Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Ercan Türk Görevinden Alındı
Özet: 7 yıldır Milli Eğitim Balkanlığı Orta Öğretim Genel Müdürü olan hemşerimiz Ercan Türk, görevinden alınarak bir başka göreve atı.
Açıklama: 

Bugüne kadar 4 bakanla çalışan Türk, bir ara milletvekili aday adayı da olmuştu. Ercan Türk’ün görevden alınması hemşerileri ve eğitim camiası arasında şaşkınlıkla karşılı. Türk’ün yeni görevinin Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliği olduğu açıklı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ercan Türk, “Ortaöğretim Genel Müdürü olarak, 22 Kasım 2011 tarihinden bu yana yürüttüğüm görevimden 24.09.2018 tarihi itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Bir öğretim biriminde çalışmanın ve Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev yapmanın onurunu şerefle taşıyacağım.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünde, aile sıcaklığı ve sorumlu vataş duyarlılığında katılımcılığa dayalı, ortak aklı esas alarak çalıştığım mesai arkadaşlarımla “biz” olarak; öğrencilerimiz, eğitim kurumlarımız ve Türk millî eğitim sistemi adına verilen yetki nispetinde önemli çalışmalara imza attık. Bazı konularda ilkleri başardık, bazı hususlarda da öncü olduk. Bu çalışmalarımızı şeffaflık ve hesap verebilirlik anlayışıyla, aynaya bakma adına sürekli olarak kamuoyu ile paylaştık.

Görevim süresince hak, adalet ve hukuk çerçevesinden ayrılmadan etkin ve yönetişim prensiplerine uygun uygulamalarımızla hizmet sunmakla yükümlü olduğumuz kesimlere yönelik çalışmalarımızda yapılanları bir lütuf olarak değil, insanımız layık oldukları için milletin devleti eliyle yapma gayretimizle beni Genel Müdür olarak atayan siyasi ve bürokratik iradeye halel getirecek, güvenlerini sarsacak ve itimat edenleri mahcup edecek hiçbir şey yapmadığıma olan inancımın gönül huzuru içindeyim.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak çalışma imkânı bulduğum önceki Millî Eğitim Bakanlarımız Sayın Prof. Dr. Ömer Dinçer’e, Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’ya, Sayın Dr. İsmet Yılmaz’a, şimdiki bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’a ve birlikte çalıştığım Bakan Yardımcıları ile Müsteşarlarımıza bana güvenleri ve çalışmalarımıza verdikleri desteklerinden dolayı minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.

Ayrıca, Bakanlık merkez teşkilâtındaki birim amiri arkadaşlarıma, il/ilçe millî eğitim müdürlerine, İl millî eğitim müdür yardımcıları ve tüm şube müdürlerine, okul/kurum yöneticileri ile öğretmenlerimize ve diğer tüm personele teşekkür ediyorum.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev yaptığım 7 yıl boyunca özverili çalışmaları ve en üst seviyedeki destek ve katkıları için birlikte çalıştığım her kademeden mesai arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görevim nedeniyle oluşan hukukumuz çerçevesinde ben herkese hakkımı helâl ediyorum. Tüm arkadaş, dost ve meslektaşlarımın da haklarını helâl etmelerini diliyorum.

Bürokratik teamüllere göre çok uzun sayılacak bir süre görev yapmanın şerefi kadar bayrağı başka arkadaşlara devretmek de erdemli bir davranıştır.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev alacak arkadaşıma ve mesai arkadaşlarına başarılar diliyorum. Yolumuz eğitim yolu… Hâlâ yapacak çok işimiz var.

Bize tevdi edilen her görev kutsaldır. İnancımız, öğretimiz ve terbiyemiz bunu gerektirmektedir.

Çocuklarımızın geleceği adına ve ülkemizin hayrına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bilgi, birikim ve tecrübemize değer veren Sayın Bakanımızın tensipleriyle Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak çalışmaya devam edeceğim” dedi.


Yayın tarihi:  26.9.2018 10:59:34
Yazdırma tarihi:  6/5/2020 7:59:58 PM