istişareler ve temayül yoklamalarının ardından İl Başkanlığı için ismi ön plana çıkan Ali Gündoğdu, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nin daveti üzerine Ankara’ya gitti.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Halkımız Yeniden Refaha Kavuşacak

Halkımız Yeniden Refaha Kavuşacak Giresun’da yapılan istişareler ve temayül yoklamalarının ardından İl Başkanlığı için ismi ön plana çıkan Ali Gündoğdu, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nin daveti üzerine Ankara’ya gitti.

Eklenme tarihi: 5.3.2019 13:57:32

Yapılan görüşmelerin ardından İl Başkanlığı mazbatasını alan Yeniden Refah Partisi Giresun İl Başkanı Ali Gündoğdu şu görüşleri paylaştı: “Bilindiği üzere Yeniden Refah Partisi 23 Kasım 2018’de kuruluşunu gerçekleştirmiş bir siyasi partidir. Biz de Giresun’da teşkilatlanma çalışmalarına bu tarihten sonra başladık. İlk olarak 19 Ocak 2019 tarihinde istişare toplantımızı yaptık. 19 Şubat 2019 tarihinde de ikinci istişare toplantımızı ve akabinde temayül yoklamamızı yaptık. Son toplantımızda benim adım İl Başkanlığı için teklif edildi. Bunun ardından partimizden aldığımız davet sebebiyle 26 Şubat 2019’da Ankara’ya gittik. Yapılan istişare görüşmesinin ardından bana İl Başkanlığı mazbatasını verdiler. Bu görevi aldıktan hemen sonra İl Yönetim Kurulu’nu oluşturmak için çalışmalarımıza hemen başladık. 5 Mart 2019 günü de İl Yönetim Kurulu listemizi Giresun Valiliği’ne sunduk.”

“Yeniden Refah Partisi, Siyesete Yeni Bir Soluk Olmuştur”

“Çok yeni kurulmuş bir siyasi parti olmamıza rağmen Ankara’daki Genel Merkezimizdeki heyecan ve istek; bizim de heyecanımızı ve isteğimizi arttırmıştır. Anlaşılan o ki, Yeniden Refah Partisi siyasette yeni bir soluk olmuştur. Tüm Türkiye çapında teşkilatlanma çalışmaları hızla ilerlemektedir. Giresun, İl Teşkilatı’nı oluşturan 56. İl olmuştur. Bu arada komşumuz Ordu İli de 57. İl olarak teşkilatlanma çalışmalarına başlamıştır. Hemen hemen her gün en az 1 İl; teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Genel Merkezimizi ziyaret etmektedirler.”

“Yolumuz, Her Zaman ‘Milli Görüş’ Yolu Olmuştur”

“1975 yılında Giresun Lisesi 2. sınıfta okurken, ‘Milli Talebe Birliği’ Kurucu Başkanlığı görevinde bulundum. Bu görevi 2 sene boyunca devam ettirdim. Liseyi bitirdikten sonra da Eğitim Fakültesi’nde ‘Akıncılar Derneği’ Başkanlığı görevini yaptım. Üniversiteyi bitirene kadar bu görevi kesintisiz devam ettirdim. Ardından Başkanlığını Erzurum’un eski Senatörlerinden ve Diyanet İşleri Başkanlarından Lütfü Doğan hocamızın yanında ‘İl Öğretmenler Vakfı’nın üyesi oldum. Yani ‘Milli Görüş’ davamız hiçbir dönemde kesintiye uğramadı. Yolumuz her zaman ‘Milli Görüş’ yolu olmuştur.

Rahmetli Necmettin Erbakan hocamız, toplumun hiçbir kesimini ‘Milli Görüş’ davasının kapsamının dışında görmemiş ve toplumun %’de 100’ünü kucaklayan ve hizmet eden bir siyasi görüşü uygulamıştır. Biz de bu siyasi görüş çerçevesinde halka hizmet etme anlamında birçok çalışma yaptık. 1995 yılında Milli Gençlik Vakfı (MGV) Çaldağ Belde Başkanlığı görevini ifa ettim. 1999 yılında da Çaldağ Belediye Başkanlığı için Fazilet Partisi Giresun İl Teşkilatı tarafından aday gösterildim. Bu seçimi çok az bir farkla kaybettim.”

“Milli Görüş Davasına Uzun Yıllar Hizmet Ettim”

“2005 yılında Saadet Partisi Giresun İl Teşkilatı’nda Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. 2010 yılında da Saadet Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanlığı görevine getirildim. 2012 yılına kadar bu görevi yaptıktan sonra yaklaşık 2 sene siyasete uzak kaldım. 2014 yılında da bugünkü Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın talimatıyla Erbakan Vakfı Giresun İl Temsilciliği şahsıma tevdi edildi. O günden bu yana Erbakan Vakfı Giresun İl Temsilciliği görevimi devam ettirmekteyim.”

“FATİH ERBAKAN’IN, SAADET PARTİSİ’NDEN DIŞLANMASI BİZLERİ RAHATSIZ ETMİŞTİR”

“Rahmetli hocamız Necmettin Erbakan vefat etmeden evvel adeta bugünleri görerek Erbakan Vakfı’nın kurulmasını vasiyet etmişti. Genel Başkanımız Fatih Erbakan, Erbakan Vakfı’nın kurulmasından önce 2-3 sene kadar Saadet Partisi içinde siyasi çalışmalarına devam etti. Saadet Partisi’nde o dönemde Genel Başkan Mustafa Kamalak’tı ve Genel Başkanımız Fatih Erbakan da Genel Başkan Başdanışmanı görevindeydi.

Genel Başkanımız Fatih Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı olarak Saadet Partisi’nin birçok İl ve İlçe Teşkilatları tarafından konuşmacı olarak davet edilmişti. Ama ne acıdır ki, kendisini davet eden tüm İl ve İlçe Başkanları, Saadet Partisi Genel Merkezi talimatıyla görevlerinden alınmıştır. Bu yapılan kötü muamele; ‘Bizim çatımız altında siyaset yapamazsınız’ anlamına gelmektedir. Fatih Erbakan’ın, Saadet Partisi’nde liderliğe gelme ihtimali birilerini rahatsız etmiştir. Kısaca buna koltuk kaptırma korkusu da denebilir. Netice olarak Fatih Erbakan’ın, Saadet Partisi’nden dışlanması bizleri rahatsız etmiştir. Bunun ardından Erbakan Vakfı kuruluş süreci başlamıştır. Tarafsız bir gözle bakılırsa görülecektir ki Erbakan Vakfı; bir sebep değil; sonuçtur.”

“Yeniden Refah Partisi, Toplumun %’De 100’ne Hitap Etmektedir”

“Bizler eğer Saadet Partisi’nden dışlanmasaydık; ne 2013’de Erbakan Vakfı’nın kurulmasına, ne de 2018’de Yeniden Refah Partisi’nin kurulmasına gerek olmayacaktı. Milli Görüş çatısı altında bizlerin bölücülük yaptığını iddia edenlerin yaşanan bu süreci iyi anlaması gerekmektedir. Necmettin Erbakan hocamız 2011 yılında vefat etti. Erbakan Vakfı ise 2013 yılında kuruldu. Bu geçen süre içinde biz Saadet Partisi çatısı altında siyaset yapabilmek için çok mücadele ettik fakat hep önümüz kesildi ve engellendik. Biz ise Erbakan Vakfı ve Yeniden Refah Partisi olarak vatandaşların %’de 100’üne hitap etmek için yola çıktık.”

“PARTİMİZ, 30 MART SEÇİMLERİNDE TARAFSIZ OLACAKTIR”

“Yeniden Refah Partisi 30 Mart seçimlerinde herhangi bir partiyi ya da ittifakı desteklemeyecektir. Çünkü herhangi bir partiye ya da ittifaka destek vermemiz demek; toplumun tamamına hitap etme prensibine aykırı olacaktır diye düşünüyorum. Biz herhangi bir partinin uydusu konumuna gelmek istemiyoruz. Bir başka deyişle kimsenin koltuk değneği değiliz.”

“28 NİSAN’DA İLK BÜYÜK OLAĞAN KONGREMİZİ YAPACAĞIZ”

“Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada partimizin ilk Büyük Olağan Kongresi’nin 28 Nisan 2019’tarihinde yapılacağı bilgisi bizlere bildirildi. Biz de bu tarihe göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu kongre ile Milli Görüş düşüncesinin tekrar iktidara aday olacağının mesajını vereceğiz. Zaten Milli Görüş düşüncesinin tek partisinin Yeniden Refah Partisi olduğu, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın partimiz için hazırladığı 30 sayfalık raporu ile tasdik edilmiştir. Saadet Partisi; ‘Ben Milli Görüşçüyüm’ diyor; onlar için bir rapor hazırlanmıyor, AKP; ‘Ben Milli Görüşçüyüm’ diyor; onlar için bir rapor hazırlanmıyor. Peki ne oluyor da henüz 3 aylık bir siyasi partiden bu kadar korkuluyor? Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı bu rapor, Yeniden Refah Partisi için bir onur vesilesidir ve ‘Milli Görüş’ düşüncesinin tek temsilcisi olduğunun resmi belgesidir. Biz Milli Görüş’ün temsilcileri olarak bir kez daha sömürü düzeninin tekerine çomak sokmak ve adil düzeni yeniden kurmak için iktidara geleceğiz.”

“İLK CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE İKTİDARA TALİBİZ”

“Yeniden Refah Partisi olarak toplumdan olumlu tepkiler alıyoruz. Hedefimiz ilk genel seçimlerde iktidara gelmek ve Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanlığı görevinde görmek. Bizler inanıyoruz ki; Fatih Erbakan, Türkiye’nin 2. Devlet Başkanı olacaktır. Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın birçok ekonomik projesi var ama ben sadece 2 tanesinden bahsetmek istiyorum. Bunlardan birincisi Genel Başkanımız Fatih Erbakan, Başkan olduğunun 2. günü akaryakıt fiyatları %’de 50 ucuzlayacak. Çünkü petrol ürünlerinin fiyatının %’de 85’ini vergiler oluşturuyor. Bu vatandaşa yapılan bir zulümdür. İkinci olarak da güneş enerjisi üretimi çok düşük bir seviyededir. Güneş enerjisinden de en üst düzeyde istifade ederek vatandaşa ucuz enerji temin edeceğiz.”

“REFERANSIMIZ NECMETTİN ERBAKAN’IN İCRAATLARIDIR”

“Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın yapmayı düşündüğü projelerin referansı rahmetli Milli Görüş Liderimiz Necmettin Erbakan’dır. Rahmetlik Erbakan hocamızın yaklaşık 1 yıllık Refah-Yol adıyla söylenen koalisyon iktidarı döneminde yaptıkları ve halkın refaha ulaşması bugün dahi merhum Erbakan hocamızın rahmetle anılmasına vesile olmaktadır. Biz diyoruz ki; Yeniden Refah Partisi ile halkımız yeniden refaha kavuşacaktır.”

Haber: Hakan Uğurlu - www.kerasushaber.net 

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Öztürk Yaptıkları Bütçeyi Savundu   Belediye Meclisi Yılın Son Toplantı
  MÜSİAD Fahri Konsolosları Ağırladı   Ankara'dan Üst Üste Müjdeli Haberle
  Daha Fazla Hizmet ve Yatırım İçin Ç   Ordu-Giresun Havalimanı Full Çalışı
  Ak Parti'de Seçim Süreci Başlıyor   2020 Yılı Bütçesi Komisyonda Kabul
  Başkan Giresun'a Müjdeler Verdi   Saha Çalışmaları Yerinde İnceleniyo
  Şenlikoğlu, Şehrimiz İçin Çalışıyor   Başkan Dolmuş Esnafı İle Bir Araya
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Dolandırıcılık
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Siyasette Yeni Aktör: Ali
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
İbrahim BALCIOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Önce Ezan Okundu...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım