Ortak Hedefler Tespit Edildi Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinin 2013 de oluşturduğu Güç Birliği Platformu çalışmalarına yeniden başladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Ortak Hedefler Tespit Edildi

Ortak Hedefler Tespit Edildi Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinin 2013 de oluşturduğu Güç Birliği Platformu çalışmalarına yeniden başladı.

Eklenme tarihi: 14.10.2019 11:21:47

Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu "Güç Birliği Platformu" uzun bir aradan sonra ilk toplantısını Ataşehir Kayışdağı Madalyalı tesislerinde gerçekleştirdi.

2013 yılında kurulan yöremiz içinde önemli işlere imza atan birlik sonraları çeşitli nedenlerle faaliyetlerine ara vermek durumunda kalmıştı. Güç Birliği Platformunu oluşturan STK'lar yeniden bir araya gelerek çalışmalarına kaldığı yerden daha hızlı şekilde devam etme kararı aldılar.

Üç İlçe, Tek Yöre

Güç Birliği Platformu olarak "Ortak İrade ve Ortak Hedef" konularak  Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar'ın ulaşım, eğitim, tarım, turizm ve diğer alanlarda çeşitli sorunlara çözüm bulmak amacıyla bölgenin makus talihini kırmaya çalışacaklar. Bu çalışmalara öncülük eden sivil toplum kuruluşları "Güç Birliği Platformu" adı altında birleşerek, sorunlara çözüm bulma gayreti içerisine girdiler.

Ataşehir'de yapılan toplantıya Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Süleyman Baba, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Fatih Yelekoğlu, Çamoluk Derneği Başkan vekili Hüseyin Kızılhan, Şebinkarahisarlılar derneği yönetim kurulu üyesi Ali Özacar, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar ile Alucrahaber yayın yönetmeni Kadir Bekiroğlu katıldı.

Ortak irade konularak verimli geçen toplantıda yöremiz ile alakalı sorunlara değinildi. Giresun Federasyonu tarafından 7-10 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Giresun Günleri ile neler yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Kasım ayının ilk haftasında Güç Birliği Platformu'na bağlı sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerinin birlikte bir toplantı yapması kararlaştırıldı.

STK Başkanlarının düşüncelerini aktardığı toplantıda, Güç Birliğinin çok önemli olduğunun altını çizerek, bundan sonra planlı programlı şekilde Güç Birliği Platformunun çalışmalarını devam ettireceklerini dile getirdiler.

Ayrıca Güç Birliği Platformunu oluşturan üç kardeş İlçenin yöneticileri yaptığı ortak açıklamada; "Bu aziz milletin, bu coğrafyada, bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşadığını, bayrağı ve vatanı için bedel ödediğini unuttular. Unutanlara hatırlatıyoruz. Bu ülkenin tehdit edilemeyeceğini birkez daha Kelkit Vadisi topraklarından haykırıyoruz ve aziz milletimizin ve kahraman Türk ordusunun her daim yanında olduğumuzu Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar Sivil Toplum Örgütleri olarak ilan ediyoruz. Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na bizler ve bünyemizde bulunan sivil toplum kuruluşları olarak tam destek veriyoruz" dediler.

Haber: Sadi Toygar, Kadir Bekiroğlu

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Ak Parti İl Başkanından İki Mesaj   Türkiye'den KEİ Üyesi Ülkelere Dost
  Orman İşletme 5 Şeflikle Yeni Binas   Sağlıkçıları Korumak Zorundayız
  Korona Virüs Kanunu Kabul Edildi   İnfaz Yasası Mecliste Kabul Edildi
  Süleyman Soylu Gitti Geldi   Alımlar Objektif Usullerle Yapıldı
  Hizmetler Kesintisiz Devam Edecek   Sosyal Devleti Gündeme Taşındı
  679 Yeni Sağlık Personeli Göreve Ba   Rahmet, Minnet ve Özlemle Anıyoruz
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım