FİSKOBİRLİK Projeleri Teslim Etmedi AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, FİSKOBİRLİK'e Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsis edilmediği yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

FİSKOBİRLİK Projeleri Teslim Etmedi

FİSKOBİRLİK Projeleri Teslim Etmedi AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, FİSKOBİRLİK'e Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsis edilmediği yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Eklenme tarihi: 6.11.2019 10:54:50

İlimizin ve ülkemizin en önemli kuruluşlarından biri olan FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun söz konusu dahi olmadığına dikkat çeken Başer, “Talep üzerine 2. OSB’de toplamda 22.634,56 m2 alan FİSKOBİRLİK’e tahsis edilmiş ve tahsislere ilişkin gerekli sözleşmeler daha önce yapılmıştır. FİSKOBİRLİK, tahsis edilen parseller üzerinde gerekli hafriyat çalışmalarını kısmen yapmış, tesislerine ait uygulama projesi çalışmalarını sürdürmektedir ancak bugün itibariyle uygulama projeleri OSB’ye teslim edilmemiştir” dedi.

Başer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “FİSKOBİRLİK’in yatırım yapmak için Bulancak OSB’den yer istediği ancak 6 yıldır olumlu cevap alamadığı şeklinde yapılan habere ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi zarureti doğmuştur. Kısa adı FİSKOBİRLİK olan S.S. Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 1938 yılında kurulmuş, faaliyetlerine Giresun merkezli olarak devam etmekte olan fındık üreticilerinin ürettiği fındıkların alınıp işlenerek, yurtiçi ve yurtdışı piyasalara pazarlamakta, fındık üreticisine mümkün olan en yüksek faydayı sağlayan, bu faaliyetlerinden dolayı ilimiz ve ülkemiz istihdamı ile ekonomisine yüksek derecede katkılar sağlayan, ilimizin ve ülkemizin iftihar ettiği önemli ve güzide bir kuruluştur” ifadelerini kullandı.

Başer, “Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerekli kamulaştırma, imar planı ve altyapı çalışmaları tamamlanmış ve yatırımcı firmalara arsa tahsisi yapılmaktadır. Bu kapsamda 2. OSB’de bulunan; 315 ada 1 ve 282 ada 96 No’lu parseller 03.04.2017 tarihinde, 315 ada 7 No’lu parsel 27.12.2017 tarihinde, 315 ada 6 No’lu parsel 29.01.2019 tarihinde (talep üzerine değişiklik) ve toplamda 22.634,56 m2 alan, talep üzerine FİSKOBİRLİK’e tahsis edilmiş ve tahsislere ilişkin gerekli sözleşmeler yapılmıştır. Yine FİSKOBİRLİK’in arsa değişikliği talepleri üzerine, parsellerde gerekli değişiklik ve birleştirmeler zamanında yapılmıştır” hatırlatmasında bulundu.

Yaşanan eksikliğin FİSKOBİRLİK’in projelerini OSB’ye teslim etmemesinden kaynaklandığını açıklayan Başer, şunları kaydetti; “FİSKOBİRLİK, tahsis edilen parseller üzerinde gerekli hafriyat çalışmalarını kısmen yapmış, tesislerine ait uygulama projesi çalışmalarını sürdürmektedir ancak bugün itibariyle uygulama projeleri OSB’ye teslim edilmemiştir. FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun asla söz konusu olmadığı ve olmayacağını belirtir, ilimiz ve ülkemiz için böylesine önemli bir konumdaki kuruluşa 2. OSB’den talep edilen arsa tahsisleri yapılmış, tahsis dışında oluşabilecek destekler de devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Afet Yardımlarında Siyasi Ayrım mı   Tığlı, Alucra'da İncelemelerde Bulu
  Ak Gençlerden Mütercimler İçin Suç   CHP Vekili Tığlı'dan Ziyaret
  Deva Partisi Giresun'da Örgütlendi   Belediye Meclisi Toplandı
  Memleket Sevdalısı Vekille Konuştuk   Meclisten Devlete Afet Teşekkürü
  İGM Başkanı Şahin, O Önergeyi Neden   Milletvekili Cemal Öztürk'ten Yazıl
  Ankara-Giresun Arası Uçuş Sayısı Ar   Tığlı İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İçişleri Bakanı Soylu’nun
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım