Vali 23 Nisan Bayramını Kutladı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100 üncü yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Vali 23 Nisan Bayramını Kutladı

Vali 23 Nisan Bayramını Kutladı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100 üncü yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Eklenme tarihi: 23.4.2020 11:08:29

Vali Sarıfakıoğulları yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi (T.B.M.M.)’nin 23 Nisan 1920 tarihinde gerçekleştirilen açılışının 100. yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, içerisinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, Koronavirüs salgını ile mücadelemizde, sevgili çocuklarımız ve kıymetli gençlerimize çeşitli platformlar üzerinden anlamlı ve sağduyulu mesajlarla verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

T.B.M.M.’nin açılışı, Millet egemenliğine dayalı, Cumhuriyet rejimiyle yönetilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelinin atıldığı önemli bir tarih olarak kabul edilirken, bu önemli gün Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından geleceğimizin teminatı olan Türk çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir.

Geleceğimizin sahibi çocuklara güvenin derin anlamını taşıyan 23 Nisan, çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğinin yanı sıra, 1979 yılında UNESCO tarafından 'Dünya Çocuk Yılı' olarak ilan edilmesiyle birlikte, ulusal alanın dışına çıkarak uluslararası bir anlam taşımaya başlamıştır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 40 yıldır dünya çocuklarıyla bir arada, sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla tüm dünya ile birlikte, büyük bir coşku ile kutlanmaktadır.

Bu yıl ise 23 Nisan, dünya genelinde etkili olan pandemi nedeniyle çocuklarımız ve ailelerinin evlerinde kalmalarıyla birlikte, yurdumuzun her köşesinde vatandaşlarımızın evlerini, balkonlarını ve pencerelerini Şanlı Türk Bayrağımızla süslemek suretiyle Milli birlik ve beraberliğimizin gücünü birkez daha tüm dünyaya gösterecek şekilde aynı coşku ve heyecanla kutlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; bu vatan ve millet uğruna hayatlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehadet mertebesine ulaşan demokrasi kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm vatandaşlarımızın ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını’ kutluyorum.

Bu vesileyle, yaklaşan Mübarek Ramazan ayı nedeniyle tüm Giresunlu hemşerilerimize Ramazan ayının sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini, ülkemizin ve dünyanın içerisinden geçtiğimiz bu zorlu süreçten izolasyon ve sosyal mesafe kurallarına uyarak biran önce çıkmayı diliyorum.”

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şenlikoğlu'nun Gaziler Günü Mesajı   İsrail İşgalleri Normalleştirilemez
  Acıları Paylaşmak İçin Yola Çıkıyor   Bisikletli Ulaşım Ödülleri Sahipler
  Ensar Vakfı'nda Görev Değişikliği   Pendik Belediyesi Duyarsız Kalmadı
  Tarihi Hatalara Tahammülümüz Yok   Kâtip Şadi Sevenlerini Üzdü
  Dine Saldırının Yeni Adı, Din İstis   Ekrem Yüce Belediyeyi Ziyaret Etti
  GİMEV Müterciler'den Şikâyetçi Oldu   Metin Yaraman MEV Yönetiminde
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İçişleri Bakanı Soylu’nun
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım