Giresun STK Başkanları Kahvaltıda Buluştu İstanbul'da faaliyet gösteren Giresunlu STK başkan ve yöneticileriyle il ve ilçelerimiz adına kurulan federasyon başkanları kahvaltıda bir araya geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Giresun STK Başkanları Kahvaltıda Buluştu

Giresun STK Başkanları Kahvaltıda Buluştu İstanbul'da faaliyet gösteren Giresunlu STK başkan ve yöneticileriyle il ve ilçelerimiz adına kurulan federasyon başkanları kahvaltıda bir araya geldi.

Eklenme tarihi: 10.2.2020 12:17:51

Merkezi İstanbul Bahçelievler Mahmutbey Yolu üzerinde bulunan, 1998 yılında kurularak kuruluş amaçları ve gayeleri doğrultusunda üyelerine ve hemşerilerimize hizmet veren İstanbul Giresunlular Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yeni yönetimi İstanbul’da faaliyet gösteren Giresunlu STK başkan ve yöneticileriyle il ve ilçelerimiz adına kurulanan federasyon başkanlarını dernek merkezinde kahvaltıda ağırladı.

Gayet samimi ve sohbet ortamında geçen kahvaltılı programda İstanbul’da faaliyet gösteren STK temsilcileriyle bir araya gelindi. Kaynaşma, dayanışma, tanışma adına güzel bir hazirun oluştu. Kahvaltıya ev sahibi derneği kurucu başkanları, kurucular kurulu üyelerinden de katılımlar oldu.

Ömral Dündar “Yeni Arkadaşlar Ediniyoruz”

Ev sahibi sıfatıyla İstanbul Giresunlular Çevre ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömral Dündar, katılım sağlayan tüm dernek ve federasyon başkan ve yönetimine teşekkür ederken, bu tür toplantıların ve dayanışmaların periyodik aralıklarla devam etmesi temennisinde bulundu. Dündar, bu tür toplantıların birbirimizi daha da sosyalleştireceğini, bu bağlamda yeni arkadaşlar edinildiğini, her zaman ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Açık büfe kahvaltı sonrası moderatörlüğünü dernek yönetim kurulu üyesi Elektrik Mühendisi Çınar Çetinkaya’nın yaptığı ve her katılımcının kendini tanıtması ve kısaca görüş ve düşüncelerini ifade ettiği mini bir konferans niteliği taşıyan toplantı da derneklerimiz arasında bundan sonra yapılacak istişarelerin veremli olması noktasında fikirler ortaya atıldı. Çetinkaya, özellikle sözlerine başlarken, bu kahvaltının maçını, kapsamını ve niye bir araya gelindiği noktasında görüşlerini belirtti.

Muhterem Memiş, Projelerden Söz Etti

Giresun Federasyonu Başkanı Elektrik Mühendisi işadamı Muhterem Memiş te bir yıllık federasyon başkanlığı döneminde ve bundan sonraki süreçte düşüncesinde şekillenen projelerden söz ederek bir çalışma programı hazırladıklarını söyledi. Memiş, halen resmi olarak 16 derneğin federasyona üye olarak katılım sağladığını ifade etti. Memiş, konuşmasının satırbaşları arasında üye olmayan diğer STK’ları kucakladıklarını ve faaliyet gösterirken de üye olan ve üye olmayan bir ayrım içinde olmadıklarının mesajını verdi.

İstanbul’da Giresun adına faaliyet gösteren il, ilçe, köy ve beldeleri de kapsayan sayılarını 383 olarak tespit ettikleri Giresun STK’ı olduğunu da hatırlatan Memiş, bu kapsamda çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

İl, ilçelerimiz adına bu kadar dernek ve federasyon başkanlarını bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Memiş, işadamlarının ve STK’ın yapması gereken görevlerinin bulunduğunu açıkladı. Giresun’a yatırım yapılması için sorumlulukların sadece STK’lara yüklenmemesinin gerektiğinin altını çizen Memiş, “bizim STK’ler olarak öncelikle kendi içimizde yapmamız gerekenlerin var olduğunu, bunu yapabilir miyiz” diyerek biraz da konulara bu pencereden bakılmasının gerektiğini vurguladı.

Yayla, “Savaşta Öndeyiz, Barışta Gerideyiz”

Giresun cemiyetlerine bugüne kadar Ümraniye’de katkı sunmuş, içinde bulunmuş, yönetimlerinde görev yapmış Osman Ağa hayranlığı ile adeta kendini simgeleştirmiş hemşerimiz Nazmi Yayla da geçmişten bugüne STK’lardan örnekler vererek yaptığı konuşmada konuyu Giresun’un geneline indirgeyerek “Biz Giresunlular olarak savaşta öndeyiz, Giresun cemiyetlerinde barışta gerideyiz” diyerek farklı bir bakış açısıyla derneklerimizin bugünkü içinde bulunduğu vaziyeti özetledi.

Ali Öztürk “Giresun Dernekçiliğinin Amentüsü Yazılmalı”

Eğitimci kimliği ile ev sahibi derneğin kurucular kurulu üyesi ve önceki dönem başkanlarından Ali Öztürk’te bunca yıllık deneyim ve tecrübelerinin ışığı altında, “Derneklerimiz arasında kavram kargaşası yapılmamalı. İçinde bulunduğumuz derneklerimiz kutsal yerler. Giresun Derneklerinin amentüsü yazılmalı” dedi. Yapılan mini konferansın ardından kahvaltı günün ilerleyen saatlerine doğru özel sohbetlerle devam etti.

Akalın da Katıldı

Derneğin kurucu başkanı Ecz. Abdurrahman Akalın’da kendi görüş ve düşünceleri ışığı altında duygularını ifade etti.

Kütük Anekdotlar Anlattı

Giresun dernekleri ve cemiyetlerine azımsanmayacak hizmetleri bulunan Giresun Dernekler Birliği ve Giresun Federasyonu, Yağlıdere Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği kurucu başkanı Halil Kütük de tecrübelerinden, yapılanlardan kesitler sundu. Özellikle öğrenci bursları konusunda, verdiği örneklemeler tarihe not düşüyordu. Kütük, bu örneklemelerle insana yatırım yapmanın önemini vurguluyordu.

Haber: Remzi Mamaşoğlu/ Rem Ajans

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Geleceğin Mimarı Olarak Anılmak İst   Şebinkarahisarlılar'dan Depremzedel
  Ayla Demirer Güven Tazeledi   Erkan Kütük Trafik Kazası Geçirdi
  Bulancak Karın Tadını Çıkardı!   Giresun STK Başkanları Kahvaltıda B
  Baki Hayta Toprağa Verildi   Kızılay'a Linç Kampanyası Yapılıyor
  Bulancak Nüfusunu Artırdı   Kahraman Ordumuzun Yanındayız
  Milletimizin Başı Sağ Olsun   TİRDEF, Necdet Demirel İle Yoluna D
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Çocuklarınıza Namazı Emre
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ya Siz, Artık Siz Değilsi
İbrahim BALCIOĞLU

Giresunlular Nerelerde Ya
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Nereye Gidiyoruz?
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Cennetin Çocukları Olmak
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım