FİSKOBİRLİK Projeleri Teslim Etmedi AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, FİSKOBİRLİK'e Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsis edilmediği yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

FİSKOBİRLİK Projeleri Teslim Etmedi

FİSKOBİRLİK Projeleri Teslim Etmedi AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, FİSKOBİRLİK'e Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsis edilmediği yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Eklenme tarihi: 6.11.2019 10:54:50

İlimizin ve ülkemizin en önemli kuruluşlarından biri olan FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun söz konusu dahi olmadığına dikkat çeken Başer, “Talep üzerine 2. OSB’de toplamda 22.634,56 m2 alan FİSKOBİRLİK’e tahsis edilmiş ve tahsislere ilişkin gerekli sözleşmeler daha önce yapılmıştır. FİSKOBİRLİK, tahsis edilen parseller üzerinde gerekli hafriyat çalışmalarını kısmen yapmış, tesislerine ait uygulama projesi çalışmalarını sürdürmektedir ancak bugün itibariyle uygulama projeleri OSB’ye teslim edilmemiştir” dedi.

Başer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “FİSKOBİRLİK’in yatırım yapmak için Bulancak OSB’den yer istediği ancak 6 yıldır olumlu cevap alamadığı şeklinde yapılan habere ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi zarureti doğmuştur. Kısa adı FİSKOBİRLİK olan S.S. Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 1938 yılında kurulmuş, faaliyetlerine Giresun merkezli olarak devam etmekte olan fındık üreticilerinin ürettiği fındıkların alınıp işlenerek, yurtiçi ve yurtdışı piyasalara pazarlamakta, fındık üreticisine mümkün olan en yüksek faydayı sağlayan, bu faaliyetlerinden dolayı ilimiz ve ülkemiz istihdamı ile ekonomisine yüksek derecede katkılar sağlayan, ilimizin ve ülkemizin iftihar ettiği önemli ve güzide bir kuruluştur” ifadelerini kullandı.

Başer, “Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerekli kamulaştırma, imar planı ve altyapı çalışmaları tamamlanmış ve yatırımcı firmalara arsa tahsisi yapılmaktadır. Bu kapsamda 2. OSB’de bulunan; 315 ada 1 ve 282 ada 96 No’lu parseller 03.04.2017 tarihinde, 315 ada 7 No’lu parsel 27.12.2017 tarihinde, 315 ada 6 No’lu parsel 29.01.2019 tarihinde (talep üzerine değişiklik) ve toplamda 22.634,56 m2 alan, talep üzerine FİSKOBİRLİK’e tahsis edilmiş ve tahsislere ilişkin gerekli sözleşmeler yapılmıştır. Yine FİSKOBİRLİK’in arsa değişikliği talepleri üzerine, parsellerde gerekli değişiklik ve birleştirmeler zamanında yapılmıştır” hatırlatmasında bulundu.

Yaşanan eksikliğin FİSKOBİRLİK’in projelerini OSB’ye teslim etmemesinden kaynaklandığını açıklayan Başer, şunları kaydetti; “FİSKOBİRLİK, tahsis edilen parseller üzerinde gerekli hafriyat çalışmalarını kısmen yapmış, tesislerine ait uygulama projesi çalışmalarını sürdürmektedir ancak bugün itibariyle uygulama projeleri OSB’ye teslim edilmemiştir. FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun asla söz konusu olmadığı ve olmayacağını belirtir, ilimiz ve ülkemiz için böylesine önemli bir konumdaki kuruluşa 2. OSB’den talep edilen arsa tahsisleri yapılmış, tahsis dışında oluşabilecek destekler de devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Dal-Çık İçin Çok Önemli Toplantı   Projelere Start Veriliyor
  Muhtarlar Alucra Barajını Sordular   Başkan Görgülüoğlu Ankara'da
  Belediyeye Greyder Kazandırıldı   Belediye Meclisi Toplandı
  Orman İşletme Müdürlüğü Açıldı   Esnaf Başkan Şenlikoğlu'nu Ziyaret
  Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Ya   Ticaret Lisesi Kent Müzesi Oluyor
  SP Çanakçı İlçe Kongresi Yapıldı   Şenlikoğlu'ndan Önemli Açıklamalar
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

İslam Sosyal Hayatta Görü
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Yıkım Sırası Yayla Evleri
İbrahim BALCIOĞLU

Bu Kadar Yüzsüzlük Olur m
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Tatil Karnesi
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım