Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Konu Vatansa Gerisi Teferruattır
Özet: Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı bir basın açıklaması yayınlayarak ülkemize karşı yürütülen ekonomik savaşı değerlendirdi.
Açıklama: 

Dokumacı yaptığı açıklamada “Malumunuz olduğu üzere sözde müttefik, stratejik ortak görünenler tarafından Milletimiz ve Devletimize karşı yürütülen kirli savaş son günlerde yöntem değiştirmiş, iyice alenileşmiş ve pervasızlaşmıştır.

Bu savaşın temel hedefinin haçlı seferleri ruhu ve siyonist-evanjelist işbirliğiyle devletimizi parçalamak, yıkmak, Milletimizi esir etmek, vatanından sürmek ve sonuçta yok etmek olduğu kuşkusuzdur.

Tarih boyunca bağımsızlığı başta her tür özdeğerinin canı pahasına koruyucusu, dünyada hak ve adaletin temsilcisi bu kutlu Millet ile esaret hiçbir zaman bir arada anılmamıştır, anılmayacaktır. Refahını çocuk, kadın yaşlı demeden döktüğü kanlar, kölelik, güce dayalı hırsızlık ve sömürgeciliğe borçlu zihniyetin bu yüzden hedefi ve korkusu olduğumuzu biliyoruz.

Askeri ve ekonomik ambargolar, darbeler, içsavaş denemeleri, çeşitli terör örgütleri eliyle yapılan saldırılar, ekonomik krizlerle amaçlarına ulaşamayanlar, bugün de önce bir şüpheliyi bahane ederek açıkça ve edepsizce Ülkemizi tehdit etmişler, şimdi de tüm uluslararası ekonomik ve siyasi teamülleri hiçe sayarak çiğneyerek, para silahını kullanarak adeta işyerlerimizi, fabrikalarımızı, bankalarımızı bombalamakta, ekonomimizi çökertmeye çalışmaktadırlar.

Öncelikle bunları görmezden, bilmezden gelen, sinsice ellerini ovuşturan işbirlikçi hainlere, onların da farkında olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Öte yan “Konu vatansa gerisi teferruattır” anlayışı ile siyasi mülahazaları bir yana bırakarak Ülkesine sahip çıkanlara şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu şarlar altında savunma hakkımız ve görevimiz gereği misliyle mukabele ilkesi çerçevesinde, ilk aşamada, özelde Giresun ve tüm Türkiye’de hemşerilerimizi, genelde tüm dünyada Milletimizi ve Müslüman kardeşlerimizi bu saldırılar bitene kadar ABD ve bu saldırılarda işbirlikçiliğini yapanlara ekonomik kazanım sağlayan her türlü mal ve hizmet için boykot çağrısı yapıyoruz.

Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde devletimizin alacağı her türlü kararın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz” dedi.


Yayın tarihi:  11.8.2018 12:42:40
Yazdırma tarihi:  7/20/2019 9:19:40 AM