Okuduğunu Yazanlar Ödüllendirildi Bulancak Dernekler Federasyonun düzenlediği Okuduğunu Yaz, Kitap Okuma ve Kompozisyon Yarışması ödül töreni Bağcılar Halk Sarayında yapıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Eğitim   

Okuduğunu Yazanlar Ödüllendirildi

Okuduğunu Yazanlar Ödüllendirildi Bulancak Dernekler Federasyonun düzenlediği Okuduğunu Yaz, Kitap Okuma ve Kompozisyon Yarışması ödül töreni Bağcılar Halk Sarayında yapıldı.

Eklenme tarihi: 18.11.2019 14:05:04

Mümtaz bir kalabalığın iştirak ettiği program öncesinde salon fuayesinde davetlilere ikram yapıldı.Bulancak Dernekler Federasyonu(BUFED) Başkanı Sezgin Karataş’ın açış konuşması ile başlayan gecede yarışmanın Jüri Başkanı Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, jüri üyeleri Prof. Dr. Feridun Emecen, Prof. Dr. Özcan Hıdır, Prof. Dr. Selçuk Peker, Prof. Dr. Berat Apaydın birer konuşma yaparak okumanın ve yarışmanın öneminden bahsettiler. TBMM İdare Amiri Milletvekili Hasan Turan, Giresun Federasyonu kurucu Genel Başkanı Halil Kütük ve Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş de gecede birer konuşma yaptılar.

Bulancak Dernekler Federasyonu(BUFED) Başkanı Sezgin Karataş konuşmasına “Federasyonumuzun düzenlediği Okuduğunu Yaz Kitap Okuma ve Kompozisyon Yarışması ödül törenine hoş geldiniz, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” diye başladı.

Karataş daha sonra “Peygamberimiz Hz. Muhammed’e ilk vahyin “ikra” olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Okumanın anlam ve öneminin daha ilk kelimesinden bu denli vurgulandığı modern anayasalar da dahil olmak üzere başka hiçbir mecra yoktur. İşin  teolojik kısmından baktığımızda dünyanın yüzde 23’lük Müslüman âleminin batılı kaynaklarca söylendiğinin tam aksine cehalet değil tam bir ilim dini olduğu aşikârdır. Dünyaya nice bilim adamları yetiştirmiş olan bu toprakların insanları belki öyle gözükmese de “beşikten mezara kadar ilim öğreniniz” hadisini şiar edinmiş ilim ve bilimin öneminin farkındadır.

Daha on beş yıl önce telefondan yemek tarifi isteyeceğimiz, maçları takip edeceğimiz, birbirimize o anki ne yediğimizi ya da ne yaptığımızı gösteren resimler paylaşabileceğimiz, sadece iki parmağımızı ekranın üzerinde birleştirip ayırarak resmin özüne zum yapacağımız bir ortamı kim hayal edebilirdi? 2000’lerden sonra doğan her çocuk bu teknoloji ile büyüdüler ve bilgiye ulaşmak için illa kütüphaneye gitmelerine gerek kalmadı. Fakat sobada ısınmanın hazzını ya da üzerine konan mandalina kabuklarının ısındığındaki kokusunu bu teknolojiden alamadılar. Bizler büyükleri olarak onlara bu hazzı tattıracak ortamları yakalatamıyorsak ta en azından edebi ve tahayyül yönü yüksek yazarlarımızın kitaplarını okutarak bir nebze yardımcı olabiliriz.

Her bir kitap size konu anlamı ile belki bir fikir sağlamayabilir. Ama emin olunuz ki size konuşma yetinizi ilerletecek, sorunlarınızı dertlerinizi kavga yoluyla değil konuşarak anlaşarak çözdürecek, analitik düşündürecek, sorgulatacak ve muasır medeniyetler seviyesinde üst düzey bir yaşam sunacaktır. Bunu o kitabı okurken fark etmeyecek, hayatınızın ilerleyen günlerinde başınıza gelen olayları yorumlarken önemini anlayacaksınız. Ezcümle okuyunuz ve okutunuz.

Bulancak Dernekler Federasyonu 2007 yılında İstanbul’da kurulmuş ilçe veya köy derneklerinin oluşturduğu bir çatı federasyondur. Az önce söylediğimiz üzere Giresun’un en büyük ilçesi olması hasebiyle en yoğun katılımlı organizasyonlara yer vermektedir. Nisan ayında göreve seçilen yeni yönetimiz üye derneklerini ziyaret ederek göreve başlamış, üyelerimizin gece ve piknik gibi etkinliklerine katılmış, siyasilerimizi ziyaretler etmiştir. Karneni getir hediyeni al diyerek karne günü çocuklarımıza hediyelerini dağıtmış ve bir STK olarak ilk defa Bulancak’ta muhtarlar çalıştayı düzenleyip muhtarlarımızın sorunlarını dinlemiştir. Giresun Günlerinde Bulancak standımızı başarıyla yönetip bu etkinliğin en yoğun ilgi gören standı olmasını sağlamıştır. Bugün itibariyle de çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazanması yönünde yaptığımız bu yarışmayla da 2019 yılı faaliyetlerini tamamlamış oluyor.

Bulancak Dernekler Federasyonu olarak 18-19 Ocakta Paşakonağı Yaylamızda yapacağımız off road etkinliği ile faaliyetlerimize devam edeceğiz. Yine önümüzdeki yılı bu yarışmamızın ikincisini bu sefer eksiklerimizi de gidererek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber hareket edip daha geniş çaplı yapacağız. Yine yaz ayında Paşakonağı Yaylamızda bir yayla şenliği yapacağız. Tüm etkinlerimizi sosyal medyada yayınlıyor ve halkımızı da bu etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

Daha sonra ödül törenine geçildi. Yarışmanın ilkokul kategorisinde Derya Akdağ birinci, Belemir Asal Sandal ikinci, Eşlem Şimşek üçüncü olurken Ela Zeynep Korkmaz da jüri özel ödülünü aldı. Ortaokul kategorisinde birinci Pınar Bekdaş, ikinci Esmanur Fındıkoğlu, üçüncü Talha Kerim Ekiz olurken jüri özel ödülü de Sude Ecrin Akın’ın oldu. Lise kategorisinde ise Elif Yüksel birinci, Mine Küçük ikinci, Serpil Aslan üçüncü oldu. Bu kategoride Gocagül Bayram da jüri özel ödülüne layık görüldü.

Geceye TBMM İdare Amiri Milletvekili Hasan Turan, Giresun Federasyonu kurucu Genel Başkanı Halil Kütük, Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş Prof. Dr. Feridun Emecen, Prof. Dr. Özcan Hıdır, Prof. Dr. Selçuk Peker, Prof. Dr. Berat Apaydın, Doç. Dr. Saim Ocak, Esenler Belediye Eski Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Azaklıoğlu Vakfı Başkanı Necati Bay, Giresun Dernekleri Birliği Başkanı İhsan Yüksel, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, TİRDEF Başkanı Necdet Demirel, GİMEV Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Dede, Giresun Medya Platformu Başkan Vekili İbrahim Balcıoğlu, Arnavutköy Giresunlar Dernek Başkanı Ahmet Karasakal, Bağcılar Giresunlular Derneği Başkanı Ziya Yılmaz gibi çeşitli STK başkan ve yöneticileri ile çok sayıda davetli ve yarışmacı yakınları katıldı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Eğitim HABERLERİ
  Piraziz'de Öğrencilere Destek Devam   Okul Servislerine Denetim Yapıldı
  Kaymakam Uzan'dan Yüksek Okula Ziya   Eğitimde Teftiş Sistemi ve Politika
  Alucra Kaymakamı Uzan, Okulları İnc   Eğitimde Dönüşüm Raporu Yayımlandı
  Bir Milyon Yazılımcı Projesi Gençle   Eynesil'e Hafızlık Okulu Açıldı
  Değişim Şart Ama Yapabilir Miyiz?   Eğitimde Dijital Dönüşüm Hızlanacak
  Online Ev Söyleşileri Başladı   Üniversitede Uzaktan Öğretim Başlad
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İçişleri Bakanı Soylu’nun
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım